Já taky (2009)

Vždy keď ide o film, kde je hlavným hrdinom či už duševne alebo fyzicky postihnutý človek, som opatrný. Neznášam filmy, ktoré citovo vydierajú. Avšak tento španielsky film má od akéhokoľvek vydierania veľmi ďaleko. V kolónke žáner sa síce píše Dráma, no vtipných momentov tu bolo viac ako v niektorých "komédiách". Určite stojí za pozretie.

Utajený (2005)

Film je ako taký veľmi dobrý, ale... Otvorený koniec je jedna vec a príbeh bez uchopiteľnej pointy druhá. 3.5*

Brick Lane (2007)

Stáva sa, že je film dobre nakrútený, s hviezdnym obsadením a napriek tomu mi je osud hlavných postáv ľahostajný. Tu to absolútne neplatilo a aj to je jeden z dôvodov, prečo som si Brick Lane vychutnal. Výborné obsadenie, silný príbeh a vynikajúco natočené... nie je čo dodať. Azda len, že treba vidieť.

Earth (2007) (TV film)

Tak sa na to pozrime. Rozkošní malí macíkovia, ako vždy vtipné tučniaky, či rastliny hýriace všetkymi farbami. Skrátka dychberúca cesta okolo sveta za 90 minút. Nie zvieratá v ZOO, ale v ich prirodzenom prostredí až mi nejde do hlavy ako také úžasné zábery niekto dokázal natočiť. Dokonalý dokument, ktorý prináša vizuálnu extázu okorenenú o účasť diváka na osude hlavných "hrdinov"

Annie Hallová (1977)

Woody Allen vo svojej najlepšej forme. Famózne!

Dopisy pro Julii (2010)

Ako reklama na Toskánsko to bolo skvelé! Ostatné okolo toho už nie. Mnoho záberov sa mi zdalo až neuveriteľne farebne dokonalých aby neboli umelo upravované. O deji sa veľmi baviť nemusíme, pri filme tohto typu je už v úvode jasné ako dopadne. Jedna hviezdička za Amandu Seyfried a druhá za príjemnú atmosféru. Inak nič moc...

Nic než pravda (2008)

Ako začať? Určite sa oplatí vidieť, každopádne neraz mi unikala pointa príbehu. Samozrejme, stáť si za svojim princípmi za každú cenu je chvályhodné, ale keď začnú záverečné titulky, začnete sa pýtať, či to vôbec malo zmysel. Koniec v zásade devalvuje celý film, ten nedokáže diváka po celý čas poriadne zatiahnuť do deja, spôsobiť, že mu nie je jedno, ako Rachel Adams skončí. Tá je celý film vo väzení a žiadne prekvapivé zvraty sa nekonajú. Koniec možno prekvapením je, ale... Stálo to za to?

L. A. - Přísně tajné (1997)

Nepopieram, že to bolo vynikajúce a takéto filmy mám veľmi rád, ale keď si vezmeme, že za prvú takmer hodinu sa nič zásadné nestalo, očakával som "šokujúcejšiu" pointu. Napriek tomu výborné.

Saltová (2010)

Očakávať od akčného filmu, že bude mať dychberúcu pointu a úžasný scenár by asi nebolo príliš reálne. Ale o to viac, očakávam, že si tvorcovia dajú záležať na akčných scenách. Preskoky z jedného nákladného auta, na druhé, skok z vrtuľníka prekonávajú aj limity Jamesa Bonda. Ako navyše vysvetliť zlom v myslení ruskej špiónky v priebehu pár sekúnd?

Spalovač mrtvol (1968)

Vskutku výnimočný film, hypnotizujúci výkon Rudolfa Hrušínskeho, atmosféra a skvelá kamera... Napriek tomu tu je jedno veľké ALE. Pomalé odvíjanie deja má občas svoj zmysel, a do istej miery sa o tom dá hovoriť aj v tomto prípade, ale nikdy som si nemyslel, že by hodinu a pol dlhý film mohol trvať tak dlho. Aj keď má Spalovač svoje čaro a hlbší rozmer, prvýkrát som pri ňom zaspal a druhý som od toho tiež nebol ďaleko.