Králova řeč (2010)

Herecký koncert dua Firth-Rush, na ktorý sa veľmi dobre pozerá. Historických filmov tu už bolo veľa, čo od nich odlišuje tento film je okrem príjemného humoru atmosféra priateľstva a možno aj to, že ukazuje aj kráľa ako človeka, ktorý má svoje problémy. V tomto prípade pod drobnohľadom svojich poddaných.

Sexmise (1983)

Akosi sa nemôžem ubrániť dojmu, že čo sa scenáru týka, dalo sa z toho vytrieskať omnoho viac. Každopádne príjemná komédia od našich severných susedov.:)

The Christmas Choir (2008) (TV film) odpad!

Gýč, ktorému nevychádza ani to zlo, na ktorom je postavený - citové vydieranie. O predvídateľnosti a všetkom ostatnom ani nevravím. Celé zle.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Originálny námet spracovaný vyborným spôsobom. Ťažko niečo vyčítať, no bol to "len" príbeh, ktorý išiel od začiatku do konca po rovnej ceste...

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Keď sa odosobním od toho, že rozprávky, ktoré sa vysielajú každý rok počas vianočných sviatkov naozaj nemusím, tak uznávam, že pre deti to môže mať čosi do seba...

30 for 30 - The Two Escobars (2010) (epizoda)

Až desivý dokument o tom, ako to vyzeralo v Kolumbii v polovici 90-tych rokov. Jedno priezvisko, dvaja ľudia v konečnom dôsledku s rovnakým osudom. Možno si to žiadalo trochu viac dynamiky, príp. hudbu, ktorá by viac upútala, ale napriek tomu to bohato stačí, aby tento dokument prikoval diváka do kresla na celých 100 min. (Festival Watch Docs 2010, Warszawa)

Sociální síť (2010)

Keby bol ten príbeh fikciou, hodnotenie by bolo nižšie. Ale práve to, že sa to, viac či menej podobným spôsobom stalo, mu dáva úžasnú autenticitu, na ktorú do veľkej miery vsádza. Napätie nechýba, no kto počul čo i len trochu o vzniku Facebooku už taký prekvapený nebude. Každopádne, veľmi dobrý film.

Terminátor (1984)

Viem si živo predstaviť, ako si Arnie tento film užíval. A ja som si ho tiež užil. Pre mňa určite kultový film, ktorý je napriek svojmu veku stále úžasný:)

(2009)

Film s veľkými ambíciami, veľkým potenciálom, len, bohužiaľ, mizerným prevedením. Akoby režisér chcel štýlovo (a to je mám pocit pre dnešných ruských tvorcov typické) prerozprávať príliš mnoho. A príliš efektne. Mnoho línií, ťažko rozoznať realitu... Škoda, s tak dobrými hercami sa z Ya dalo "vytrieskať" oveľa viac. (Sputnik - Festiwal Filmów Rosyjskich, Warszawa 2010)

Machete (2010)

Jeden z filmov, ktorý je naozaj taký zlý, až zlý nie je. Keď sa pozrieme na herecké obsadenie, mená ako Seagal, Lohan, Alba, Trejo naznačujú koľká bije. Robert De Niro, či Don Johnson tomu však dodávajú štýl a Michelle Rodriguez tak prepotrebný sexappeal. Zabaviť sa tu však určite dá a ani spád tomu nechýba, ale inak....