Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Lepšie raz vidieť ako tisíckrát o tom čítať, ale pre mňa je toto Seriál, na ktorý sa chytá, čo i len sčasti, máločo. Úžasné!

Světlušky v zahradě (2008)

Dovolím si tento film označiť za herecký, režijný i scenáristický koncert všetkých zúčastnených. Nejde o žiaden dychvyrážajúci blockbuster, no z hľadiska atmosféry sa hádam ani nedalo urobiť viac. V úvode som sa síce ťažšie orientoval v množstve postáv, no flashbacky to napravili. Presne takto si predstavujem ukážkovú melodrámu, ktorá nehrá na city, ale sústreďuje sa na umelecký výraz a kvalitu...

Dokonalý trik (2006)

They wanted to be fooled. Rovnako ako ja a preto tento trik fungoval. Priznám sa, takýto koniec som nečakal, čo v spojení s vynikajúcim obsadením a hereckými výkonmi stanovilo rezultát na 4.5*.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Ono to posolstvo je veľmi silné a príbeh ako taký podľa mňa originálny, no niekedy mi množstvo digitálnych trikov prekážalo. Ale napriek tomu, že som bol skeptický, určite neľutujem, že som tento film videl.

Persepolis (2007)

Bolo tam pár vtipných zábleskov, no označiť Persepolis za komédiu je na mňa silná káva. Práve naopak, čiernu nie je vidno iba v čierno-bielom prevedení, ale aj v duchu, v akom sa film odvíja. Čo sa animácie týka veľmi pekné, no bohužiaľ aj reálne...

Labyrint lží (2008)

Tak a z gladiátora sa nám stál postarší pán s veľkým bruchom a okuliarmi na nose. Obzvlášť oceňujem, že Scott sa nedal strhnúť prostredím a výbuchy a akciu dávkuje skutočne v rozumnom množstve. Taktiež veľa lokácii zahralo na moju strunu, i keď návštevy Hoffmana na Strednom Východe každý druhý deň akoby to bolo dve hodiny vlakom, mi už občas prišli kontraproduktívne. Dobrý je aj soundtrack, no čo mi z tohto filmu asi najdlhšie utkvie v pamäti je Mark Strong. Ako šéf jordánskej rozviedky je úžasný a aj vďaka nemu sú to silnejšie 4*.

Odpor (2008)

Pravdou je, že film začína mať šťavu až po odchode jedného z bratov k vojakom Červenej armády. V poslednom čase sa mi ale zdá, že Craig snáď iný ako nahnevaný výraz tváre nemá. Na druhej strane Liev Schreiber so zbraňou v ruke bol celkom novým a príjemným zážitkom. Keď dopozeráte film, odporúčam spomenúť si na vetu z jeho úvodu: A true story.

Yes Man (2008)

Jim Carrey a komédia jednoducho idú k sebe. Určite nie som jedným z jeho skalných, ale v poslednom čase tejto kombinácii nemôžem odolať. Ak hľadáte film hodnotný z umeleckého hľadiska, budete asi musieť hľadať niekde inde, ale pokiaľ potrebujete zlepšiť náladu, tak toto je tá správna voľba. Nedá sa povedať nie...

Hlava-22 (1970)

Nebudem film porovnávať s knihou, i keď to je možno hlavný dôvod relatívne nízkeho hodnotenia, ktoré tu film má. Ja si však myslím, že v rámci možností je kniha spracovaná veľmi dobre, najznámejšie hlášky tu nechýbajú a rovnako je vystihnutá aj celá nezmyselnosť vojenskej mašinérie. Takže ja som bol spokojný.

Most do země Terabithia (2007)

Absolútne súhlasím s užívateľom Lima, iba ešte raz zdôrazním, že detskí herci boli naozaj úžasní.