Podraz (1973)

Fantastické! Nechýba tomu absolútne nič a asi je úplne zbytočné hovoriť o tom, že dvojica Newman-Redford to úžasným spôsobom ťahala.

Cigán (2011)

Cigán má od dokonalosti ďaleko, napriek je to však film, na ktorý sa dá pozerať. Niektoré zábery mi prišli akoby navyše, takisto Adamov otec vyzerá príliš staro na to, v koľkých rokoch ho s jeho matkou mal. Keď však jedno oko privriem a prestane rýpať do každej maličkosti, čo mi príde pod ruku, ide o veľmi vydarený film, ktorý stojí za to vidieť.

Dluh (2010)

Na Munich sa to síce nechytá, ale filmy o agentoch Mossadu akosi stále majú svoj šmrnc. Každopádne niečo tomu chýbalo, i keď dobré herecké obsadenie to nebolo...

Život je krásný (1946)

Áno, ten film má 65 rokov a napriek tomu čas jeho príbehu neubral absolútne nič. Výborní herci, skvelý príbeh a krásny záver. Čo dodať?

Šéfové na zabití (2011)

Veľmi dobré obsadenie+skvelý nápad=priemerný film. Aj tak to môže skončiť, čo je prípad Horrible Bosses. Navyše vedľajšie postavy zatieňujú pomerne výrazne hlavné trio.

Meruňkový ostrov (2011)

Nebudem sa tváriť, že sa vo filme nenájdu chyby. Ale napriek tomu, že ide o "typický" slovenský film o vzťahoch, je pre mňa predsa len výnimočný. Fajn scenár, veľmi dobré herecké obsadenie a neopomenuteľná hudba sa zaslúžili v mojich očiach o 3.5*. 4 dávam preto, že nechápem, čo si dokazovali tí, čo tomu dali jednu hviezdičku alebo odpad. (Bažant Kinematograf 2011, Bratislava)

Adamova jablka (2005)

Bravó! Nebudem skrývať, že Mikkelsena môžem, tento film však vonkoncom nie je iba o ňom. Priznám sa, že po scéne s pištoľou pri strome som tajne dúfal, že v podobnom duchu bude film pokračovať. To sa síce nenaplnilo, brilantný scenár, ktorý je vtipný a smutný zároveň ma však dostal. Práve citlivo skĺbiť smutné s veselým je skutočné umenie a v tomto filme dosahuje nebeských výšin!

Kurz negativního myšlení (2006)

Nekonvenčné spôsoby "liečby" prinášajú nekonvečné výsledky. Film bez pozlátka medziľudských vzťahov.

Gauneři (1992)

Jeden z mála filmov Tarantina, ktoré môžem. Možno preto, že pri tradične vynikajúcom hereckom obsadení mi tentoraz nechýba ani zaujímavý príbeh. Silné 4*.