I Love You Phillip Morris (2009)

Ťažko nejak komentovať, treba vidieť a spraviť si názor každý sám, ale... keď mám byť tvrdý, keby to nebol "gay-príbeh", ale príbeh muža a ženy, zapadol by tento film prachom ako prinajlepšom priemerná romantická komédia... (Artfilm Fest 2010)

Zdi jsou vysoké a tlusté (2010) (TV film)

ELDoctorow to v zásade dokonale vystihol. Pred filmom som netušil, kto je Aleš Votava. O scénografii som takisto nevedel prakticky vôbec nič. Napriek tomu ma tento dokument pohltil a z toho vyplýva, že musel byť dobrý. Veľmi. (Artfilm Fest 2010)

Děti přírody (1991)

Ťažko sa mi hodnotí tento film. Na jednej strane sa dej odvíja veľmi komótne, čo mi napriek kratšej stopáži nevyhovovalo, na druhej strane z vizuálneho hľadiska sa je na čo pozerať. Navyše, film je aj akousi poctou dvom významným islandským hereckým osobnostiam a aj preto je to za 4*. (Artfilm Fest 2010)

Když se Frigo ženil (1925)

Že sme sa na začiatku smiali, že text je ten istý, len sa menia ročné obdobia? Že 85-ročný film len ťažko ponúkne niečo hodnotné? Omyl. Skutočne zábavný nemý film, cennejší o to viac, že Keaton ho nielen režíroval, ale aj hral hlavnú úlohu. Čím bližšie ku koncu, tým je zábavy viac a viac a nikdy som nečakal, že sa na tak starom filme budem takto baviť. (Bažant Kinematograf 2010)

Kawasakiho růže (2009)

Po tom, čo na povrch vyplávali isté skutočnosti sa zdalo, že Kawasaki by mohol zo seba vyžmýkať oveľa viac ako to sprvu vyzeralo, no nakoniec predsa len zostal pri typickom česko-slovenskom filme prakticky bez deja, šmrncnutom socialistickou minulosťou. (Bažant Kinematograf 2010)

Hooligans (2005)

Napriek tomu, že futbal mám rád, toto s futbalom podľa mňa až tak nesúvisí. Futbaloví chuligáni sú však určite vítanou témou pre psychológov. Tento film je však lahôdkou pre každého filmového fanúšika. Niet čo vyčítať.

Doktrína šoku (2009)

Veľmi pôsobivé, i keď trochu plávajúce po povrchu. Možno práve počtom tém, ktoré by so zaslúžili širší priestor. Určite však stojí za pozretie. (Artfilm Fest 2010)

Tři dcery (1967)

S ohľadom na dátum výroby fajn film. Síce bez akéhokoľvek vykreslenia postáv, ale inak ok.

Cesta za svatým Diegem (2006)

Keby bol tento film aspoň z polovice taký božský ako Diego, bolo by všetko v poriadku. Je to však len akýsi nepodarený pokus o road movie točiaci sa podľa schémy: cestujem do Bueons Aires, vezmete ma? - co tam ideš? - za Maradonom - a čo to tam máš? - jeho sochu - ukážeš? - jasné - wow! Tých ani nie 100 min. mi prišlo najmenej ako dve a pol hodiny, navyše bez nápadu. (Artfilm Fest 2010)

Single Man (2009)

Colin je, napokon ako vždy, skvelý. Začiatok prináša veľké očakávania, vizuálne i po hereckej stránke je vynikajúci a dá sa dokonca hovoriť o one man show. Keď však tvorcovia seknú s fázou sebaľutovania, akoby zabudli aj na to ako skvelo začali a najmä scenár sa zosúva o hneď niekoľko poschodí nižšie, pričom koniec je už doslova trápny. (Artfilm Fest 2010)