Po přečtení spalte (2008)

Jednotlivé postavičky sú naozaj dobré, predovšetkým Malkovich a tiež Pitt, ktorému úlohy blbečkov sedia asi najviac. Bohužiaľ, ich spojenie do zaujímavého príbehu sa tentokrát nekoná a napriek tomu, že som sa párkrát zasmial, keď budem chcieť vidieť komédiu, siahnem po niečom inom.

Krvavý diamant (2006)

Áno, nie je tu nič, čo by sme ešte nevideli, práve naopak. Opäť občianska vojna v Afrike, opäť kontrast medzi krásnou prírodou a bojom o prežitie a opäť hrdina (tentokrát nie Američan), ktorý bojuje na strane "tých dobrých". Avšak rozdielov, ktoré robia tento film výnimočným je viac. Prvým je Leonardo DiCaprio a to napriek tomu, že v scénach, kedy mal hrať tvrďasa u mňa neobstál. Ale aj tak, i keď som sa to dlho zdráhal priznať, patrí v súčasnosti medzi najlepších hercov, čo dokázal aj tu. Ďalším je Jennifer Connelly a samozrejme silný príbeh podporený kvalitnou akciou. Remeselne tomu nie je čo vyčítať a preto to je u mňa na plný počet.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Javier Bardem, Scarlett Johansson, Penelope Cruz a Barcelona v romantickej komédii za očarujúcich tónov španielky. Niekomu zaplesá srdce: Čo viac chcieť? No tak ja by som v prvom rade chcel scenár. Tieto všetky ingrediencie sú síce naozaj fajn, ale bez kvalitného scenáru je to ako mix viacerých druhov korenia bez mäsa. Takto to skôr pripomína telenovelu, ktorej cieľovou skupinou sú 16-ročné pubertiačky snívajúce o tom ako počas dovolenky v Španielsku nájdu svojho vysnívaného tmavovlasého princa s hnedými očami. Ďakujem, toto išlo naozaj pomimo mňa. Slabé 3*.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Takmer tri hodiny by sa mohli zdať dostatočným časom pre spracovanie takéhoto, bohužiaľ, pravdivého príbehu, obzvlášť pre televíziu. Tiež som toho názoru, no napriek tomu, že si nemyslím, že by boli vo filme nejaké scény navyše, zopár vecí mi v ňom chýbalo. Predovšetkým vykreslenie situácie v Nemecku v roku 1933, ktoré takmer úplne absentuje. Hitlerovi k vzostupu totiž do značnej miery pomohla veľmi zlá sociálna situácia v povojnovom Nemecku a to tu je azda tak trochu zanedbané. Myslím si, že rola Hitlera je pre talentovaného herca úlohou snov, kde svoje schopnosti môže naplno prejaviť. To sa podarilo aj Carlyleovi, no priznám sa, že vizuálne mi s Hitlerom nedokázal za celý film splynúť. Ďalšou výčitkou, ktorú však pri zohľadnení televízneho formátu filmu nemožno brať do úvahy, je fakt, že je v angličtine. Väčšina s tým asi nemá problém, no vidieť rozprávať Hitlera, Goebbelsa, Hessa po anglicky mi jednoducho nejde do uší, nehovoriac o podivuhodnej výslovnosti niektorých nemeckých mien a názvov. Nebyť toho, že ide o film pre televíziu, hodnotenie by bolo nižšie. 3.5*

24 hodin: Vykoupení (2008) (TV film)

Seriál nesledujem, takže akékoľvek prípadne spojenia s ním mi každopádne unikli. Priznávam, že tvorcovia šikovne vsadili na kontrast medzi leskom Washingtonu a bojom o holý život v Afrike, no napriek tomu a napriek niektorým pekným záberom afrických exteriérov som sklamaný. Mne totiž na dobrý akčný film nestačí "ďalšia" občianska vojna v Afrike s ďalším diktátorom, do ktorej sú viac, či menej zapojené Spojené štáty a taktiež mi nestačí hrdina, ktorý je schopný prekonať všetky možné i nemožné prekážky, aby dosiahol svojho cieľa, ktorý je o to šľachetnejší, že ním zachráni životy nevinných detí. 50%

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Na môj vkus trochu nudný začiatok, ale postupne sa film rozbehol nielen čo sa tempa, ale aj kvality, týka a v závere to už bol americký film zo 60. rokov ako si ho predstavujem. Plusom je i hudba.

Krátký film o lásce (1988)

Ťažko niečo vyčítať. Napriek tomu, že sa film odvíja v pomalom tempe, nenudí, herci sú dobrí a čerešničkou na torte je nevtieravá, ale o to pôsobivejšia hudba, ktorá podčiarkuje výnimočnú atmosféru celého filmu.

Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party (2001)

Príde mi divné hodnotiť 3 minútový klip, ale DJ Pinocchio stál za to:) 3.5* pretože si myslím, že výber pesničiek mohol byť aj lepší.

Bournův mýtus (2004)

Takto nejak som si predstavoval aj prvý diel a vtedy som bol sklamaný. Teraz to už bolo konečne v poriadku:)) Nie že by nebolo čo vylepšiť, hlavne toľko ospevovaná kamera a občas až chaotický strih mi po čase liezli na nervy, ale asi takto má vyzerať akčný film, ktorý má aj svoju obsahovú stránku...

Nightmare City 2035 (2007) odpad!

Neviem, či si táto vec zaslúži vôbec komentár, ale keďže tu k nej nie je nič napísané, dodám pár varovaní pre potenciálnych masochistov, ktorí by mali v úmysle po tomto filme siahnuť. Preboha, nerobte to! Na úvod musím uznať, že pri výbere hercov si dali tvorcovia záležať. Keby som vo svojom okolí vybral zopár susedov, kamarátov, či dokonca bezdomovcov, horšie by to nedopadlo. Nemohol som sa zbaviť dojmu, že minimálne hlavné úlohy boli obsadené pornohercami, pretože aj na pornofilm by tie "herecké výkony" boli podpriemerné. Rozpitvávať dementný scenár, či prevedenie lacnejšie ako z Lidlu je absolútne zbytočné. Skôr som sa zamýšľal, kto mal byť cieľovou skupinou divákov... Napadlo mi iba nejaké testovacie centrum, kde sa doktori snažia dať nádej ľuďom, ktorý z nejakého dôvodu nemajú mozog a oči. Ale to je sci-fi. Každopádne určite lepšie ako tento bezmála hodinu a pol trvajúci shit, ktorý som nedokázal dopozerať. Len dúfam, že z neho nebudem mať nočné mory.