Sejmi eso (2006)

Vynikajúce herecké obsadenie, ktorého čerešničkou na torte je Alicia Keys. Viacerí tvrdia, že je to "len ďalšia ritchieovka", no ja si myslím, že viaceré filmy, ktoré spadajú do tejto kategórie Ritchieho predčia. To sa do veľkej miery týka aj tohto filmu...

Moderní doba (1936)

Až pokým som videl tento film, bol pre mňa Charlie Chaplin iba "tým týpkom, ktorý tak divne chodí". Priznávam, že naposledy som čo i len časť z jeho filmu videl asi tak pred 15 rokmi. Preto keď som uvidel Chaplina ešte aj ako režiséra v titulkoch, pozrel si film a uvedomil si, kedy bol natočený, získal môj nehynúci rešpekt.

911 Mysteries Part 1: Demolitions (2006)

Určite jeden z lepších filmov, ktoré sa zaoberajú konšpiratívnymi teóriami okolo 11. septembra. Priznám sa, že som k nim dosť skeptický, ale tento dokáže na otázky, ktoré v ňom vyvstávajú pomerne presvedčivo odpovedať. Navyše ak mi v priebehu filmu napadli nejaké ďalšie, zväčša som sa dočkal odpovede. Hudba bola ale naozaj zlá. Nehovorím, že je tento film dokonalý, ale úlohu, ktorú si dal - primäť ľudí, aby sa zamysleli, si podľa mňa splnil veľmi dobre.

Malá Miss Sunshine (2006)

Komédia? No ja neviem, skôr tá dráma. Dedko, ktorý šňupe heroín, otec rodiny, ktorý prednáša o tom, ako byť úspešný a sám pritom je žiarivou ukážkou neúspechu, či syn, ktorý nerozpráva, lebo všetkých okolo seba nenávidí. A do tejto rodiny príde strýko, ktorý sa chcel zabiť, lebo sa mu nedarilo. Ten je však ako päsť naoko, ak si odmyslíme malú Olive, ktorá ide na súťaž krásy bez toho, aby na to mala reálne predpoklady, je tu jediným normálnym človekom. Táto rodinka sa teda vyberie na cestu dlhú 1100 km, aby na konci zistila, že vo svojej nenormálnosti je ešte stále v pohode oproti tým, ktorých na tejto ceste stretnú. Ale pre mňa je to bohužiaľ málo. Carell bol fajn, no nebol vôbec prinútený ukázať svoj herecký talent. Napriek tomu mu po tých komédiách vážnejšia rola sadla. Slabé 3*.

9. rota (2005)

Po filmárskej stránke veľmi dobrý film, mal som však trochu problém s kamerou. Na jednej strane krásne zábery nehostinného afgánskeho prostredia, na druhej však pre zvýraznenie dramatického efektu v určitých scénach nechutne trasľavá kamera, ktorá mi doslova pila krv. Neraz zjavné klišé vojnového filmu, ale záver a fakt, že tentokrát som sa pri vojnovom filme nebol nútený pozerať na patriotickú americkú propagandu 9. rote predsa len zachránilo 4*.

Drsný časy (2005)

O tom, že Bale psychopata zahral na výbornú nepochybujem, ale násilia, krvi a mŕtvol tam bolo na môj vkus priveľa. Ak si odmyslíme scény v Mexiku pri jazere, vo filme prakticky nie sú pre diváka chvíle na vydýchnutie. Ako zobrazenie psychického stavu, v akom sa nachádza množstvo vojakov po návrate z náročných misií to možno zlé nie je, ale príde mi to vyhrotené, často až zbytočne.

Pitva mimozemšťana (2006)

Veľké prekvapenie. Už len pri samotnom názve som si pomyslel, že toto jednoducho musí byť sprostosť, navyše sci-fi komédia?! Ani neviem čo k tomu povedať, ale malo to švih, dobrú hudbu a super fóry... Stará pani nosiaca počas pitvy "patológom" sušienky a pod., určite super vec na zlepšenie nálady. Po filmárskej stránke to na 5* asi nie je, ale ja som ti to užil... 4.5*

Mojsejovci (2005) (pořad) odpad!

Horšie hodnotenie sa už, bohužiaľ, dať nedá. Ale toto je suverénne najtupší manželský pár na Slovensku, ak už nie na svete... Len ďalší dôkaz toho, aké nehorázne sračky sa môžu dostať na TV obrazovku.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Bleeee

Starsky & Hutch (2004)

Podarená komédia s pár dobrými fórmi. Scény, v ktorých Starsky spomína na to, aký boli s Hutchom priatelia mi prišli úplne ako z romantickej komédie:))) 3.5*