Pohádky z tisíce a jedné noci (1971) (seriál)

V pradávných,velmi dávných dobách,kdy ještě věřil lid i zvířata že hvězdy visí na železných skobách a zem je jako koláč placatá,žil jeden král a ten mněl krutý zvyk.Když oženil se................Šahrazád králi dlouho vyprávěla,tisíc a jednu noc jí naslouchal.Slavičí píseň ze zahrady zněla a jasmín voňel,svěží vánek vál..... celý text by byl na dlouho ale takto začínaly všechny díly těchto pohádek a třebaže byly černobílé měly své kouzlo.A Štěpánku Haničincovou byla radost poslouchat.

Říkání o víle Amálce (1975) (seriál)

Jak se tak dívám na hodnocení,opět se asi všichni dívají očima velkých lidiček.Já Amálce fandím už jenom pro její krásné oči a vlasy (i když je blondýna) a pro neviňoučké příběhy.Pravda,uchvátila spíše holčičí část mé rodiny,ale přece jenom uchvátila!

Robinzoni z Kronborgu (1978) (seriál)

Né příliš dobré zpracování podle F.Běhounka.Snad jen pro ty,kdo budou číst knihu,bude snažší představit si osoby a snad i prostředí.

Liška Bystrouška (1986) (seriál)

Podmanivý hlas E.Cupáka je vskutku nádherný,jenom to nářečí nejde spoustě maličkých "na pochopa"!

Hříchy pro pátera Knoxe (1992) (seriál)

Jednou vidět a stačí.Pro mne moc průměrné výkony.Jediné pozitivum je vysílání na živo, takže je vidět každá blbina,která nejde vystřihnout.Pár jich tam bylo a to je bezesporu nervový nářez pro každého herce,takže za 2*.

Dobrodružství slípky Pipky (1978) (seriál)

Nerada dávám dětským pořadům podřadné ohodnocení,ale tenhle bohužel selhal na celé čáře.Pokud nezaujme děti-nestojí za mnoho.

O hajném Robátkovi a jelenu Větrníkovi (1978) (seriál)

Krááásnááá věcička pro mrňata.Když Kotrče vzala velká voda,moje mrňata si oddechla a na každého tlustého pána koukali jako na Kotrče.Byla to vcelku švanda i pro dospěláka,hlavně když padl dotaz,jestli se ten tlustý pán co jde před námi,taky odkutálí?

Rozpaky kuchaře Svatopluka (1984) (seriál)

U tohodle seriálu jsem pokaždé stála o to,vidět i druhou verzi.Tedy tu neodhlasovanou.Faktem je, že možnost "svobodné" volby v tehdejší době inspirovala kdekoho a já vždycky koukala z okna, kde to blikalo jako o silvestru.Nevím jesti se dalo v tomhle interaktivním díle švindlovat,u nás doma se sice vypínače mačkaly, vždycky ale padla věta že to je stejně švindl.Ovšem kuchaři v podání J.Moučky nebo P.Nárožného - suprovej zážitek.Jo a ještě jednu zkušenost mi toto dílko dalo-už poznám nastavovanou omáčku!

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Vypravte se ještě jednou a moc u toho nepřemýšlejte.Skutečně perfektní grafika a celkem poutavý příběh.Fantasy je prostě fantasy.Hry tohoto typu nehraji ale filmy úplně postačí.

Bruce Lee: Cesta bojovníka (2000)

Bruce Lee byl mým prvním a nezapomenutelným.Každý další film s tématikou bojových umění je pro mou maličkost pouze č."2" Nebyl to sice tento film,který jsem shlédla jako první,nicméně, to co je napsáno na začátku,platí pro všechny jeho filmy.Velmi lituji,že jich neměl šanci natočit více.Žádný z jeho filmů se nedá vidět poze jednou.Vždycky se je třeba vrátit a pomaličku vychutnávat bojové scény.Stále budu fascinovaně hledět na to,jak celkem subtilní člověk,dokáže vládnout takovou silou a rychlostí.