Tři mušketýři (2011)

Filmík,kde je naprostá absence logiky a mám dojem,že paroduje pár novodobých filmíků.Chudák pan Dumas.Ale nešť,jako komedie tzv. "na motivy", se todle celkem povedlo a je to docela koukatelné.Skvělá výprava dobré obsazení a perfektní šermířské scény.Jenom by mně zajímalo,jestli známý chrám "Matky Boží"nenese ňáké šrámy-určo to zakotvení na něm muselo být znát!!:-)))

Twilight sága: Zatmění (2010)

Mám pocit že nám to hezky graduje a po uvolněném "New Moon"je todle daleko akčnější a napínavější.Pro fanoušky tohoto tématu je to perfektní,no a pro ty zaujaté,kteří snad ani netuší o co přicházejí absencí čtení,to je zajisté odpad.No nešť,po skoukání je to pro mé já za plný počet hvězd a už se těším na další díl.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Pro mé Já je to perfektní.Zároveň je velmi potěšující ,že se scénáristé skoro přesně drží knižní předlohy a tento chytlavý příběh nádherně pokračuje a začíná slušně gradovat.Divák může tendle díl brát jako předehru pro velké grandiózní finále.Dokonalé hudební podbarvení-kde je použit sountrack z prvního dílu,perfektní triky a velká dávka romantiky,tak to je přesně to,co od tohodle filmíku dostane koukatel.Má jen jednu velkou chybu(stejně jako měl Harry Potter) a to jsou dvě části.No a je jen škoda, že na závěrečný díl budeme tak dlouho čekat.A ještě jedna věc-pro ty,kteří nemají v oblibě tento druh filmíku a jejich hanlivé komentáře-jak řekl jeden velmi moudrý pán "Arogance,je parukou k zakrytí duševní pleše"Mám dojem že tady to perfektně sedí!!:-))

Bez dechu (2011)

Z velkého těšení bylo ještě větší zklamání.Mám pocit že je to tak trochu reklama "proč nepoužívat mobil" a že každý mizera je z bývalého SSSR.Ňák se to nepovvedlo ani jako akčňák nebo krimi a co jiného to má být,to mi nešlo na pochopa.Určo jeden z nejhorších filmíků roku!Takže pouze za jednu * a to za herecké obsazení J.Isaacse a S.Weaver.

Škola otců (1957)

Kdokoliv poukázal na nepravosti systému a jeho nedokonalost,byl se vší elegancí zadupán.pošpiněn a degradován.Ano tohle se skutečně dělo a protože tendle filmík na tyto praktiky moc hezky poukazuje,nemohl se mnoho let vysílat.Ale co je na něm nejlepší,je fakt,že perfektně sedí na každou dobu-no a na tu dnešní,upně perfektně.Zkrátka je to hodně nadčasový filmík.

Bang Rajan 2 (2010)

Todle je druhá legenda na Siamský způsob a je stejně krvavá jako ta první (divím se že zůstali ňácí živí).Milovník válečné řežby přeskočí skoropolitické hovory a naplno si užije krve a trupíků.Škoda jen že pro pochopa,musí koukatel prostudovat historii Siamu asi od 17-tého století.Dlužno dodat,že filmík hezky navazuje na první díl a je zde pár dobrých triků,ale to je tak vše.

Krvavá legenda Bang Rajan (2000)

Každý národ má své legendy,hrdiny a uchvatitele.Todle je legenda na Siamský způsob.Spousta krve,která v jedné chvíli potřísní i kameru,spousta mrtvých a přesto všechno nezdolná víra v něco,co spasí ty žijící.Pro neznalé dějin tohoto národa-né moc pochopitelné,no a pro příznivce krvavých bitev-né moc akčně přesvědčivé.

Popelka (1947)

Opravdový filmíkový klenot z časů dávno minulých.Ve své době jedna z nejkrásnějších pohádek ruské produkce,kterou milovaly všechny děti a hnedle v závěsu byl Kocour v botách a Kostěj nesmrtelný.Bóže to je ale dávno:)

Drive (2011)

Todle je hodně "jiný" filmík.Koukatelný to určitě je,leč né pro každého a milovníci strhující akce a adrenalinu budou zklamaní.Skvělý rozjezd a potom jakési prázdno v art stylu.Podle mého názoru by tendle filmík netrval ani hoďku,pokud by v něm nesnímala kamera nekonečně dlouho jednotlivé postavy,které si dávají načas i s nejbanálnější odpovědí.Další spousta zpomalených záběrů má zřejmě vyvolat dojem napětí,ale působí spíše nudným dojmem a touhou,posunout děj do akčnější sféry.Snad nejpovedenější je v tomdle filmíku hudba,kterou si určitě pustím znovu ale tendle art filmík má smůlu,prostě tolik nezaujal.No a jen tak pro zajímavost-filmík stejného názvu z roku 1978 je určo lepčejší ve všech směrech (včetně mlčících scén) a todle je pouze jeho napodobenina.

Single Man (2009)

"Zkušenost není to,co se stane,ale to,jak člověk naloží s tím,co se stane."Nějak takhle to říká hlavní postava filmu,kde koukatel bude cítit neskonalou samotu,bolest a zvláštní prázdno,přestože všude kolem bude spousta lidiček.Překonávání bolesti ze ztráty milovaného člověka a vyrovnávání se s pocitem zbytečnosti a jinakosti v letech,kdy téma homosexuality bylo tabu a skoro neslušné slovo-tak o tom všem je tento překrásný filmík, s úchvatnou hudbou a naprosto strhujícím výkonem Colina Firtha.Nejeden koukatel v závěru zamáčkne slzu a sám bude mit pocit obrovského prázdnoty.C.Firth je pro mé já PAN HEREC!