Match Point - Hra osudu (2005)

Je to cekom paradoxné, že práve posledné dva Allenove filmy(Melinda and Melinda a Match point) sa mi páčia z celej jeho tvorby(ktorej stále neviem prísť na chuť) najviac. Možno to bude tým, že na Allena ako herca som alergický(čím sa vyraďuje značná časť jeho tvorby) a práve v týchto dvoch už iba písal a režíroval:-). 9/10.

Steamboy (2004)

Formálne krásny film v ktorom bohužial výrazne zaostáva obsah. Celá druhá polka filmu je vlastne jedna veľká akčná jazda bez akejkoľvek snahy o vykreslenie charakterov.

Blafuj jako Beckham (2002)

Čo sa týka futbalovej stránky bolo mi dosť do smiechu- ako boli zápasy zostrihané len, aby nebolo vidieť aké sú dievčence(hlavne Keira) drevá:-). Celkovo sa mi film ale napriek stokrát prevarenému námetu(rozdielna národnosť a z toho plynúce rozdiely) film pomerne páčil. 7/10.

Saedeu mubi (2005)

Aj keď by som veľmi chcel nemôžem dať viac ako 8/10. Film obsahuje množstvo krásnych, dojímavých scén, ale bohužial mi niektoré iné scény pripadali až príliš vydieračské, či pritiahnuté za vlasy. Tým pádom sa nedostavil ten krásny pocit, ktorý obvykle prežívam pri sledovaní juhokórejských romantických filmov.

Prime (2005)

FIlm, ktorý krásnym spôsobom ukazuje, že niekedy ľudia nemôžu byť spolu nech sa už akokoľvek milujú. Tým, že ho v súčasnosti môžem aplikovať na vlastný život získava pre mňa špeciálnu rovinu a ako pri iba málo filmoch vyznieva jeho "posolstvo" aj pre môj každodenný život aplikovateľne. Nádherná záverečná pesnička od Rachael Yamagata!!!

Noir (2001) (seriál)

Zasa raz kvalitný anime seriál s prrecízne budovanou atmosférou a charismatickými hlavnými hrdinkami. Vadil mi však až príliš pomalý rozjazd, nevysvetlenie niektorých dôležitých informácii(možno tam vysvetlené sú ale ja som to pri prvom vzhliadnutí nezaregistroval) a nudné akčné scény. Pôvodne som chcel dať iba 7/10. Môj názor však zmenil brilantný soutrack a strach, že ma Marius pošle k rybičkám. 8/10.

Moucha (1986)

Pri filme som sa takmer vôbec nabál a všetkými spomínané "nechutné" scény ma nechali takmer úplne chladným. Film tak skôr ako za horor, považujem za výbornú drámu o mužovi ktorého pokus o zmenu sveta tak trochu nevyšiel:-). Veľmi dobré herecké výkony oboch hlavných predstaviteľov. 9/10.

Nesvatbovi (2005)

Pre mňa najlepšia komédia od fratpacku osadená "haluznými" postavičkami (Todd ako nedocenený umelecky nadaný syn, babička ktorá mala blízky vzťah s prezidentom Rooseveltom, Jane Seymour ako senátorova manželka s vysokou mienkou o jej prsiach...) a dobre vypointovanými gagmi. Herecké výkony neurazia a spolupráca Wilson/Vaugh funguje na jednotku. Neviem presne povedať čím ma práve táto fretpackovka oslovila o toľko viac ako tie ostatné, ale je to po dlhom čase americká romantická komédia, ktorá sa u mňa chytá na tie kórejské. 8.5/10.

Sloní muž (1980)

Jeden z najmenej Lynchovských filmov je paradoxne pre mňa ten zďaleka najlepší.

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Prvá polovica dobrá, aj keď trochu schématicka. Všetko sa to rozbehne tak od 12 dielu. Postupne sa dostávame už aj dovtedy výborne prepracovaným postavám úplne pod kožu (takéto prekreslenie postáv som doteraz nikde nevidel), odhaľujeme ich traumy, psychózy, radosti... V druhej polke film začína postupne riešit filozofické otázky a pre mňa osobne hlavne kvôli tomuto vysoko prečnieva nad všetky ostatne anime serialy co som mal možnost vidieť. Filmu vyčítam iba dve veci- prefilozofovaný posledný diel (to čo režisér predviedol je vážne psycho) a niektoré nedokončené dejové línie z prvej polky. Aj tak ale jasných 10/10.