Kmotr (1972)

Un film che dovrebbe vedere ognuno che ama la cinematografia. Anche se secondo me non ha il diritto di essere chiamato il migliore film mai fatto.

Třinácté patro (1999)

Zaujímavé scifíčko, ktoré opúť raz spracováva námet umelých svetov. Film prekvapuje chytľavou atmosférou, kvalitnou hudbou a hereckými výkonmi (hlavne Craig Bierko). Zráža ho však prílišná prekombinovanosť(na konci to už s tými umelými svetami trochu prehnali), presladený záver(bez ktorého by film imho vyznel lepšie) a nevysvetlenie samotného faktu existencie umelých svetov.

Maraton (2005)

Neopísateľne krásny film, ktorý má česté miesto v mojej top 10.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Dôstojné ukončenie série. Je pravda, že Singer by z posledného dielu vytrieskal asi o dosť viac. Ale ani moje obavy, ktoré sa dostavili hneď po prvom vypustenom trailery sa našťastie nepotvrdili. To, že postavy boli v tomto diele iba načrtnuté a režisér pri ich zobrazení nešiel do hĺbky mi nevadilo (v prvých 2 dieloch sme ich mali rozobrané viac než dosť). Celý film sa tak sústredí viac ako na postavy na príbeh a na jeho ukončenie (a nejde o žiadne sladké ukončenie typu a odvtedy žili mutanti a ľudia šťastne pokým nepomreli). Film má niekoľko slabých scien (Magnetove what have I done bolo dosť vtipné), ale na druhú stranu aj niekoľko veľmi silných (Wolverine a Jean, šachová partia Magneta). Ratnera jednoducho musím oceniť za odvahu a za vlastný prístup k látke.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Seriál s najlepšími hláškami všetkých čias. Je obdivuhodné čo všetko sa Whedonovi podarilo v seriály dosiahnuť- postavy prejdú vývojom ako v máloktorom inom (najjasnejší príklad je Willow) a láme vsáď všetky možné klišé (netvora ktorého x dielov vyvolávajú zabije jednou strelou s bazooky...). Kto dal tomuto seriálu iné hodnetenie ako 10/10 tak ho proste nepochopil:-). P.S: Sarah je vážne hot.

Aienji (2003)

Ďaľší z juhokórejských romantických filmov, ktorý ma "dostal." Režisér si so stokrát použitou témou výborne poradil. Výsledkom je dokonale namiešaný cocktail smutných a odľahčujúcich úsmevných scén dochutený výborným soundtrackom. A to, že sa nedostavili slzičky ako doteraz skoro pri každom (juhokórejskom romantickom) je nie vinou filmu, ale môjho súčasného duševného rozpoloženia. 10/10.

Ong-bak (2003)

Akčné scény sú vymakané a Tony Jaa predvádza skvelé kúsky. Bohužial však film okrem akcie nemá čo ponúknuť. 7/10.