V zajetí démonů 2 (2016)

U mna prekvapivo lepsie nez jednotka. Ani neviem, comu by som to pripisala, kedze dejova linia bola skoro identicka. Plus sceny, ktore vykresluju Eda ako muza snov, aby onho divak mal trocha starost. Nuz, klisovitost tam stale je, ale asi 2x sa mi v kine podarilo vyskocit, respektive vtlacit sa do sedadla po podarenej lakacke. Pre mna vzor mainstreamoveho hororu, cieleneho na co najsirsie publikum, ktory im serviruje presne to, co od tohto typu filmu cakaju, ale nesokuje, neznepokojuje, nie je invencny. Co su prvky, ktore by vynikajuci horor mal mat. Wan ide na istotu,mozno to trocha prehana s roznymi strasidlami, ale nakoniec to bol celkom fajn kino zazitok.

Soukromý život (1962)

Myslienka zaujimava, ale, bohuzial, film ju nudny a zle zahraty. BB mam velmi rada, ale musim povedat, ze fakt nie je dobra herecka... A hoci mala v case natacania filmu 27, co nie je vela, 18 rokov sa jej na zaciatku filmu neda uverit, je to proste uz dospela zena. A potom tie zivotne zmeny, ktorymi jej postava prechadza... najskor zamilovane dievca, potom nadejna tanecnicka, potom slavna herecka az po vynervovanu a vystresovanu obet novinarov - vsetkym preplava s jednym vyrazom v tvari, jednym tonom hlasu. V tomto pripade je to ale aj vina rezie, ze s hercom nevie pracovat, pripadne scenara... Vo vysledku je to nudaaaaa.

Půlnoc v Paříži (2011)

Owen W. bol sice zufalo necharizmaticky a tym padom bolo tazko uveritelne, ze zbalil Rachel, Marion a Leu, ale inak nemam ziadne vacsie vycitky.

Hunger Games (2012)

Takze tu mame "silnu" zensku postavu (no ok, na rozdiel od Belly alebo Anastasie ma slusny survival skill), niekolko fesakov s kazdym vlasom na svojom mieste, postapo scifi statne zriadenie - slusny zaklad na kino hit pre dospievajucich. Tematika vsemocnej reality show mi evokuje vynikajucu Truman show. Ale ked sa to cele zacne - zrazu sa tam medzi sebou v lese vrazdia deti tusim od 12 do 18 rokov. To nikomu neprislo prinajmensom zvrhle? Autorka kniznej predlohy mala myslienku hodnu rimskeho cisara, ktory rozmyslal, co tak este tym gladiatorskym hram chyba - ani toho by vzajomna likvidacia deti asi nenapadla. Ale aspon to nie je nudne, aj ked jedinej postave, ktorej drzim palce, je Lenny Kravitz, a to preto, ze je to on.

American Heist - Americká loupež (2014)

Na gangstersky film je to priam telenovelovo uplakane, a keby som za kazde slovo "fuck, man, bro" v scenari dostala cent, na konci si mozem kupit pizzu...

Melinda a Melinda (2004)

Allena zatial nemam dokonale napozeraneho, ale jeho konverzacne dramy som si uz stihla oblubit. Tu sa mi velmi pacil napad dvojakemu pristupu k jednemu pribehu, aj ked trocha pokrivkaval v tom, ze postava Melindy mala v kazdom inu osobnost - takze nejde vyhradne o zmenu rozpravacskeho pristupu. V dramatickej linke ju zobrazil ako neuroticku zenu s neusporiadanym zivotom (myslim, ze nacrtol jej typ, aby sa neskor k nemu vratil v Jazmininych slzach). Jej "veselsi" naprotivok mal tak nejak v zivote viac stastia, aj lepsiu povahu. Inak je to rozpravanie o vztahovych peripetiach s inteligentnym scenarom, na ktore sa prijemne pozera.

Andělé a panny (2007)

Podla nizkeho hodnotenia vidim, ze tento film je silne nepochopeny, a ze od nazvu "Stredoveke prcicky" niekto asi cakal vrcholne dielo talianskej renesancie prenesene na strieborne platno. Oproti klasickym "prcickam" je to pritom ovela vkusnejsie, so zaujimavym hereckym obsadenim (kvoli Haydenovi by nejedna sla do klastora...), jednoducho prijemna oddychovka s par erotickymi vtipkami a dobrodruzno-romantickou dejovou liniou.

Tajemné hlubiny 3D (2005)

Kvalitny dokument, velmi pekne zabery z hlbky oceanu, aj ked neustala snaha Camerona posobit ako odbornik bola mierne rusiva. Je to sice jeho hobby, ale mal by vediet, kedy ustupit do uzadia a prenechat slovo vedcom (v tomto pripade morskym biologom). Uvod o problemoch na lodi mi pripadal zbytocny, a zaver naznacil, ze sa reziser uz zasnival nad realizaciou Avatara :)

Na návštěvě (2015)

Reziserova falosna stopa, teda ze so starkymi je nieco v neporiadku kvoli incidentu, ktory sa odohral medzi nimi a dcerou, na mna fungovala dokonale, a ked sa vylozili karty na stol, bola som paf. Ano, clovek vobec nemusi byt genius, aby prisiel na to, co je vo veci, ja som vsak bola unesena dokonale budovanou atmosferou, cakala, ako sa to vyvinie a prilis neanalyzovala. A az na konci som si uvedomila, ze tam neboli nijake specialne efekty. Toto je umenie hororu.

Viva Maria! (1965)

Prva polovica zabavna, druha s nadychom dramy, romantiky, revolucie... a prvkov parodie. Dost nekonzistentny mix. Priznavam, ze som sa parkrat zasmiala a prehodnocovala Bardotkin predcasny odchod do hereckeho dochodku - podla mojho nazoru jej tieto komedialne role sedeli a urcite nebola vyslovene zla herecka.