You're Next (2011)

Když se sejda rodinka zbohatlíků na odlehlém rodinném sídle, kde je evidentní, že se synáčci moc nepovedli a ve vzduchu visí očekávaný masakr, je průběh filmu i jeho konec lehce předvídatelný. Jak křehké je rodinné pouto a jak mocná je touha po mamonu.

Byzantium (2012)

Zajímavý, baladický příběh o upírech "trochu jinak". Tedy klasické kousnutí a následné proměny jaksi vzaly za své, ale přesto to mělo něco do sebe. Herečka Saoirse Ronan je zřejmě prototypem tklivě baladických postav a její herecký výkon je rozhodně více než obstojný. Na můj vkus je to ale opravdu trochu moc roztahané, avšak místy vypravěčský styl mi seděl. Takže dávám lepší 3 hvězdy.

Resident Evil: Zatracení (2012)

Normálně se na animáky nekoukám, ale tento stál za výjimku. Příjemná akční podívaná a skvělé animoefekty.

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Pobavilo a neurazilo. Svěží děj, napětí a celkem povedené triky i snesitelné herecké výkony. Nebylo proč očekávat cokoliv víc, jak zřejmě valná část zdejších kritiků očekávala. Pokud si vyberu na zkouknutí film ze škatulky fantasy, pak nesmím očekávat výkvět filmové elity, ale příjemnou zábavu pro dospělácký dorost.

Gladiátor (2000)

Přirozená autorita, chrabrost, čest a láska k rodné zemi. Kdysi dávno měly tyto vlastnosti jednoduchou a přímočarou podobu, kterou dokázal Ridley Scott přesně vystihnout. Gladiátorovi se nedá nic vytknout a není třeba ani více slov na vyzdvižení jeho kvalit. Pro mě bezkonkurenční historický velkofilm.

Mrtví a neklidní (2013)

Zombie pohádka, nebo chcete-li love story, i když pohádka je výstižnější. Pohádka o tom, jak se láska a cit stane lékem na Zombie bacily. Začala jsem na to koukat s nedůvěrou, ale hned po prvních záběrech mě ta podívaná těšila víc a víc.... Milé, hřejivé a kupodivu místy i úsměvné. Jiné zpracování, než jsme u těchto typů filmů zvyklí, rozhodně příjemně překvapilo.

Po zániku Země (2013)

Nejvýstižnější definice strachu, jakou jsem zatím slyšela: " Strach není skutečný. Jediné místo, kde strach může existovat, jsou naše myšlenky o budoucnosti. Je to produkt naší představivosti. Nutí nás se bát věcí, které vůbec nemusí existovat. Nebezpečí je velmi skutečné, ale strach je volba." Ještě bych doplnila definici hrdiny = ten, co pozná skutečné nebezpečí, ale čelí mu beze strachu. Ve filmu jsem se dočkala obojího a ještě něčeho navíc: obrazu Země bez zásahu člověka. Námět skvělý, zpracování výborné a herecké obsazení otec + syn velmi snesitelné. Nevím, co jste čekali Vy ostatní, soudě dle nízkého hodnocení, zřejmě neutuchající střílečku a zelené ufounky. Mně rozhodně stačilo vidět jen ty široširé lány matičky znovuzrozené Země a představa, že jsem jeden ze dvou lidí, který po ní kráčí. Docela mrazivá představa, nemyslíte? Vzdálená či blízká budoucnost....

Království nebeské (2005)

I když zrovna nejásám, když vidím v hlavní roli Orlando Blooma, tady jsem musela slevit ze svých nároků z jediného důvodu. A tím byl Ridley Scott. V jeho režii se i ten neslaný nemastný Bloom vyšvihl z pubertálních rolí do hereckého křesla. Historická díla nám mají stále co vyprávět. Škoda jen, že na minulost tak lehce zapomínáme. Určitě by naší civilizaci prospělo víc podobných filmů z rukou režisérských umělců. Začátek filmu byl trochu vlažný, takže slušné čtyři hvězdy.

Očista (2013)

"Už nejsem hrdý Američan, už ne...Tahle země mi všechno bere" ... tohle by mohlo být i motto dneška nikoliv poslední větou filmu. Krásná ukázka povýšenosti zla ve jménu ekonomické prosperity nad lidskou etiku. Napínavé a odpudivé zároveň.

Kolonie (2013)

Film, na který zapomenete, jakmile ho vypnete. Nejsem si jistá, jestli to nebyla absolutně zbytečná 1,5 hodina mého života. Zřejmě to musím brát jako zkušenost napříště : filmům, u kterých je jako režisér uveden Jeff Renfroe, se na hony vyhnu.