Deadly Class (2018) (seriál)

Harry Potter moderní doby. Děcka se neučí čarovat, ale zabíjet lidi. Střední škola pro zabijáky nabízí nečekaně promyšlený vývoj postav, vrstevnaté hrdiny a spoustu násilí, krve a sprosťáren. Čerpá to že spousty kultovních značek a jde o derivát jistě. Nicméně zábavný se zajímavým potenciálem. Závěr je otevřený jako vyvrhnuté prase, takže druhá série je povinnost.

Sergio (2020)

Zvláštní politicko-romantické drama s několika velmi silnými scénami (řezání nohou). Děj především skáče mezi osvobozováním východního Timoru a explozí v Bagdádu s několika znepokojivými náznaky, které si lze vyložit všelijak a otevírají spoustu prostoru pro příznivce konspiračních teorií. Herecky není co vytknout Moura a Ana de Armas jsou oba výborní. Lokace kterými se procházejí jsou pastvou pro oči, stejně jako Ana sama. Zamrzí, že se tvůrci báli kontroverze a raději pískají bezpečnou, zamilovanou melodii.

Poslední představení (2020) (seriál)

Fantastický dokument. Nejsem extra fanda košíkové, ale Jordanova éra mě tenkrát přece jen zasáhla. I míč jsem po rodičích vysomroval. Bohužel tenisky... ty se u nás snad ani neprodávali. Po těch letech dokážu docenit jisté nuance, na kterých tenkrát tolik nezáleželo a díky nim to všechno okolo konce hvězdných Bulls dává větší smysl. Spousta detailů, zajímavých názorů a emocionálních výjevů v dynamickém zpracování života jedné legendy.

Poslední představení - Episode IX (2020) (epizoda)

Zápas s chřipkou je neuvěřitelný nářez, pak ještě prijd Kerrův příběh a bodyguard s rakovinou. Tyhle detaily dělají z celého play off neskutečné drámo. Jsem zvědavý co si nechají pro finále.

Vincentův svět (2004) (seriál)

Skvělý seriál plný krásných, nahých holek, drahých aut a celebrit (fiktivních i pravých), památných šovinistických hlášek, dobrého kamarádství, nesobeckosti a naděje na druhé šance. Překvapilo mě jak mi ty postavy přirostly k srdci. Skvěle zahrané, výborně napsané. Těším se na film.

Bratrstvo pěti (2020)

4 nege... afroame... černí veteráni z Vietnamu jedou vyzvednout kosti mrtvého spolupracovníka a asi 17 milionů ve zlatých cihlách. Mluví o bratrství, hádají se, chtějí se zabít. Mají komplikovaný rádoby cool pozdrav. Za pozornost stojí pouze poslední hodina... od scény s minou. Spike Lee se zbláznil stejně jako jeden z hrdinů (Paul?, myslím že to byl Paul), když snímku nechal dvou a půl hodinovou stopáž. Vlny nudných rádoby artových odboček (Luther King a Marvin Gaye) glorifikujících černošství bez přidané hodnoty. Dialogy narvané nezajímavými detaily o černoších na mě mají stejný účinek jako nezajímavé detaily o běloších... měly zůstat ležet na dně střižny, bylo by jim tam lépe. Herecké výkony jsou ovšem špičkové a vévodí jim jednoznačně Delroy Lindo. Akce je řádně krvavá a konflikt s rákosníky zábavný. Mělo to mít hodinu a půl a mohlo to být celkem fajn. Filmy o hledání pokladu mám obvykle rád. Shiiiiit.

Vincentův svět - Série 1 (2004) (série)

Banda flákačů a camea hollywoodských hvězd. Výborně napsané a zahrané užvaněné primadony je zábava sledovat. Ari je borec.

Poslední představení - Episode VII (2020) (epizoda)

Neuvěřitelně smutná se životní pasáž. Jordan schytává jednu ránu za druhou a pak mu ještě řeknou, že není milý člověk. Díky moc.

Řím - Nezbytný výmysl (2007) (epizoda)

Ženy Říma... Humorné intro, Octavianus jako überzmrd a finálová bitva plná krve. Druhá série tu první jednoznačně převyšuje.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

La la la la la... Vzpomínky na dětství plné dobře mířených ran a cynického humoru. Tohle se neomrzí, vadí mi jen to předabování.