Angry Birds Blues (2017) (seriál)

Když na to s dcerkou koukáme jímá mě nostalgie. Ty samé šílené gagy jsem hltal v ptákovi uličníkovi. Špetka násilí pro novou generaci.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Rozmáchlý komiksový kolos bez kompromisů. Snyder dokázal, že to kravaťáci tenkrát pěkně posrali. Snímek není bez chyb a pořád místy skřípe (Ezra Miller hraje Flashe strašně), ale jako celek funguje náramně. Temný tón je konzistentní se dvěma předchozími snímky, osudová atmosféra, fungující motivace postav a parádní akční scény. Hlavně záporáci už nejsou jen na okrasu, ale mají pro své počínání důvody. Teatrální přednesy, hrdinské nástupy, burácející soundtrack. Spokojenost. Třeba HBO vysolí peníz i na pokračování.

Černé zrcadlo - Zkušební verze (2016) (epizoda)

Pointa nebyla strach z pavouků, ani z Alzheimera, nebyl to ani děs ze shledání s matkou. Pointa je že si máte vypínat mobil, když to po vás kurva chtějí!

Marvel Studios: Assembled - The Making of WandaVision (2021) (epizoda)

Výživné detaily a zákulisní info o jednom z nejzajímavějších seriálových počinů poslední doby. Klidně se mohli některým technickým pasážím pověnovat více, ale asi nechtěli narušovat dynamiku. Snad toho bude na Blu-Ray více. Ha. Haha. Haha.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Příčina a nasledek. Krvavé drama o pomstě střídá bizarní komedie v nezaměnitelném stylu Anderse Thomase Jensena. Mads Mikkelsen v roli mlčenlivého vojáka, který se vrací z války, aby pohřbil ženu a našel cestu k dceři znovu exceluje. Vyšetřování vlakové katastrofy, které posune snímek k cestě za pomstou je ovšem rukách tří podivných IT primadon. Hláškující nerdi vytváří k mlčenlivému Madsovi zvláštní protipól, který scénář využívá nečekaným způsobem. Výborné akční scény patří k žánrové špičce a nečekaně příjemný konec z Rytířů spravedlnosti dělá klasický Vánoční film.

Éra samurajů: Bitva o Japonsko (2021) (seriál)

Skvělý úvod do problematiky. Netflixácký dokument se soustředí na divácky atraktivní věci a nejde moc do hloubky. Přesto se v jistých místech zadrhává a nechává dej plynout aniž by se povrtal v širším kontextu. Úvod s Nobunagou, vrcholící v Králi démonů, byl jednoznačně nejlepší pasáží, pak už je těch rodů tolik, že by to vystačilo klasický seriál o šesti řadách. Krásné záběry na Fudži a slušně natočené historické rekonstrukce jsou super. Černobílé mluvící hlavy to chtělo ještě omezit.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Úder kladivem na hlavičku. Náhled do budoucnosti, která má k realitě hodně blízko. Potěší navolený jazyk starého auta a finálové vyhrožování panu chlupáčkovi jako by vypadlo z Con Airu.

Střípky (2021)

Průměrná detektivka, která s příchodem/odchodem Jareda dost razantně změní směr. Jeho divný vyjebávač se systémem, který se tváří jako sluníčko tváří v tvář i vystresovanému, nevyspalému policajtovi, je hlavním kladem filmu. Cením si toho nápadu jít na to jinak, ale určitě to chtělo zkrátit, zamakat na úvodu a motivacích postav. Takhle občas vypadají jako kreténi, co dělají věci bůhví proč.

Černé zrcadlo - Přijdu hned (2013) (epizoda)

Lidi nejsou jen ústřižky toho co jen dávají na internet. To je sice znepokojivá pointa, ovšem podprahově zde jde vidět metaforu na zbytečnost muže v dnešní vykleštěné společnosti.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Začátek Ritchieho spanilé gangsterské jízdy a prakticky i vznik na nového subžánru. Dal bych plný počet, ale když mladší bratříčci téhle legendy dokázali doladit detaily a ještě sešlápnout plyn. Luxusní závěrečná scéna.