Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

swamp

Předtím než Danny Boyle natočil Trainspotting s Ewanem McGregorem v hlavní roli, spolupracoval s ním na thrilleru Shallow grave, kde Ewan, ač třiadvacetiletý, podává výkon, kterým jasně překonává své "spoluhráče". "So tell me, Cameron, just tell me because I'd like to know, what on earth could make you think that we would want to share a flat like this with someone like you? I mean, my first impression, and they're rarely wrong, is that you have none of the qualities that we normally seek in a prospective flatmate. I'm talking here about things like presence, charisma, style and charm, and I don't think we're asking too much, I don't think we're being unreasonable. Take David here, for instance: a chartered accountant he may be, but at least he tries hard. The point is I don't think you're trying." ()

B!shop

Tenhle film neni bezchybnej, ale na to, ze to je Dannyho debut, to rozjel slusnym zpusobem. Nejvic na filmu potesi vyvoj postav, hlavne Davida. Taky ma film hezkej zaver a Ewan hraje perfektne. Povedly se i kamerove filtry a svizna hudba. Ale i tak je to porad jen pribeh o trech kamaradech a co s jejich pratelstvim udela mrtvola a kufr penez. Ale musi se nechat, ze tu jsou fajn drsny sceny a zaroven i slusne cernohumorny sceny a celkove docela slusna atmosfera. Ale jednu vec tvurci nedomysleli. Po tom, jak rozmlatej na sracky ty mrtvoly, fakt nechapu, jak mohli detektivove zjistit, o koho de a jit se vyptavat zrovna k hlavni trojce. To bylo naky nedomysleny. Ale jinak si nemam prakticky na co stezovat, snad jen, ze je ve filmu neco malo hluchejch mist. ()

Terva

Situace : Tři lidé hledají čtvrtého do bytu kde žijí. Mají jeden pokoj volný. Ale zdá se, že asi přeberou. Nakonec totiž jednoho najdou, ale celá situace se vyhrotí. Trojice přátel se tak nechtěně dostává do situace, která by mohla zajímat nejen policii. Čtvrtého nájemníka Huga totiž někdo hledá, hlavně to co vlastní. Naši přátelé vědí o co se jedná a kde to je. CITÁT - Pojď, utratíme trochu peněz......... Jeden z přátel, David, začne bláznit a žít na půdě. Nikdo netuší, že jim to možná zachrání život. A co čert nechtěl, do všeho toho zmatku se zapojí policie, která nedaleko v lese našla mělký hrob. CITÁT - Vědí to !!!???.... Kamarádi se znepřátelí a začnou proti sobě kout pikle. Co dělat, když si přestanete důvěřovat ? Film má pěkný, ikdyž docela očekávaný konec. ()

Kaka

Boyle má tah na bránu a dokáže z minima vytěžit maximum. V tomto případě to byla slušná muzika za velmi málo peněz, které ještě sháněl po všech čertech. Avšak vyplatilo se. Začátek je sice relativně bídný a aby snímek dospěl do svého napínavého konce, musí divák snést nemalý počet kiksů a slepých uliček, ale celek působí sympaticky a byla na něm vidět snaha tvůrců, takže není důvod neakceptovat danou situaci. Nejvíce vadí okatě televizní zpracování, otravný přízvuk hlavních hrdinů a některé nepochopitelné scény, kde jakoby vypadne několik minut podstatných vazeb a klíčových informací, které divák potřebuje k "secvaknutí". I tak ale stojí tento projekt za vidění. Minimálně na něm McGregor nastartoval svou kariéru. ()

EvilPhoEniX

Shallow Grave je přesně typ thrilleru, který v lásce příliš nemám, navíc na tohle téma je jich natočeno spousta, ale musím říct v Boylovém podání mi tohle hodně sedlo! Sakra černohumorná, energická a napínavá jízda od začátku do konce! Bavil jsem se mnohem více než při Simple Plan. Doporučuji kdo neviděl.75% ()

• Výrobu částečně financovala televizní stanice Channel 4. (Chatterer)
  • Ve Francii film vyšel pod názvem "Petits meurtres entre amis", což znamená "Malé vraždy mezi přáteli". (Chatterer)

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)