Láska s výstrahou (2002)

Vlastně jsem s tím Hughem ještě neviděl špatný film, stejně tak se Sandrou. A spolu jim ta jejich souhra nepraktického nekňuby s perfektní hipísačkou, sekretářkou, manažérkou, velitelkou dokonale sedne. Navíc má tato romantická komedie i inteligentní náboj a mnoho roztomile komických momentů, příjemných i evropanům. (Že by Ti herci?)

Pravá blondýnka (2001)

Pomsta všem blondýnám, pomsta všem ženám. Akorát nechápu proč. A navíc, ženám se to líbí. Asi na mě kdysi někde nezbylo dost nějaké té kaše. Však tento celovečerní debut režiséra Kena jest i jeho dosavadním filmovým vyvrcholením (ze tří filmú) a ukázkou antisexuální blond Bárbiny, která nedokáže vybudit snad ani nejprimitivnější sexuální chtíč nameteného trosečníka z pustého ostrova, tudíž si nadstandardní ohodnocení plně zaslouží.

Podnikavá dívka (1988)

Vrchol osmdesátých let a vše, na co si člověk pamatuje. Oblečení, hudba, průbojné a inteligentní ženy na vzestupu, obsazení kvalitních herců (i Melanie se snažila a sošku si vysloužila) tehdy ještě zaručoval kvalitu snímku. A MIke Nichols, jenž nedokáže ani komedii natočit, aby šlo o pouhé jednoduché odlehčení. Naštěstí.

Boeing 747 (2003) odpad!

Týjo, tak takhle to funguje... až dostuduji mateřskou školu, budu pilotem, zlodějem a prostě borcem, jako ten borec tady....

Pojídač hadů 2: Msta (1991) odpad!

Ti dobří (výrazem drsný Lamas, určitě nepřetržitě jedl před kamerou něco hořkokyselého) proti těm zlým (všichni ostatní nebo aspoň všichni padouchové kolem drog...hmmm) v příběhu explodujících papírových krabic, přestřelky dětsky dlsných dialogů a herecké křeče všech zúčastněných. Zkrátka něco pro Lorenza...jenž se při celé šaškárně musel cítit jako ryba ve vodě. ...Potupně přiznávám (to Choze), že jsem na hadožrouta 2 nechápavě mrkal jen do té doby, než jsem se slastně oddal spánku, snad toho nebudu nikdy litovat. Za Lamazův vrchol kariéry považuji jeho jednohvězdičkové poskakování po plážích Karibiku, takže hodnocení "odpad!" a očistný komentář, aby mi dal Lorenzo v noci pokoj.

Ztraceni (2004) (seriál)

Jako dítě jsem miloval knihu Tajuplný ostrov (s hrůzou jsem zjistil, že nejeden náctiletý dnes neví, o co jde, dokonce ani nezná jméno Jules Verne, ale neva...jejich chyba). Byla tajemná, hodně silná, bál jsem se u ni, však nemohl jsem se od ní odtrhnout. Četl jsem ji několikrát a zdála se mi krátká. Dnes jsou tu "LOST" a jejich novodobí trosečníci, stále se rozvíjející tajemství mnoha, skvěle zahraných, lidských osudů, napětí a strach z neznámého, dokonalé zpracování každého detailu včetně ozvučení a hodně "silný" a hutný film naporcovaný tak, abyste jej po šťavnatých soustech zhltli a žadonili po přídavku. Jinak a jednoduše řečeno: mrknete, jen tak ze zvědavosti, na jeden díl a již se od tajuplného propletence mnoha životů dobrovolně neodlepíte. To Vám garantuji!

Červený drak (2002)

Kriminálka, vyšetřování a pátrání po psychopatickém vrahovi, kde divák není ochuzen o žádný prvek ze všech podobných filmů, nejvíc cítěné a proklamované pouto jest ke známému lidožroutovi, který zde tedy i musí hrát jednu z hlavních rolí. Kdyby zde však nebyl, stalo by se pouze to, že by to nebylo součástí "trilogie". Natočeno bez chyby, zahráno bez chyby, jen jakýkoliv nový nápad chybí.

Lulu na mostě (1998)

To jednou náhodou pustíte v noci TV, kde před pár minutami začal film. Nepřepnete, zkusíte se dívat, že se u toho dobře usne. Ale najednou tam civilně excelují Vaši oblíbení herci, výborně hraje i ta krásná osudová dívka a od modře zbarvené záhady se odtrhnete až po úplně posledním titulku, abyste šli zjišťovat, co Vás to tak nečekaně příjemně probralo.

Zázraky se dějí (1974)

Viděl jsem to jako malý kluk, kterého vzali rodiče s sebou do kina, aby se ten vejmrza doma sám nebál! a protože jsem tehdy asi dlouze žadonil, (z toho samého důvodu mě v útlém dětsví vzali i na "Čelisti") což si ale již přesně nepamatuji. Co si ale pamatuji dodnes, to je, samozřejmě, scéna, která se jako první vybaví úplně každému, kdo tento, za komančů veleakční, dobrodružný dívčí zápas o přežití viděl. Dnes by snímek neměl šanci asi ani u dětí (znáte ty dnešní nenažrané parchanty, kterým není nic dobré), ale vzpomínka na šokující napětí dítěte v kině a na to, že rodiče občas mají i dobré nápady, stojí za nadprůměrné ohodnocení.