Smrtonosná zbraň (1987)

Klasika zábavné, leč inteligentní, akční krimi á la jeden polda a druhý úplně jiný polda v tandemu, v němž jeden bez druhého ani ránu, aby maximálně štulec slovní nejen sobě, ale i bránici naší občas uštědřily, a to za běhu adrenalínového i nevšedního, k dopadení padouchů zločinných úspěšně vedoucího.

Byl jednou jeden polda (1995)

Česká Policejní akademie mi párkrát příjemně pošimrala bránici a po letech a v porovnání s US academy se mi zdá i inteligentnější, hodno opravy z jedné na dvě šerifské hvězdy.

Vetřelci (1986)

Superlativa Cameronova skvostu, obzvláště i mateřské roviny nezkráceného director´s cut, rozepsaná v okolních komentářích o lecčem svědčí. Však kapitola sama pro sebe je i hudba Jamese Hornera, která nezní stále, stopáž cd nemá, myslím, ani 40minut, ale tak dokonale umocňuje temnou atmosféru sci-fi honičky, že sám autor se jí nestyděl ještě mnohokrát "vykrádat" a variovat v nejednom svém následném soundtracku. Schválně se zaposlouchejte již při úvodních titulcích do těch houslí.... (nejsem muzikant, ale snad jsem se trefil...kytara to není určitě)... ponurá slast pro uši

Jako štvaná zvěř (1995)

Nezklamalo a nepřekvapilo. Co, že to říkali v South Parku o Baldwinovcích? A modelka po boku Willa by se jim rovněž líbila.

Tělo na tělo (2002)

Lucy Liu je ona jedna milá hvězdička. (Ženy a dívky, nechť si za Lucy doplní Antonia, vyznění hodnocení i filmu pak vzácně sedne většině)

Každý den karneval (2005) (TV film)

Jo, pojišťovák, ten tvrdý chleba má. A to nejen takový neschopný a naivní smolař, jakého nám zde, klasicky průměrně, předvádí Zedníček. Škoda, že po shlédnutí této nenáročné inscenace, se nejednomu pojišťovacímu agentovi bude opět pracovat se svými klienty o něco hůř. Ještě štěstí, že znám i řadu pojišťováků, kteří myslí, věřte nebo ne, i na dobro svých „oveček“. To myslím bez ironie. Vždyť jim jde přeci i o následné provize, a ty jsou jen tehdy, je-li klient spokojen, no ne?

Svět zítřka (2004)

Vize bitky budoucnosti (samozřejmě jde o záchranu světa) prezentovaná dobou minulou na rozpohybovaných skoro-černobílých fotografiích (až na bezdůvodně barevný závěr)? A nyní odpusť Falcore sám sobě následná slova, ale vážně: Co vidím ve skutečnosti? Znásilnění jinak dobrých herců, kteří v těch všech PC sekvencích skoro ruší požitek z celkového jakoby úvodního dema na nějakou PC střílečku. Ne jako vděk jakémusi "retru", ani s nadsázkou na mě nechoďte, ale jako urážka všech vykradených příběhů a filmů (Metropolis, Válka světů, Indy Jones, Hvězdné války, Nekonečný příběh, ..?.., nezájem, jestli mimoděk) působí tato nedospělá, leč dokonalá počítačová masturbace. Hašteřivá hysterka, která zkazí, na co sáhne, Gwyneth Paltrow, působí spíš tragicky než vtipně, Jude Law ji měl jednu natáhnout hned v úvodu filmu. Jednu hvězdu navíc za její skvělé přehrávání a za vyprovokování k tomuto potupně hanlivému komentáři. A to mám sci-fi rád. Onen papírek nalezený v dlani Totenkopfa vyjadřoval, předpokládám, omluvu režiséra.

Kurýr 2 (2005)

Naleštěná akce za každou cenu. Neříkám však, že se nepobavíte, věřím dokonce, že i přesně tak, jak "filmaři" zamýšleli. Za jednoho předpokladu. Pokud vydržíte ani jednou se nezamyslet nad tím, co to vlastně sledujete. Myslete si na co chcete, dělejte cokoliv chcete a film Vám potom dokonale poslouží jako akční kulisa, reklamní klip na nový typ (létající) Audi.

Odplata (1999)

"One gangster´s show" Čistá a na hollywoodskou produkci hodně úsporná a syrová cesta neústupnosti za svými penězi. A to v tomto filmu k výbornému zážitku stačí. Za doprovodu temnější hudby, v temně modrém světě drsných gest a způsobů, úsporných, však trefných drsných hlášek k věci (naštěstí se zde jimi neplýtvá, jako třeba v uhlazenějším Posledním skautovi či filmech Q.T., které jsou na hláškách vystavěny), s atmosférou film noir.

Deník princezny (2001)

Růžový (za)biják. Škoda, že se na to moje šestiletá neteř již se mnou odmítá dívat. Ještě, že moje bárbiny mají dost rozumu, aby neodmlouvaly a nevzdorovaly. Ani neceknou. Sou boží a takový cool. A sou tůůze chytrý. A rozumím si s nima, heč. A, a tady, tohle je vo vopravdový princezně, jenže vona žije dneska a nejdřív vo tom ani neví. To jí musej říct. No, je to boží. To se musí vidět. Již dlouho mě žádný film tak nedostal. Je takovej vopravdovej. A sem rád, že u něho ani nemusím moc přemýšlet, i kdyš já mám rád, když někdy musím u filmu přemýšlet, to pak třeba ještě chvíli o něm přemýšlím. Ale jiš se mi to dlouho nestalo, ale tenhle je fakt takový heský. No nevím... docela je takoví zábavný i poučný. Myslím. A ty hlášky. Sou takový pravdivý. Právě na něj koukám a těším se, jak to dopadne. Snad u toho nebudu brečet. Jiš dlouho jsem si u filmu nepobrečel a já u filmů brečím rát. A nyní vážně a k vlastnímu filmu - není špatný a po druhém shlédnutí jsem i zalitoval, že nejsem desetiletá blondýnka, která by skutečně u toho výskala i plakala radostí. Jako prostý chlapec cením i občasný vtipný okamžik tam, kde má být.