Poslušně hlásím (1957)

Druhá část Švejka opět přináší adoraci české demence, škoda, že již bez postavy, jako byl Kopecký minule. Výborní herci, natočené dobře.

Flash Gordon (1980)

Sci-fi, sexy, hudební, zmatený filmový komiks. A všechno toto skoro dotažené do konce. Stačí jednou a pak si připomínat spoře oděnou Ornellu Muti při poslouchání soundtracku od Queenu.

Schůze (1999) (TV film)

Jak cestou na stranickou schůzi odrodit dítě, rozbít schůzi, stmelit mezinárodní česko-africké přátelství, rozbít mezinárodní česko-africké přátelství, vstoupit do služeb Straně, vystoupit ze služeb Straně. Divák se baví. Starší divák až zas tak moc ne.

Propadlí lásce (1997)

Meg Ryan i Broderick zde vypadají jak dva jelimánci, ale naštěstí je zde i Tchéky Karyo, charismatický i v nešťastné pozici otloukánka těch dvou.

Třetí skoba pro Kocoura (1983)

Skoro dospělá kriminálka, za komančů mezi mládežníky a dětmi velmi velmi oblíbená.

Mravenci nesou smrt (1985)

Německo (západní), ústředí velkého překupníka drog a hlášky podobné těmto: ..Naše drogy se geniálně jednoduchým plánem dostaly do rukou československé policie... jsou až moc dobří, podcenili jsme je..... pánové, vy byste všechno řešily násilím, naučte se myslet, je vidět, že jinde se to, bohužel, naučily." Sem tam Lada s houkačkou, rvačka padouchů mezi sebou, pár mladých coby vzorek čs feťáků, hysterická ječení, ozřejmující komentáře moralizujících čs policejních profesionálů. Dnes zábavná podívaná, za komančů nepřesně zasazená rána imperialistickým západním sousedům za zatahování jejich drog a zkaženého životního stylu do naši harmonické socialistické republiky.

Pláž (2000)

Hezká pláž, hezcí mladí s jejich pravidly vzájemného soužití, kterým slastné opojení ze hry na dospělé končí překračováním těch pravidel. Celé mi to, bohužel, vyznívá poněkud naivně.

Bílá vdova (2000)

Co to ti mladí na těch rostlinkách a na hulení stále vidí?. No co, tak jim tu travičku, elegantně a s grácií britské lady, vypěstuji. A budeme všichni šťastní a veselí. A hlavně se, na starý kolena, výborně pobavíme.

Roseanne (1988) (seriál)

Ideální rodinka, že? Hlavně, že jim chutná.

Země nikoho (2001)

Páni kluci si hrají na válku, pobíhají po příkopech, hádají se, kdo počítá do deseti, pak se dohodnou a pokračuje se dál. Tady je sice na ty příkopy potřeba mapa Bosny a Hercegoviny, opravdové zbraně, jedna jednotka UNPROFOR, TV zpravodajství, někde nějaké to velitelství, ale nemohu si pomoct, kromě hraného komična v reálné nezáživné válečné zóně, to ve mě vyvolalo hlavně ony vzpomínky na atmosféru hrátek na vojáky. Tehdy jsme taky vedli vážné rozpravy. Někdo se zde podivoval nad Oscarem. Ani se nedivím, že se divil. Téma sice vážné, ale určitě ne díky této činohře. Satira o zbytečnosti a neshopnosti ano, ale taková nemastná neslaná, na ten poprask kolem. (až na úplně úplně poslední vzdalující se záběr filmu před titulky)