Darkened Room (2002)

Ubližování v krátkém průzoru do možného Lynchova příběhu, k jehož náznaku celistvosti nám předkládá jen otázky. A to si na ně ještě musíme přijít sami. Naštěstí jen tehdy, pokud o další trápení mysli stojíme.

Foutaises (1989)

Chvilkami nádherné album chytlavých černobílých fotografií. Minifilmeček o minipoznatkách, skrytých radovánkách a zdánlivě nepodstatných tajemstvích, která nás během okamžiku učiní šťastnými či nešťastnými, dokáží slastně ukojit či rozzuřit. Stačí si jich jen všimnout, uvědomit si je. Kdy si chceš najít čas k vychutnání si projevů svého života? Co třeba ten kaleidoskop minidetailů právě teď?

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Když se Japonec baví (vypadá to, že mu k zábavě stačí i velmi málo), tak se tomu naprosto odevzdá a je z něj opět malé, navíc trochu potrhlé, dítě.

Americký ninja (1985)

Ach, ta nostalgie. Poprvé jsem tohoto Ninju viděl v Německu v němčině někdy v mých čtrnácti. Do týdne jsem měl šuriken a vyrobeno takových ninjovských bojových hračiček, že by to nejednomu mistrovi bojových umění zamotalo hlavu, než by přišel na to, k čemu to všemu slouží. Ale ta doba je dávno pryč. Později jsem prozřel a zjistil, že to byla jedna velká béčková habaďůra. Takhle černí ninjové vůbec nefungují. Fňuk. ...Jenom ti modří a zelení s červenými puntíky.

Hospoda (1996) (seriál)

No vida, další nápad, jak dostat české tatíky z hospody občas domů. Naservírujem jim hospodu přímo k láhváči do obýváku. A ještě jim takhle mnohem déle vydrží vycházkové tepláky! Budou hezky sedět doma, navíc ve fajnové herecké společnosti, takže se k nim na gauči přivine i nejedna jejich "stará", s hřejivým pocitem zadostiučinění, jenž znají pouze vítězové.

Nahota na prodej (1993)

Pokud se dobře pamatuji, tak Krampol (nebo Olmer) před uvedením filmu do kin uvedl, že se jedná o původní, ryze český film, z českého prostředí s českou problematikou a byla by chyba v něm hledat cizí vlivy, například US kriminálek. Sountrack mě však překvapil příjemně = hvězdička navíc.

Live 8 (2005) (koncert)

Krásné gesto z hudebního Parnasu. Podobná akce se nevidí mnohokrát za život. Inu, ale co to poudám. Dyk já sem nejčkon ještě mladý jura. A když pámbů dá, možná že podobnou taškařici zhlédnu, u jóviše, každé osení. Jen esi já se takového spektáklu na starý kolena ještě dočkám. Inu no. Ba ba.

Zabiji Nixona (2004)

Jmenuji se Sam a chci být skvělý obchodník, mít skvělý americký život, rodinu. Vopravdu, věřte mi. Teď, teď už konečně se sebou něco udělám. Nechci se za sebe do nekonečna omlouvat, přestanu kurvit život sobě i mým nejbližším, chci zpátky svoji ženu a děti. Všechno dělám kvůli nim, kdyby ode mě neodešli, ...chci být jen dobrý manžel a otec. Určitě bych jim, teď už doopravdy, dokázal, že si mě můžou vážit. Dejte mi ještě šanci, fakt, zase poslední. Kdybyste nelhali a neházeli mi klacky pod nohy, určitě bych byl schopnej i dodržet slovo. Ale když celej svět je takovej prolhanej a proti mě. Vždyť už skoro nic nemám, nedokázal jsem zajistit rodinu ani sebe. No a co, že jsem neschopnej, můžete za to vy všichni. Já už se nebudu dál plazit, nestrpím další lži, další přehlížení. Klidně mi nenabízejte další šance, co jsem chtěl už stejně nemám. Ale za to přece já nemůžu, vždyť všechno dělám dobře. Kdyby...kdyby,... jsem prosťáček, ale tohle všechno vám nedaruju. Já vám všem ještě ukážu, mě nevymažete ze svejch hlav jako vzpomínku na nějakou hnusnou nemoc. Mě NE. O mě ještě uslyšíte!!! ...Jestli teda zas něco neskurvím.... .... Sean Penn již prosťáčka Sama, i když hodného, čistého a nezákeřného, v jednom filmu ukázkově vysekl. Tentokrát nám jej kamera, jejíž styl a polohy se efektně mění i podle nálad snímaného Seana, přináší v úžasné herecké exhibici, z jejíž reálnosti až běhá mráz po zádech.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

No jo, šlechta to u nás nikdy neměla jednoduché. Navíc s takovými poddanými, jako sloužili u nebohého Trautenberka. Jeden dement, druhý podpantoflák, o služce a její nevymáchané hubě škoda mluvit. Kdo ví, jakými bylinkami jim ten trhan od vedle zamotal hlavu...