Jak vycvičit draka 3 (2019)

Krásné zakončení dračích příběhů. Stejně jako předešlé díly je to roztomilé a barevné. Animace je opravdu úžasná a o kousek lepší než v předchozích dílech. Ačkoli mi Hiccup, Toothless a ostatní budou chybět, doufám, že toto opravdu bylo finále a nebudou to dojit dál. Takhle je to totiž perfektní. 5*

Souboj s rodinou (2019)

Super podívaná. Svižné, vtipné a zajímavé. Moc jsem si film užila a určitě se nebudu bránit opáčku. 5*

Najednou jsme rodina (2018)

Škoda uječené Rose Byrne. V mých očích tomu rozhodně sebrala hvězdu. Jinak se jedna o zajímavý film, který by fungoval lépe jako drama, než jako komedie. Jako komedie to totiž působí dost kýčovitě (hlavně poslední scéna u soudu) a ubírá to na reálnosti. Spadá do kategorie filmů pro lenivé nedělní odpoledne. 3*

Kdyby ulice Beale mohla mluvit (2018)

Po nedokoukaném a nudném Moonlight jsem od tohoto filmu čekala něco podobného. Ale film překvapil. Srdcervoucí film, ve kterém rodina znamená vše a a naděje nikdy neumírá. Skvělé herecké výkony a nádherný hudební podklad. 4*

Chlapec, který se stane králem (2019)

Na dětský film je to docela slušná podívaná, která nepůsobí odfláknutě. Samozřejmě je to plné nesmyslů a blbostí, ale jako už jsem řekla. Je to film pro děti. Většina vtipů zafungovala, sympatické postavy a i ta děcka to odehrála dobře. Patrick Stewart byl tak maximálně cameo, ale i tak potěšil. V rámci žánru rozhodně povedené. 4*

LEGO® příběh 2 (2019)

Řekla bych že na dětský film už to na konci patlali všechno dohromady až moc. Ale jinak srovnatelné s jedničkou, která mě taky nijak zvlášť neoslovila. Je to vtipné, je to svižné, a je tam plno na skvělých narážek na spoustu filmů, ale taky je to zbytečně dlouhé, nové postavy jsou graficky nezajímavé a hudba otřesná. "Everything's not awesome" do docela vystihuje. 3*

Úniková hra (2019)

Posledních 15 minut ubralo filmu hvězdu. Je to přesně to, co jsem čekala. Shitový film, který opravdu zabaví. A těch pár chvilek, kde se nic moc neděje, se dají vyplnit sledováním Deborah Ann Woll. Příběh zajímavý (stejně jako Saw, Cube etc.), provedení ovšem dost vražedné. Nelogika střídá naprostou tuposts a zpět k hloupostem. Ale stejně jako Saw to diváka vtáhne do děje a díky krátké stopáži není problém film dokoukat. Těch posledních cca 15 minut to ale opravdu kompletně zabilo. Zbytečně se to celé zamotalo a začalo to působit dojmem Nezvratného Osudu. O tvůrci hry nevíme absolutně nic a zdá se, že si tvůrci nechávají zadní vrátka pro pokračování, kterého se snad ale nedočkáme. 3*

Můžete mi kdy odpustit? (2018)

Čekala jsem pořádnou nudu a dostalo se mi opravdu zajímavého příběhu. Melissa McCarthy je výborná herečka, bohužel si vybírá úplně dementní filmy, ve kterých to není poznat. Tady ale ukazuje, že má i na víc, než jen stupidní komedie. Film nebyl extra dlouhý a příběh se rozvíjel dost přirozeně. Já s tím neměla problém. 4*

Krásný kluk (2018)

Příběh zlomeného chlapce a silného otce. I když filmů o drogách je plno, tohle byl, alespoň pro mě, první film, vyprávěný z pohledu rodiče. Steve Carrel a Timothée Chalamet oba předvedli úžasný výkon. Nádherná byla i hudba a prostředí. 4*

Alita: Bojový Anděl (2019)

Pastva pro oči, trápení pro mozek. Digitálně je to zvládnuto bravurně. Opravdu je na co koukat a některé detaily jsou dechberoucí. Bohužel příběhově to tak zajímavé není, ale to CGI to zachraňuje. 4*