Zlom (2019)

Z těch dvou komentářů zde je mi smutno. To, že se film zaměřuje na křesťanskou víru a modlitby a zázraky atd. neznamená že si ho nemůžou užít nevěřící lidé. Žádný zázrak to teda není (pun intended), ale je to podle skutečné události a už jen pro to mě zajímá. Nejsem věřící, na zázraky (v křesťanském slova smyslu) nevěřím a v životě jsem se k ničemu a nikomu nemodlila. Ale film nádherně přibližuje křesťanskou komunitu v malém městečku USA a dokáže si ho užít každý kdo není ignorant. Navíc je ve filmu plno známých tváří, které zaručují fajn podívanou. Není to Oscarovka, nebude to bořit rekordy v tržbách, v Čechách si to asi publikum nenajde a vyskytlo se plno cringy momentů, které jsem si musela trošku sarkasticky okomentovat, ale já osobně jsem moc ráda, že jsem film viděla. 3*

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Roztomilý Pikachu v podání Reynoldse a mladík Justice Smith spolu na plátně fungují moc dobře. Dějové a kvalitou je to takové.... "meh", ale na tu hoďku a půl zabaví úplně v klidu. Dost vtipných momentů a plno skvělých pokémonů. 4*

Tolkien (2019)

Dost průměrný film. Kdyby nebylo opravdu pár náznaků na Hobbita a LOTR, mohl to být příběh o komkoli jiném. Nevím, jak moc tomu můžu věřit. Je to spíše takové předválečné drama s nádechem romance, než životopisný příběh jednoho z nejvýznamnějších autorů moderní doby. A je to škoda. Očekávala jsem od toho mnohem více. 3*

Srážka s láskou (2019)

Suprová komedie ve které jsou obě postavy moc sympatické a mají mezi sebou opravdovou jiskru. Ano, co se reálnosti týče, není to nic moc, ale odpočinková komedie je to výborná. 4*

Avengers: Endgame (2019)

Milion hvězd pro tento film. Jedna za každý pocit a slzu při sledovní. Pořádný komentář napíšu až po druhém-třetím zhlédnutí, ale OH MY GOD! YES! 5*

Greta - osamělá žena (2018)

Žádný velký zázrak. Takový typ filmu, který byste očekávali po 10 večer na Nově ve všední den. Akorát by vás možná překvapil známý obličej. Film se snaží šokovat a být nepředvídatelný, ale opak je pravdou. Rozhodně jsem se ale nenudila. Mělé to spád a díky krátké stopáži si není moc na co stěžovat. (Snad jen na těch pár naprosto zbytečných lekaček.) 3*

Příběh špionky (2018)

Zajímavý příběh, který film dokázal odvyprávět docela přátelsky a v dobrém tempu. Ale nic extra. Na film ve velmi blízké době asi zapomenu. Velkým plusem byla Tereza Srbová. Nikdy jsem jí v ničem před tím neviděla a až během titulků na konci jsem zjistila, že se jedná o češku. A musím říct, že roli zvládla fakt skvěle. Celkově mě film bavil, ale nic, co by mi tukvělo v paměti. 4*

Dívenka (2019)

Jediné, co na tom filmu bylo špatně byla Regina Hall. Sice se jedná o neoriginální koncept, ale bylo to vtipné a objevilo se tam plno sympatických postav. Krom Reginy bylo herecké obsazení super. Hlavně mladá Marsai Martin tu čtyřicítku zahrála skvělé. Na potrefenou komedii to bylo fakt super. 4*

Hledá se Yetti (2019)

Moc vtipné, dobrá animace, nic moc hlavní postavy. Susan je super, Lionel Frost docela ujde, ale ta jeho krasavice nic moc. Ale palec nahoru za neromantický konec. To bylo super! Děti si to užily, já vlastně taky. Moc. Vtipy byly skvělé a fungovaly jak měly. 4*

Řbitov zviřátek (2019)

Urážka Kinga. Copak ta jeho kniha nebyla dost dobrá? To musejí tolik věcí změnit? Vždyť se to dá obejít. Kdyby tomu dali jiný název a na začátku napsali "Inspirováno knihou" místo "adaptace knihy", tak by to nebyl vůbec špatný horor. Ale takhle? Jako u většiny moderních hororů jsem se docela dost nasmála. Na to si už musím zvyknout, jelikož se zdá, že opravdu děsivou atmosféru bez hloupých lekaček a nelogického chování postav už nikdo natočit neumí. Bohužel jsem byla opravdu zklamaná a když si budu chtít připomenout život rodiny Creedů, určitě sáhnu po originálu z roku 1989. (Pokud nebude čas na knihu). 2*