Hra o trůny (2011) (seriál)

První geniální díl, budu se těšit na další. Předlohu jsem nečetl ale zkusím to napravit.

Once (2007)

Hudební filmy mě nikdy neoslovilo ani nezajímalo, avšak setkání s Oncem jsem milem byl překvapený, jak je ten film užasný že jsem si změnil svoje názory. Film s malým rozpočtem, dvěma hercema a pár písniček nezní moc dobře na první pohled, ale ta atmosféra je tak užasná že po pár prvním minutě jsem jen sledoval a sledoval jak Glen Hansard řve uprostřed nocí svoje oblíbený písničky, tahá kytara na ulici a ignoruje svět kolem.Na Markétu snad moc nemusím, ale zpívá vskutku krásně...o tom nepochybuji. Na závěru jsem čekal trochu větší uspěch u Glena ale vlastně je to tak lepší. Film na 8/10 ale sountrack je luxus (track "The Hill").

Na dotek (2004)

Takhle by mohl vypadat všechny novodobý origninální romatický filmy, nádherný úvodní písnička, Natalie Portman a závěrečný scéna.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Dost zklamání, ale co se dá čekat když původní kniha byla taková pohodová pohádka, a ti trapný holywoodští režiséři museli nějak rozpracovat aby byla akční a efektivní...zkrátka scénař naruby, atmosféra suprová, kamera a barevnosti je kýbl kýču, ději pomalá a chybí adrealin, akční scény je vidět u souboj meču méně propracovanější než předchozí díly, za to boj s mořští hadi je epický (ve srovnání se souboj titánův). Co mě nejvíc zklamalo je, že sountrack se hodně pohoršil, původní melodie byla jen dvakrát, na začátku a konci, což hodně mrzí, písnička na konci už nevyvolává neodolný emoce jako v předchozí díly *musel jsem odejít předčasně*. slabá čtyřka (jsem fanda takže se nedivte) a držím palce aby tržby byli co nejvyšší ;)