Seznamte se, Joe Black (1998)

Film s hodně zvláštní tíhou, která se táhne celým filmem. Výsledné hodnocení bude asi ovlivněno vašimi osobními zkušenostmi. Za mě rána do srdce, jen na konci by se pro ni mohl spíše vrátit po 50. letech jako starý přítel. 4*

Physical: Sto statečných (2023) (pořad)

Můžeme tady hodiny diskutovat o špatném střihu, kdy jednu scénu s ,,oooo” vidíme 3x, a o délkách dílů, které jsou obzvláště v 1.půlce zbytečné.  Jenže pak je tady super cast, jednoduchý vizuál a od ,,lodě” nadupané questy. Antické questy byly úplně nejvíc. Pro adekvátní hodnocení opravdu nutno dokoukat.  Za mě 4*. Přidala bych ke každému medailonku anglický popisek. I když ta jména si stejně nezapamatujete.

Avatar: The Way of Water (2022)

Nuda, vodní svět, nuda. Vše, co se týkalo života ve vodním světě absolutní top. Nádhera. Vše co se odehrávalo mimo něj bylo slabší.  Chválím jeden (alespoň pro mě) nečekaný ,,zvrat”.

Elita - Série 6 (2022) (série)

Když se z oblíbeného seriálu stane žumpa, která nutně musí obsáhnout všechny speciality dnešní doby. Když odmyslím fakt, že koncentrace gay-bi-trans a nevím čeho všeho je v této škole nejvyšší na světě, tak nesympatické postavy, které mě vyloženě iritují, jsem dlouho nezažila. Nedokoukám. Stalo se z toho ani nevím co. Škoda. První tři série byly moc fajn.

Před vraždou (2022) (seriál)

Vůbec nevím, co jsem to právě viděla a tím pádem vůbec nevím, jak to hodnotit. Jako parodii? Detektivku? Komedii?  Budu si rozhodně dávat pozor na to, co komu hlídám.

Na západní frontě klid (2022)

Surově vykreslené, hezky zfilmované s prostřihy na neméně surovou přírodu. Diváky na vnitřnosti to také neláká, což je fajn. Všeho je tak nějak akorát. Prostě hezky zfilmovaný román v moderním kabátu, který i zdařile zachytil ironii a zbytečnost války. Jen by mohl ubrat na stopáži, přibrat z knihy více a převzít ho někdo jiný, než Netflix. Za mě palec nahoru za hudbu.  ,,Oni již mají klid. My žijeme”

Vidím vás (2022) (seriál)

Konec mi až tak, vzhledem k povaze skut.příběhu. nevadí.  Hysterické pobíhání nesympatické ústřední dvojice už mi vadí více. Celkově se série hodnotí bez spoilerů těžce, takže dávám tři, za věci, které se zlátaly zbytečně dohromady a udělejte si projekcí obrázek sami.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Nebudu vůbec odporovat názorů místních v tom, že humor pokulhával. Celkově byla první třetina velmi, velmi slabá. Pak nastoupil vysoce groteskní Zeus a kozy jako vozy a už jsem si řekla, že asi dostanu přesně to, co jste tady slibovali.    Naštěstí se tak nestalo a já si dík příjemné stopáži a tempu užila poměrně dramatické a temné představení. Místy použité LGBTQ atd atd mi nevadilo. Nemám pocit, že to ze mě udělalo bezpohlavní NÁS, bylo to do příběhu nenuceně, oproti všemu na Netflixu, zakomponováno. Christian Bale bezesporu parádní, mělo to za mě trochu Voldemort vibe s dobrým srdcem. Konec jsem - přiznám se - nečekala. Čekala jsem hyperbarevný debilní americký happy end. Za mě moc fajn 4*. Potitulkové scény a kapesníčky must.

Elvis (2022)

Takové to klasické Hollywoodské šmé na diváka. Střih, kostýmy a celkově vizuálně stránka bez chyby. 159 minut mi místy přišlo jako minut 500, na můj vkus až moc useknutých songů v nejlepším ale v celovečerním filmu se holt nedá stihnout vše. Tolik propíraný Austin Butler za mě naprosto famózní a komentáře typu ,,nezpívá a nehýbe se jako Elvis” jsou tak na místě asi jako kondomy v čekárně na vasektomii. Tom Hanks je v záporné roli těžce uchopitelný, ale na konci jím začnete pohrdat s vlastně občasnými užaslými pocity, jak dokáže jeden člověk takto něco ošmelit ve svůj prospěch.  Celkově zdařilý bio snímek, opět trefně říznutý o moderní šmé.  Méně minut, více rebelantského Elvise a jeho hudby, pro kterou žil, a bylo by to na plný počet.

Top Gun: Maverick (2022)

Tak tohle urve koule i těm, kteří je nemají. Tady se jede na plno. Od nuly až do 10G. Žádné teatrální triky, gender patos 21.století apod. Tohle má vše, co jsem chtěla.  Jedna hvězda speciálně hore za casting Roostera.