Johanka z Arku (1999)

Mě se ten film docela líbil a nenudil mě. Katastrofou apokalyptických rozměrů byl ovšem český dabing Johanky, který z některých scén udělal opravdu nepřijemný zážitek. Možná je i tak trochu příčinou dosti časté kritiky na výkon Milly Jovovich. Ta mě trochu překvapila, protože mě se její herecký výkon špatný nezdál.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Teda, nechtěl bych se pohybovat v místech, kde se pohybuje tato stará paní. Je to opravdu nebezpečné, když si vezmete, kolik vražd se stalo v přítomnosti této dámy.

Rychle a zběsile (2001)

05/2010 Tato tématika mě fakt moc nebere. Když jsem viděl před asi deseti lety tento film, naprosto mě nezaujal. Hra mužnosti a svalů ve spojitosti s rychlými auty prostě na kvalitní podívanou nestačí. Zvláště pokud auto považujete jen za dopravní prostředek z bodu A do bodu B. Vin Diesel má celou svou kariéru postavenou na točení průměrných až podprůměrných snímku pro náctilété. A v budoucnu to asi nebude jiné. Zase Riddick. Zase Rychle a zběsile. A to je podle mě škoda. Myslím, že Vin Diesel je herec, který opravdu hrát umí a proto bych si přál, kdyby byl nějakým režisérem vytažen z této cesty podprůměrnosti. Film asi stojí za více jak 20 %, ale já se u toho vážně k smrti nudil a tak vyšší hodnocení nechám na jiných.// 04/2017 Uplynulo pár let a já na tuto sérii změnil názor. Jako odpočinkové filmy to je dobré a tak jsem se rozhodl si osvěžit i první díl, ke kterému jsem dnes mnohem smířlivější. 70 %.

Vánoce naruby (2004) odpad!

Příšerný snímek, který mi zkazil Vánoce 2008. Vůbec zápletka,kdy se snaží sousedi donutit někoho slavit Vánoce mi připadá naprosto rozčilující.

Terminator Salvation (2009)

Pro začátek musím poznamenat, že mi hodně dlouho trvalo, než jsem se rozhodl na Terminator Salavation podívat. Dalo se předpokládat, že Terminátor bez Camerona sklouzne do nelogické rádoby efektní podívané. Nebylo žádným překvapením, že i po velmi slabém třetím dílů, který svým dvěma předchůdcům nesahal ani po kotníky, přišel další díl. Terminátor je dojná kráva, ze které ještě pár dílů mohou těžit týmy lidí, jejichž kvalita je velmi pochybného charakteru. Je totiž pravidlem, že kvalitní lidé se těmto projektům, které recyklují úspěšné projekty minulosti a těží z jejich slávy, vyhýbají. Za všechno hovoří filmografie režiséra McG. /// Myslím, že pozitiva snímku se dají na rozdíl od negativ shrnout do jednoho odstavce. Atmosféra filmu se docela dá. Pamětníci si jistě vzpomenou na Šíleného Maxe 2, kde postapocalyptický svět působil dosti podobně. Obsazení Christiana Balea do role Johna Connora se podle mě povedlo. Dokonce i režie, pokud budu brát režii spíše jako řemeslo než umění, nebyla až tak zlá./// Se zápory to bude trošku složitější. Přesto, že je Sam Worthington po Avataru žádaný herec, nemohu mu přijít nějak na chuť. Cameron jej pravděpodobně objevil v tomto snímku (to jen hádám), ale nějak nevím, co ho zaujalo. Je Sam herec či neherec? Ještě jsem na to nepřišel, protože postavy, které hraje (Marcus, Perseus) jsou nezajímavé a nevyžadují nic než mužně se tvářit. Upřímně řečeno, sice mě nijak nevadil, ale připadal mi víceméně nevýrazný. Další věcí je ženský element, bez kterého bych se v tomto typu filmu obešel. Nejde o to, že bych měl něco proti ženským nebo že by nemohly bojovat. Problém je v tom, že jsou sem – i přes snahu je vykreslit jako schopné – obsazovány se záměrem estetiky. Trošku ušmudlaný obličej nezakryje drahými přípravky opečovávané bohaté vlasy a to se doprostřed bojiště moc nehodí. A ať je náš vkus jakýkoliv, všichni určitě cítíme, že jejich vzhled není zrovna vzorkem průměrné populace.  /// Při sledování tohoto druhu filmu je velmi důležitou součástí vypnout mozek. To se týká zejména akčních scén, které ve snaze o dynamičnost a bombastičnost ztrácí přehlednost a co je horší hlavně uvěřitelnost. A tak hlavní hrdinové lítají desítky metrů vzduchem, jsou uprostřed hořícího tunelu, buší do nich kovové stroje a to vše, aniž by to zanechalo nějaké znatelné poškození jejich tělesných schránek. Střepiny neexistují. Vím, že se tvrdí, že válka zoceluje. Ale odsud posud. Na druhou stranu se nejedná o zas tak překvapivou věc, protože Hollywoodské filmy se již dávno osvobodily ze svěrací kazajky fyzikálních zákonů. /// Druhou věcí ovšem jsou nelogické věci ve scénáři. Zde už se mozek vypíná hůř, zvláště pokud s narůstající stopáží se nelogičnosti kupí jedna za druhou bez jakékoliv snahy o vysvětlení. Člověk si až říká: „Neuniklo mi něco?“ Velmi mě zaujali čtyři z nich. (1) Rozhovor mezi Johnem Connorem a Marcusem, kdy Connor říká, že nezabije jeho otce Kyle a Marcus odpovídá, že ten je na cestě do Skynetu. Bohužel Marcus přece nemůže vědět, že Kyle byl poslán v čase za matkou Johna Connora a tudíž by musel Kyle, který tu je jednoznačně mladší než John Connor, považovat za shodu jmen. (2) Skynet identifikuje Kyle a přesto ho ihned nezabije. Nebylo přece nutné lákat Johna Connora do Skynetu, protože zabitím jeho otce by se nenarodil (pomiňme fakt, že i v rámci Cameronova příběhu vzniká časový paradox). (3) Nějak se mi nezdálo, že v centu Skynetu nebyli žádní roboti vyjma toho, se kterým se prali. Navíc ta záchranná mise provedla tak hladce, že se člověk diví, že to neudělali už dávno. (4) Ihned po zranění Johna bylo jasné, že se Marcus obětuje. Co však bylo zarážející je, že v polních podmínkách se spoustou zdrojů infekce byli schopni transplantovat srdce. Kde vzali potřebné vybavení a know-how se raději ani neptat./// Po celý film jsem postrádal jasné motivace Marcuse. Proč vůbec dělá to, co dělá. Jeho postava jakoby neměla žádný cíl a žádný účel. Rozuzlení, kdy mu Skynet roli objasňuje, mi nepřipadá dostačující. /// Celá kritika se možná opravdu dala shrnout do dvou řádků, jak to udělal Tetsuo./// P.S.: Ten Sam Worthington musí mít vážně silné srdce. Bylo oceněno jak jednou ze samiček v Terminátor Salavation, tak i mimozemšťankou v Avataru. /// Po druhém shlédnutí, ke kterému jsem byl donucen snižuju z původních 2 hvězdiček na jednu a to ještě nevím, za co jí dávám.

Knight Rider (1982) (seriál)

Pamatuju si, že jako dítě jsem měl na rozdíl od mnoha jiných seriálů tento moc rád. Nic nevadilo, že jsem ho sledoval na vídní (Rakouský program) a že jsem z němčiny neznal ani hovno. Důležité bylo, že tam bylo to mluvící auto a Hasselhoff, kteří všem nakopali řit. Přesto, že jsem to až na pár dílů nikdy neviděl v češtině (což možná konečnému hodnocení spíše prospělo) dávám dvě hvězdičky.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál) odpad!

Nemohu si pomoci, ale mě ty ženské vždycky připadali strašně ošklivé. A to množství silikonu - hnus.

Baywatch Nights (1995) (seriál) odpad!

Jak si vůbec tvůrci mohli myslet, že tohle může mít úspěch. Ani se Hasselhoffovi nedivím, že tak chlastá. Kdybych byl jím a podival se na své životní dílo, chlastal bych taky.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Kdo by z mé generace, kdy mimo lítání venku a dělání hovadin (díkybohu, že jsem je všechny přežil ve zdraví, i když se tomu dodnes divím) byla jedou z hlavních zábav dospívajícího dítětě televize, nepamatoval na Nicka Slaughtera a jeho hrudník věčně čouhající z rozevláté košile, se směšným culíkem pobíhajícího po prosulněných plážích. Když zabrousím ve vzpomínkách zpět, pamatuju si, že jsem ten seriál občas sledoval aniž by mě nějak více bavil, A hodnocení kvality z hlediska člověka o patnáct let staršího? Raději nehodnotit a "plácnout" tam alespoň jednu hvězdičku z nostalgie.

MacGyver (1985) (seriál)

Sice je to stejně jako pro hodně z vás symbol měho dětství, ale tento seriál se mě vážně nikdy nelíbil - ani jako dítěti.