Lidská stonožka (2009) odpad!

No dobře, jsem ochoten připustit zajímavý (i když nechutný) nápad i dusnou atmosféru, ale to je na funkční film málo.

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015) odpad!

Nechápu, proč vznikají takové filmy. Vidím, že to nějaké fanoušky má. Budiž. Ale stejně nepochopím, jak může něco takového vzniknout třikrát a autory uživit.

John Wick (2014)

Další nekompromisní řežba, kde jeden nadčlověk zlikviduje desítky padouchů, kde pomoc přijde vždy v pravý čas, kde se hlavní hrdina přesouvá v čase a prostoru takovým způsobem, že potírá fyzikální zákony, kde auta jsou průstřelná jen když se to hlavnímu hrdinovi hodí, etc. Na logiku prostě zapomeňte a bavte se. Prostě Keanu Reeves má pro poustě let zase slušný film. 4 hvězdičky jsou možná moc, ale v rámci svého žánru je toto určitě nadprůměr.

Single Man (2009)

Colin Firth je excelentní herec - fakt naprostá špička.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Tento film už jsem dobře deset patnáct let neviděl a jen tak se na něj asi znovu nepodívám. Nicméně nikdy jsem z něj nebyl zase tak moc odvázanej. Už jako náctiletý jsem naprosto nechápal, jak může být někdo takový debil a ač vím, že tací lidé jsou (a ještě horší), nehodlám to akceptovat ani nyní. Film jako celek určitě nepatří k těm nejhorším, ale je to pro mě opravdu na podívání. Nicméně hláška: "Šak vašu piču jsem taky neviděl a přesto věřím že jí máte" je nesmrtelná. :-D

Terminator Genisys (2015)

Přijde mě, že každý post-cameronovský Terminátor tu je proto, aby odhalil Cameronovu výjimečnost. Za tří terminátorů netočených Cameronem, je tento patrně nejlepší, ale ani tak zdaleka nedosahuje výjimečnosti původních děl. A co hůř, ani efekty nepůsobí zdaleka tak ohromujícím způsobem jako v o více než dvacet let starém Terminátor II. Zklamala mě i Emilia Clarke, která dle ukázek vypadala jako výborná volba, ale moc přesvědčivá nebyla, vůbec nevypadala jako ošlehaný voják s tou svou buclatou a příliš krásnou tváří. Ale já si hlavně myslím, že tomu filmu ublížil nejvíce naprosto katastrofální soundtrack, který je bezvýrazný a hlavně vůbec není schopen vytvořit atmosféru filmu. Akce je taková bez nápadu a většinu věcí už jsme viděli (např. pád autobusu v Jurském parku II., atp.), naopak jako celek film celkem nápad má. I hlavní záporák není vůbec špatný v tom, co umí a jak vypadá, ale jinak film dojíždí hlavně na chybějící atmosféru, špatný soundtrack a snahou zaujmout teenagerské publikum.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Na naprosto dokonalou jedničku to nemá, protože tomu "něco" chybí - a nemyslím si, že je to tím, že jsem o deset let starší a tudíž jsem z toho vyrostl. Nemá to prostě ten drajv a ač je vizuál stejně vymazlený (občas možná trochu přepálený), tak už tu není (a nemůže být) one wow-efekt, který se dostavil před těmi deseti lety. Herecké obsazení výborné, trochu mrzí, že postavu po plastice nehrál opět Clive Owen. Evě Green role psychopatek vyloženě sedí a Jaime King v roli Miho je neuvěřitelně sexy. Joseph Gordon-Levitt s tím jak stárne nabírá stále více a více charismatu a už to není ten chcípáček z "10 důvodů, proč tě nenávidím" ani hodný klučina z "500 dní se Summer" (kde byl mimochodem skvělej, ale pořád takový klučičí). Bruce Willis se tu jen tak na chvilku zastavil a hrál co vždy (už si ani nepamatuji, kdy naposledy jsem ho viděl v hlavní roli kvalitního filmu). :-)

Equalizer (2014)

Vidím, že docela dost lidí s tím má problém, ale já mezi ně nepatřím. Je to taková akční jednohubka kombinující "Muže v ohni" a "Ramba" s přimíchanou špetkou klišé a idealismu, u které se asi praví agenti musejí válet smíchy, ale já jsem to vcelku žral a bavilo mě to. A Chloë G. Moretz, ač si jí tu moc neužijeme, nám nějak dospívá. :-)

Chappie (2015)

Mohla to být bomba, ale nebyla. Motivace postavy, kterou hrál Hugh Jackman, byla minimálně nevěrohodná. Zbytek je scénaristický sajrajt plný klišoidních scén. Na druhou stranu, úplná sračka to není a stojí to za podívání. Za povšimnutí stojí hudba Hanse Zimmera.