Pán času - The Witchfinders (2018) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, ale tohle byla komplexní slátanina takové úrovně, že to kandiduje na nejhorší epizodu, kterou jsem měl tu smůlu v tomto seriálu vidět.

Pán času - The Woman Who Fell to Earth (2018) (epizoda)

Celý díl jsem se nemohl zbavit pocit, že se tvůrci snaží zastoupit v seriálu co nejvíc různorodých skupin, aby oslovili co nejvíc potencionálních diváků. A to bývá většinou cesta do pekel, protože při snaze zavděčit se všem to dopadá tak, že se nezavděčí nikomu.

Party začíná (2018)

Karen Gillan mám rád, hlavně jako herečku. Nicméně role režisérky a scenáristky ji nesedla. Nemá sice napoprvé tak těžkou látku. Navíc tu hrála pod svůj průměr. Nechci tvrdit, že jí to v těchto rolích nepůjde, ale tady jí to nesedlo. Mám dojem, že trochu Podobné to bylo u Russela Crowe.

Pásky z Nagana (2018)

Bohužel patří k těm málo lidem, že jsem finále neviděl. Bylo mi šest a k hokeji mě nikdo moc nevedl. To přišlo později, až když jsem byl asi o rok dva starší, zlatý hattrick jsem už hodně prožíval. Ale tohle ne. A tenhle dokument byl opravdu skvělý. Moc jsem si ho užil, ani snad nejde napsat jak moc. A pokud to vezmu obecně, tak asi nejlepší dokument, který u nás za poslední dobu vznikl. Možná i za mnohem delší dobu, než jenom nedávno. A to si zaslouží obrovskou pochvalu. Teď jenom, abychom se na ladě dočkali pokračování.

Pátrání (2018)

Jistě, místy je to trochu vyhnané do extrému, ale na druhé straně vidíme, co se může běžně dít v dnešní době. A to bych řekl, že předstírat to, že jsem někdo jiný, není tak nejhorší věc, co se může dít. Nicméně schéma tohoto filmu si celou dobu říkalo o rozuzlení. Naproti tomu, když si vzpomenu na film Nemilovaní, tak jeho závěr byl díky otevřenému konci mnohem lepší. Nicméně hádám, že tento film si pustí více lidí, než Nemilované. A snad si z něj také něco odnesou, než jenom akci.

Poslední semestr (2018)

Šťastná náhoda mě přivedla k tomuto filmu. Téma umírání mě vždycky zajímalo a patří také k častým filozofickým otázkám. Co může udělat s časem, který mu zbývá? Jak se promění jeho chování? A tady dostáváme příklad toho, jak to může vypadat. A to svižnou a zajímavou formou. A není to jenom o umírání. Myslím si, že je tu zpráva, která mě větší rozsah a je pro nás pro všechny. Život se má žít pořádně, protože pro něj máme jenom jednu možnost. A ta se nebude opakovat. Není to jenom o posledních pár měsících. Kdo je navíc zažije v plné síle. Jde o to podívat se zpátky a vidět, že jsme život prožili naplno a zároveň ten život byl naplněný, jak je ostatně součást mého životního kréda. O hereckých výkonech a dalších záležitostech se mi nějak moc rozepisovat nechce. Ale byly dobré. Co vnímám víc, jak patrno, je celkový rozsah filmu, který je povedl. Jinak bych se asi tak nerozplýval.

Powerwolf – Demons Are A Girl's Best Friend (2018) (hudební videoklip)

Po dlouhé době hodnotím videoklip, ne že bych se na ně nedíval, ale spíš, že tenhle se vážně poved a stojí za to si ho tímhle připomenout.

Prezident Blaník (2018)

Za začátku dobrá, připomínalo to několik epizod v jednom. Pak se to ale nějak zvrtlo. Myšlenkově i dějově to šlo do pryč a ztratilo se kouzlo celého seriálu. Oproti seriálu tak v tom byla jistá nekonzistentnost.

Průšvihy první republiky (2018) (seriál)

Z celého cyklu mám dojem, že cílem není ani tak ukázat, jak to vypadalo v době první republiky, ale jaké nešvary jsou dnes kolem nás. Toho je dosaženo velmi jednoduchým způsobem, a to výběrem těch událostí. Našly bychom totiž i další, dobově mnohem vážnější, jakou byla např. Tukova aféra. Ale i tak se člověk leccos doví, jen to není tolik vypovídající, jak by mohlo být. A Myšička jako průvodce nezklamal.