Adidas versus Puma (2016) (TV film)

První polovina se věnuje botám, prostor je docela velký. Člověk si udělá obrázek a jakou měl tenkrát Adolf vizi. Jeho bratr byl spíše prodejce. V druhé polovině začne konflikt, který následně změní veškeré události. Bratři se rozhádají a rozejdou se. Příběh i děj je dobrý, škoda té délky, přeci jen některé scény byly zbytečné. Závěr byl hodně solidní, z něj jsem měl až husinu.. 7/10 = 75%

Suburra (2015)

Drsný temný thriller z novodobého mafiánského prostředí. Politika, ghetta, cikáni nebo rodiny vše je propletené a kšefty jsou kšefty. Ze začátku chaos, který se postupně vyjasní poznáním postav a pochopením děje. Divák se dostane do světa velkých věcí a velmi dobře se vše sleduje. Hlavně díky reálnosti na politické scéně (Podpoříš můj návrh a za to tučná odměna, úplně to vidím u nás). Bohužel tempo bylo trošku slabší a místy utahané, jinák problém nebyl. Závěr se hodně zvrtne, až bych řekl dosti nereálně, ale proč by ne, jde o film.. 8/10 = 84%

Zúčtování (2016)

Pomalu, ale jistě si začínám zvykat, že Ben Affleck je záruka kvalitního snímku. Už několikrát ukázal, že zahrát umí a nejde jen o náhodu. Accountant je další snímek, který je kvalitou velmi vysoko. Ben navíc dostal nelehkou roli a zhostil se ji opět solidně. Akce není tolik, ale pokud se objeví, stojí za to. I hudbu můžeme brát jako klad. Temná stránka je dobrá, bohužel tempo místy únavné, ale to je malá vada na kráse. Na plný počet snímek nevidím, protože Benovi chybí koule, odehraje to svým perfektním způsobem, ale chybí tomu ten pořádný náboj, co diváka posadí na prdel.. 8/10 = 85%

Lovci duchů - Série 10 (2014) (série)

V této sérii jde hlavně o Deana, který má Kainovo znamení a spolu se Samem se ho chtějí zbavit. Jak v předešlých sérií jsou díly na střídačku, ale to nevadí, protože jsme v 10.sérii a stále je čím překvapit, Supernatural stále baví a to je důležité.

Inkarnace (2016)

Sestava solidní, nápad tomu nechybí, ale bohužel není čím překvapit a nabídnout něco víc než průměr .. 5/10 = 55%

Pawn Shop Chronicles: Historky ze zastavárny (2013)

Dialogově dokonalý snímek, který nabídne spoustu precizních hlášek. Ke všemu přidáme skvělou hereckou sestavu a světe div se, můžeme mluvit o takřka dokonalém snímku. Když píši takřka, myslím tím takřka, protože poslední povídka stáhla celkový dojem o jeden stupeň níž. No a to odpouštím Kramerovi Elijah Wooda na závěr. 8/10 = 80%

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

První překvapení roku 2016 tu máme. The Autopsy of Jane Doe jsou od režiséra snímku Lovce trolů, který svou originalitou překvapil v roce 2010. Dlouhých 6 let ticho po pěšině a pak přijde André Øvredal s nenápadnou hororovou peckou a já znovu tleskám. Atmosféra skvělá a napětí by se dalo krájet. Prostředí pitevny bylo zvolené bravurně a doufám, že nebudu muset čekat opět několik let na další pecku .. 9/10 = 95%

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Opět budu krotit emoce, protože se nejedná o filmový zázrak, jak podle některých uživatelů. Jde spíš o zázračný příběh s perfektním Tom Hanksem. Jako takové seznámení s událostí dostačující a z filmového hlediska zvládnuté perfektně. Jen tomu do plného počtu chybělo něco navíc a toho pocitu se nemohu zbavit ..7/10 = 75%

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

První polovina skvělá hororová podívaná se vším všudy. Ke druhé se nehodlám vyjadřovat. Tvůrci šlápli hodně vedle, s takhle podělaným seriálem jsem se ještě nesetkal. Tato série je série dvou tváří a pokud mohu od srdce doporučit, tak skončete po patém dílu.

American Horror Story - Kapitola osmá (2016) (epizoda)

Bezhlavý masakr + totálně nelogické chování pokračuje. Fňukání, řvaní, demence a mnoho dalšího nás v tomto díle čeká od Sarah Paulson. Nejvíce vtipné je však chování Lily Rebe, která bez nějakého většího smyslu udělá věc, která posouvá seriál na dno. Druhé dno je sekáček v zádech v předchozím díle a následné běhaní herečky jakoby se jí nic nestalo. Budu se tedy ptát tvůrců: ,,Děláte si kurva prdel?"