Smrt ve tmě (2016)

Home invasion horor nejsou mé oblíbené, ale už nějaký pátek navštěvuji v kině každý horor, tak ani tento neunikl mým očím. No a z úst mi nemůže lézt nic jiného než slova chvály. Fede Alvarez ukázal už v remaku Evil Dead, že se nebojí zatlačit na pilu a tady pokračuje v dobře rozjeté práci a je jen otázkou času, kdy se vryje do podvědomí diváků, ale musí pokračovat ve stejných kolejích. Budu upřímný, ale lepší home invasion horor jsem ještě neviděl a od perfektní atmosféry, dokonalé hudby, obrovskému napětí a hlavně ději, který už v prvních minutách diváka nešetří, prostě nemám co vytknout. Je tam spoustu scén, které zařadím na vrchol hororového žánru. Celkově se toho moc nenamluví, ale o to víc je toho napětí. Díky a další horor od Fedy bude povinnost .. 10/100 = 100%

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

S velkou chutí jsem se pustil do další série této horové ságy. Nemohu si vynachválit prostředí, nápady, gore, či třeba zvraty, kterých nebylo málo. Vše mělo smysl, každý díl zaujal, i když občas se slabší místa najdou. Převládá velká spokojenost, každá postava si dokázala vytvořit své a diváka něčím zaujmout. Sally, John nebo velký pan March, který jak promluvil, lezl mi mráz snad i po prdeli. Z něj vyloženě sála ta osobitost a byla to rozhodně nejzajímavější postava. Těch postav, které mám v hlavě je ale mnohem víc, překvapivě i Lady Gaga. Chybí mi trochu atmosféra, něco z čeho bych byl mimo jako u Asylum, tady spíše převládalo gore. I tak se jedná z mého pohledu o druhý nejlepší díl série a řadím ho hned pod Asylum .. 8/10 = 80%

Malý princ (2015)

Těžko říct jestli tento animák o Malém Princi mohl dopadnout lépe. Přesto podle komentářů cítím velké rozpory, ale z mého pohledu je vše natočeno v pořádku. Do příběhu jsem se snadno vžil, emoce se střídají po celou dobu, chvilku úsměv, potom zase slzy. Snímek dokonale vystihuje říši snů, dále nahodí myšlenku, co se stane, když zapomínáme. Vidím několik přirovnání s dnešní uspěchanou dobou, kde každý chce rychle dospět a po sléze se žene za penězi a čas, který má trávit důležitějšími věcmi najednou není. V celém snímku je hromada věcí k zamyšlení a i Exupéryho vidím. I když jsem čekal možná něco jiného, tak nemohu být spokojenější. Knihu čtenář v každém věku chápe jinak a každým přečtením dostaneme jiný zážitek, a proto má tento snímek velmi těžké se zavděčit všem. V mých očích velmi silné 4* a druhé zhlédnutí bude rozhodně potřeba .. 8/10 = 89%

Démon (2015)

Démon má s hororem společného jen minimum. I když místy je atmosféra zvládnutá docela dobře, tak se přikláním spíše k dramatu. Přesto se dá dost věcí vyzvednout a oproti naší tvorbě jsou výrazné rozdíly a to jsem vážně nečekal. I když vlastně koukáme na neznámé herce, tak většina z nich zahraje lépe než 99% našich a to 1% tvoří elita typu Roden. Ač jsem se místy nudil a koukat na zlité Poláky není žádný šlágr, tak i přesto se dá vše docela zvládnout. To hlavně díky kameře, střihu nebo režijní práci, která je naprosto na jiné úrovni než u většiny našich snímků .. 7/10 = 71%

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

7 dní v pekle a to doslova. Dle mého si i nefanoušek tenisu najde své. Zábavné, občas možná příliš křečovité, ale i přesto nevšední podívaná, která pobaví hlavně fanoušky britského humoru. Rozhodně těch 40 minut obětuje každý divák, protože se točí daleko větší kraviny .. 7/10 = 75%

Keanu - Kočičí gangsterka (2016)

O čem to vlastně bylo? Trochu zbytečná komedie, ale i přesto jsem se párkrát pousmál. Nejlepší scény byly stejně s roztomilou kočkou Keanu. Bohužel na celovečerní snímek hodně slabé, chyběl záživnější příběh i děj a o hereckých výkonech mluvit radši nebudu .. 4/10 = 40%

Šibenice (2015)

Úplný propadák Šibenice není, ale také ničím nepřekvapí. Found Footage jak přes kopírák, který nenabídne nic až na pár docela slušných lekaček. I přesto jako jednohubka dostačující a to hlavně díky délce .. 4/10 = 45%

Zlo mezi námi (2003)

Jedná se o velmi kvalitní snímek to ano, ale až tolik? To zase ne. Do děje se divák vžije snadno, ale chybí více emocí, moc hercům nemůžeme věřit. Určitě nebudu jediný. Nejvíce vše srážejí nelogičnosti. Například, když starší žáci šikanují před zraky učitelů a ty nic nedělají. Podle starších jsou to pravidla školy, ale to mi moc rozum nebere. I přesto jsem se bavil a mile rád doporučím, ač jsem čekal trochu jinou podívanou a hlavně brutálnější .. 7/10 = 75%

Půlnoční dítě (2016)

No nápad nebyl špatný, z toho se dalo vyždímat skvostné sci-fi, ale místo toho, se potenciál zcela vytratil. První minuty nenechávají diváka v klidu a velmi solidní hudbu střídá i zajímavý děj. Jenže to trvá takovou chvilku, že se divák ani nerozkouká a začíná se nudit. Problém nevidím v hereckých výkonech, tak jako v naprosto otřesném scénáři. Z prvních minut má divák radost, následně to tempo klesne na tolik, že už vlastně čekáme na konec. Minimálně se mohlo zapracovat na emocích a postavě chlapce, protože po zhlédnutí je mi vše nějak jedno. Ani s jednou postavou jsem necítil a hlavně žádná ničím nezaujala. K tomuto snímku se jen těžko hledají klady .. 4/10 = 40%