Blueberry (2004)

Tak tohle opravdu nevím co mělo znamenat. Nesrozumitelný děj, všechno tak nějak přeplácané, absolutně se k sobě nehodící snůška výjevů, všechno strašně zbytečně protahované. Přímo k ději nevím co bych ani řekl. 1* dávám za takovou nějakou zvláštní originalitu, kterou ani nevím proč někdo použil ve filmu. 10%

Hra s nevěrou (2005)

Ano nevěra je v základu špatná věc, ale bohužel někdy to člověk nedokáže sám ovlivnit. Co přijde potom je ještě horší. Pokud jde o "normálního" člověka s "normálními" city a hodnotami. Beznaděj, uvěznění ve svém vlastním myšlenkovém světě, pocit viny. Zde ovšem nevěra dostává poněkud odlišné existenční hodnoty. Dilema zda vše přiznat nebo se se vším snažit vypořádat sám je zde hodně silné. Tohle je noční můra všech nevěrných mužů a žen. Já jsem se tedy výborně bavil a říkal jsem si kolik mám já, ale štěstí!:-) Hodnocení 4* a 80%.

Muži v černém (1997)

V branži filmu se sci-fi náměty originální dílko! Dva speciální agenti v boji proti mimozemským nestvůrám, které se infiltrovali mezi pozemské obyvatelstvo. Jen oni dva mohou zachránit svět před novou hrozbou mimozemské civilizace. Skvělí hlavní představitelé, výborné efekty, kopa srandy a hromady sraček to jsou muži v černém! Hodnocení 4* a 75%

Zbohatni nebo chcípni (2005)

Klasické začátky všech v dnešní době " nejlepších" raperů. Film o tom jak se stát ze sirotka a drogového dealera uznávanou osobností. Pozor tohle jde ovšem pouze v Americe. Vždycky se pozastavuji nad tím jak je možné, že se takovíto lidé "dokáží" takto prosadit, čím to asi bude. Všechno je o penězích já vím. Všechno to jsou takové ty Americké sny, které se stanou skutečností, ovšem za jakou cenu a s pomocí čeho...Ale mít ty prachy to by se i líbilo, snad bych se taky prosadil a brzo bych nechcípnul. Hodnocení 3* a 65%.

Jak přicházejí sny (1998)

Romantické happyendovské drama. Prvních 5min. filmu idylických pak dlouhou dobu smutek a melancholie protkané jemnými záchvěvy dobré nálady a barevnosti aby nakonec po dlouhém přemlouvání a s trochou toho amerického filmového štěstí se Crisímu podaří dospět ke šťastnému, barevnému a čistému konci v rajských zahradách posmrtného života. Film o lásce, strasti, ráji, pekle a čtyřčlenné rodině, která během prvních 25minut celá vymře a po zbytek se pak hledá. (ne, pardon bylo jich pět, ještě jsem zapomněl na zemřelého rodinného psa.) Nebojte dopadne to dobře. Škoda, že mě při sledování přišly sny hodně brzo, ale dokoukal jsem na druhý den!:-) Jako "třešnička na dortu" reinkarnace - no nevím no. Za Williamse za Goodinga Jr., romantiku a zobrazení pekla dávám 3* a 60%.

30 dní dlouhá noc (2007)

Na tento film jsem narazil při lustrování filmografické kariery sympaťáka Manu Bennetta. Mrknul jsem semhle a řekl jsem si, že by nebylo od věci zkouknout nějaké ty zmrzlé upíry, kterým nakope zadky hezounek Josh Hartnett. Byl jsem mile překvapen a vystrašen temnou atmosférou zapadlého městečka někde za polárním kruhem. Jakmile se v něm objevili ti fujtajbl upíři, kteří vlastně ani nebyli upíři protože o výzoru upírů mám trošku jinou představu, tak jsem se začal opravdu bát. A vy se jistě taky bát budete!:-) Hodnocení 4* a 80%

Potomci lidí (2006)

Parádní výpravná futuristická akce! Jedinečný a originální námět. Pohled na to co by se asi tak mohlo odehrávat na naši zemi, kdyby se již několik let nenarodilo žádné dítě. Svět chátrá, všude je chaos a beznaděj, navíc nejmladší jedinci na zemi se přes svou "slávu" stávají terčem šílenců. Jen Velká Británie díky svému striktnímu režimu přežívá. V tom všem zmatku se jednoho dne oběví uprchlice na jejiž vyvezení do bezpečí se má podílet hlavní hrdina charismatický Theo jež je takříkajíc smířen se svým osudem a temnou budoucností našeho světa. Později zjišťuje, že ona uprchlice není zas až tak obyčejnou uprchlici, ale slibuje pro naši civilizaci světlé zítřky. Je totiž v osmém měsíci těhotenství, tím se,ale stává trnem v oku fanatických anarchistů, ale také představitlů vlády jež s ní nemají dobré úmysly. Začíná boj o přežití lidstva. Hodnocení 4* a 85%. Skvělá zábava!

Čelisti: Pomsta (1987)

No co i žralok si může pamatovat a pokud jednou takového žraloka na*erete tak vás může pronásledovat podél celého pobřeží spojených států!:-D Promiňte, ale tohle je capovina největšího kalibru! Zprznění toho co vlastně Čelisti dokázaly a jakým vlastně byl hitem. 1* dávám za docela sympatické herce. zábava tak na 15%.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Taky jsem na to kdysi koukal a asi se mi to i líbilo, ale teď nevím, všichni jej milují obdivují, ano je jedinečný( i když i o tom by se dalo polemizovat), ale prostě je hodně trapný. Tvůrci se snaží stále vytvářet něco nového, nové díly, údajně originální, ale to prostě nejde do nekonečna. Za sebe říkám humor simpsonů mě opravdu obešel obloukem, dokonce bych i řekl, že ta mluva( já tomu říkám skřeky) jsou mi na poslech hodně nepříjemné. Proto půjdu hodně proti proudu a dám jen 2*, to tak asi odpovídá mým pocitům, které jsem si přenesl z občasného sledování tohoto "kultu":-)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Všichni to vynášeli do nebe, asi proto jak jsou simpsoni oblíbení. Tak jsem se nechal přemluvit( opět manželkou) a zašli jsme na to do kina( to podotýkám, že nejsem fanoušek seriálu) a opravdu jsem poté litoval. V tomto "filmu" který vznikl jen proto aby "trošku" narejžoval do kapes tvůrcům, kteří se snažili přiživit na celosvětovém úspěchu seriálu,byli přežvejkány 3 průměrné díly s již neoriginálníma zápletkama. Jo občas jsem se i zasmál. Mám rád seriály a filmy v nichž si dělají srandu z ostatních a i sami ze sebe, ale tohle prostě ne. Rejžovat se jim bohužel asi podařilo. 2* za občas fajn úleťácké fórky a jemně nad 30% abych nebyl zase úplně mimo trend.