• Krátkometrážní

Wanted (2008)

Varování: Po tomto filmu budete tak napumpovaní adrenalinem, že by jste někomu nejradši nakopali p*del. Tak zábavný akční film tady nebyl od dob Matrixu, Wanted se mu minimálně vyrovnává. Že kulky nemůžou zatáčet? K čertu s logikou, tohle je čistá zábava! McAvoy skvělý, ale Angelina se už blíží anorexii, není na ni moc pěkný pohled :)

Univerzální uklízečka (2005)

Mám rád čistě anglické komedie. Mám moc rád čistě anglické komedie. Film může mít špatný scénář, nebo režii, ale tady jsou nejméně tři jistoty. Anglické herce, venkov a suchý humor nic nenahradí. Těchto tří jistot jsem se dočkal i v Univerzální uklízečce, navíc s bonusem v podobě Mr. Beana. Velmi příjemný film za pěkné čtyři hvězdy.

10 položek a méně (2006)

Pět hvězd se možná někomu může zdát přestřelených, ale tohle je tak příjemný a pozitivní film, že jsem nemohl jinak. Dobrá hudba, skvělé duo Freeman a Paz :)

Gran Torino (2008)

Majstrštyk Clinta Eastwooda. Filmová nádhera a jeden z mála snímků, který mě dojal.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Kdo dokáže natočit hodinu dementních babských keců tak, aby mě to bavilo? Asi jenom Tarantino! Druhá půlka je ještě lepší a závěrečná honička patří k nejlepším vůbec. A slizký Kurt Russel byl prostě parádní.

Hodný, zlý a divný (2008)

Možná trochu ujeté, ale třeskutě zábavné a dynamické. Hlavní trojlístek herců je úžasný, hlavně bláznivý Kang ho Song :) Takhle to prostě umí jenom Korejci.

Dalkomhan insaeng (2005)

Ještě hodnou chvíli po skončení filmu jsem jím byl ohromen. Tahle korejská gangsterka mi prostě padla do noty a byla dokonalá. Z hudby a vůbec z celého filmu vyzařuje přesně ta hořkosladká nálada, název nelže...Ú-Ž-A-S-N-É

Všichni dobří rodáci (1968)

Naprostý vrchol nové vlny. Bezpáteřní Brodský, čestný Brzobohatý, chlapácký Matuška, vtipálek Menšík. Dokonalost.