• Krátkometrážní

Láska za časů cholery (2007)

Po tom, co jsem si tady přečetl komentáře a recenze hodnotící dvěma hvězdami a níže, čekal jsem opravdu filmovou verzi Esmeraldy. Kupodivu to ZAS AŽ TAK ŠPATNÉ nebylo. Ano, je to celé hrozně naivní a scénář nedomyšlený, ale na film se aspon díky slušné kameře pěkným barvám dobře kouká. Fermina nebyla žádná krasavice, ale Bardema mám rád. 2 a půl hvězdy.

28 týdnů poté (2007)

Velmi, velmi příjemné překvapení! Děj ubíhá pěkně svižně, ani chvilku jsem se nenudil. Pochválit musím bombastický ústřední hudební motiv a pěknou kameru. Taky se mi líbily záběry na vylidněný Londýn, ne nepodobné těm v Já, Legenda. Jediné co mě v yloženě iritovalo, byla zběsilá kamera při útocích zombie, to bylo fakt něco strašného. Nepřehledné a trhané až hrůza. 75%

Sbohem, baby (2007)

Zklamání. Když to řeknu tvrdě, tak film kromě dobře vymyšlené zápletky nic moc nenabízí a konec ve stylu "co by jste udělali vy" je prachprostým útočením na city diváka a dojmutí divaček. A Casey Affleck se hodí spíš na role jako v Jesse Jamesovi, než na tuhle roli rádoby drsnáka.

Tobruk (2008)

Tak tohle jsem nečekal. Česko a válečný film? Kdeže...Opak je pravdou. Na české poměry opravdu VYSOCE nadprůměrné. Po technické stránce to snese srovnání i se světem - kameře se nedá nic vytknout, herci jsou správně neokoukaní (žádný Trojan ani Geislerová, díky bohu). Dokonce i bojové scény zvládl Marhoul víc než dobře. Při vyslovení slovního spojení česko a válečný film nám už nemusí cukat v koutcích úst. Bravo.

Zodiac (2007)

Fincher prostě umí, to je neoddiskutovatelná pravda. Jak je u něj dobrým zvykem, opět excelentní kamera a hudba, navození atmosféry 70.let se také podařilo na jedničku. Moc se mi líbila ta nejistota při odhalování vraha, pohledy do očí podezřelého ve stylu je to on-není to on, neustálé falešné stopy, nedostatek důkazů, syrové záběry vražd a hlavně mistrovská, tak trochu hitchcockovská scéna s podivným týpkem ve sklepě. To všechno dává dohromady skvělou kriminálku. Ale Benjamin Button byl přece jenom lepší :)

Insomnie (2002)

Moc jsem od tohoto filmu nečekal, protože Nolan mě svým vychvalovaným Temným rytířem těžce zklamal. O to víc jsem byl překvapen. Geniální herecký trojlístek Al Pacino, Williams a Swank snad ani zklamat nemohlo. Hlavně pohled na zničeného a nevyspalého Al Pacina jsem si opravdu vychutnával. Režie je svižná, hluché místa skoro nejsou, atmosféra by se dala krájet a Williams je se svým špičatým bočním profilem ideální na postavu vraha-psychouše. Suma sumárum-skvělý thriller. 80%

Útěk do divočiny (2007)

U tohoto filmu jsem byl tak trochu na nervy, protože tak do očí bijící naivita hlavního hrdiny se jen tak nevidí. Nůž, zapalovač, sirky, trénink, zkušenosti? Udělám pár kliků a budu připravený žít na Aljašce? Když vynechám hrdinu, jsem s filmem velice spokojen. Poetické kamerové záběry na krásnou přírodu, padnoucí hudba a vynikající režie Seana Penna. Přesto je podle mě trochu přecenovaný. 80%

Řek Zorba (1964)

Překrásný film, po jehož skončení jsem měl jeden z nejlepších pocitů, které jsem kdy u filmů prožil. Božská hudba jdoucí ruku v ruce s neméně výtečným Anthonym Quinnem zaručuje správně naladěnému divákovi nezapomenutelný zážitek.

Po krk v extázi (2004)

Těžce stylová a neuvěřitelně zábavná jízda! Craig jako vždy drsný jako struhadlo, skvělí angličtí herci ve vedlejších rolích, kamera, hudba, Sienna Miller, skvělý konec, kapka anglické suchařiny...a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Jedna z nejlepších gangsterek.

Svatba na bitevním poli (2008)

Copak nám to Dušan Klein natočil? Trapárnu první třídy. Jednu hvězdu dávám za Bolka a Budaře.