• Krátkometrážní

Hornblower - Rovná šance (1998) (TV film)

Okomentuji všechny díly najednou, stručně. Nejlepší námořnicko-válečný film. Parádička.

Sólista (2009)

Tak tohle jsem teda nečekal. Ukázka mě navnadila na svižný film. Dostal jsem rozvleklý příběh, který skončí tak, jak začal a člověk má díky tomu pocit, že se vlastně díval skoro zbytečně. Herci velmi dobří, ale humor který naznačoval trailer, chybí úplně. Situaci zachranuje Wrightova zručná režie a opravdu mistrovská kamera. Ale opravdu nepochopím, proč nádherná hudba, která je v traileru, ve filmu nezazněla ani jednou?! WTF? Wright mě svým Pokáním naprosto dostal, hodnotil jsem pěti hvězdami, ale tohle bylo šlápnutí vedle. Škoda, tolik jsem si od toho sliboval. Holt trailery jsou svině.

96 hodin (2008)

Liam Neeson jede do Paříže a je pěkně nasranej. Opravdu hodně. Tak moc, že během 96 hodin zabije přibližně stejné množství Albánců. Žádné slitování, žádné zdržování, žádné řešení nepodstatných věcí. V epicentru všeho je pouze jeho dcerka. Sek, kop, bum, prásk, křup. Takhle má vypadat akční film. "Já ti věřím. Ale to tě stejně nezachrání."

Psanec Josey Wales (1976)

Ano, tento film nedosahuje kvalit známějších klasik, ale Clint je prostě tak kouzelný, že kdybych dal čtyři, bylo by mi to líto :) Pro charekteristiku tohoto filmu stačí říct: Eastwood cedící mezi zuby hlášky jako na běžícím páse a plivající na mrtvoly, psy a štíry s ohromující přesností. Paráda.

Vstupní brána (2007)

Thriller, který zůstal tak na půli cesty. Má velmi dobré momenty, jako třeba honička po Hongkongu, ale hodně věcí je nedomyšlených a nevysvětlených. Každopádně už jenom za Asii Argento s rukou mezi nohama dávám tři hvězdy :)

RocknRolla (2008)

Dostal jsem to, co jsem čekal a to, co jsem chtěl. Děj kolem obrazu pana Rodena je pěkně zamotaný a jak se na anglický film sluší a patří, nechybí ani v dostatečných dávkách servírovaný humor. Herci, to je kapitola sama o sobě - Butler, Strong, Roden, pěkná Thandie Newton...Takže klasická britská gangsterka, která nepřináší nic nového, ale já jsem to Ritchiemu všechno spolkl i s navijákem. Jeho stylu se prostě nedá odolat :)

Pánská jízda (1997) odpad!

Nedodíval jsem se. Stačilo patnáct minut, potom už jsem to nevydržel. Tohle opravdu ne :)

Marie Antoinetta (2006)

Tenhle film mě docela zklamal, čekal jsem úplně něco jiného. Ostatní možná ne, ale já jako zastánce klasiky považuju hudební doprovod rockovou hudbou za pěkně stupidní nápad a kacířství. Experimentovat ano, ale ne takhle, prosím. Druhá věc, Kirsten Dunst. Prostě ji nemám rád a do role Antoinetty se mi vůbec nehodila. Kdyby neměla barokní oděvy, unudím se při pohledu na ni k smrti. Pochválit musím skvělou výpravu, ale jinak zlatý Forman.

Není nad Jimmyho (2000)

Film o fotbale, jak ho umí natočit jenom angličané. Skvělí herci, pěkná hudba a hlavní hrdina ne nepodobný na Wayna Rooenyho :)

Motýlek (1973)

Krása, jeden z pěti nejlepších věženských filmů. Bezchybný Steve McQueen a Dustin Hoffman.