Millerovi na tripu (2013)

Svižná, lehká komedie. Nic tam nepřebývá, nic tam nechybí, zkrátka rodinná komedie, jak má být. Snad to předčilo i Zkaženou úču, ke které bych tento žánr zařadil.

Božský Evan (2007)

Je to téměř stejné, jako Božský Bruce, jen tam chybí vtip, zajímavý příběh, alespoň špetka napětí, originalita a výborná hlavní postava :-) < / ironie>. Odpad ale dát nemohu - Freemanovi ani Grahamové bych to nemohl udělat. A přes to všechno, co jsem psal, si to zkrátka nezaslouží. Ta archa kupříkladu nebyla špatná, nasvícené to bylo taky dobře :-) Nastává opět dilema, zda hodnocením ukázat, jak moc toto zaostává za předchozím filmem nebo zda uvažovat i mnohem větší rodinné blbosti z toho obrovského spektra amerických přeslazených a stupidních rodinných filmů.

Diktátor (2012)

Zřejmě nejlepší satira poslední doby. Jeden z oblíbených momentů byl ten závěrečný proslov o "demokratuře" :-)

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Proč se proboha hrabal (malé "h") v politice? Mohly to být krásné !popisy! (nebo výpověďi, vždy ale korespondující s realitou - film samotný by měl být alespoň trochu objektivní) sledu událostí ze života hmyzu, ale je a bude z toho výsměch naší historii, což u těchto historických událostí zkrátka neodpouštím a odpouštět nebudu. Němci zkrátka byli chudáčky už před válkou, po válce a nejspíš i během války. Zlobiví Češi jim kupříkladu kradli před válkou ponožky. O tom, co se dělo v pohraničí ani slovo, přestože v momentě, kdy jde o Němce, tak se zkrátka musí připomenout, jak byli vyhnáni. Nikdy nepochopím to dvojí zobrazení okamžiku, kdy vyhnaní Češi byli pouhou náhodnou historickou událostí, zatímco odsunutí Němci tím nejstrašnějším zlem. Vím, že už to bylo mnohokrát probíráno a že sem politika nepatří, stejně tak ale nepatří do tohoto filmu. A když už někdo cítil potřebu dát tam poselství, mohl alespoň zůstat u pravdy ... u Němců, které odsunuli kvůli tomu, že se hlásili k nepříteli a u těch, kteří mohli zůstat, pokud se vlastizrady nedopustili. Rasista Abrahám to dovršil, zatímco se naši osvoboditelé dopustili snad jen několika nadávek. Když toto pominu (což nemohu a zkrátka mi to nedá..), tak jde o zajímavý film a hodnotil bych určitě výše.

Oprah show (1986) (pořad) odpad!

Tato show pobavila pouze jednou - a to v rámci Scary movie 4. Jinak Zeck řekl vše, co mělo být řečeno.

The Jerry Springer Show (1991) (pořad) odpad!

Dementní pořad pro diváky s odpovídající indispozicí. Oplzlej dědek uvádí Poštu pro tebe a když zazní gong, tak se všichni začnou chovat jako zvířata. Typický produkt současné TV produkce. Naneštěstí se to už dostalo i k nám - jen tomu říkáme "reality-show". Netuším, jací úchylové mohou něco tak primitivního hltat (ostatně rozum zůstává stát i u těch diváků BB či Vymaštěných). Rozuměl bych asi pouze dvěma důvodům - chci vidět nahou holku, chci vidět boj (případně kombinace obojího).

Plivu na váš hrob 2 (2013)

I když horory zase tak často nevyhledávám, tak si určité příběhy ujít nenechám. Sexy holky, které vracejí perverzákům to, co si zaslouží, patří právě do této skupiny. Příběh je ale přesnou kopií jedničky. Jen teď zřejmě cítili jakousi potřebu ukázat, že ne všichni psychopati žijí v USA a tak se pohneme do Bulharska. Za spravedlivý trest bych dal klidně 4*, za to že je to ale jen přesná kopie původního filmu, bych dal ale i odpad!, protože to skutečně nepřidává žádnou hodnotu, kterou bych měl ocenit.

Divnej týpek (2009) odpad!

Blbost - tupé výjevy fikce se prolínají s tupými výjevy reality. Ani jedno z toho nestojí za dokoukání. Abych ospravedlnil své hodnocení před Malarkeyem a dalšími - co bych čekal od komedie? Především vtip, první a zásadní věc, kterou film postrádá. Jestli se někdo chce smát létajícím srncům s raketomety po stranách, tak prosím. Jestli někomu připadá zábavný přihřátý škleb, snažící se o svůj stupidní film, tak prosím. Jestli se někomu líbí idiot, píšící (kopírující) dílo, které se kvalitami může měřit snad jen s díly Vogonů, tak opět prosím - prosím, abyste měli pochopení pro ty, kteří jsou o trochu náročnější a nesmějí se každé kravině.

Otis (2008)

Velmi mile mne to překvapilo, i přesto ale nechci dávat lepší hodnocení.. Zkrátka jsou tu lepší kousky i v tomto žánru komediálních hororů. Chyběl mi tam vtip a pořádné závěrečné rozuzlení. Přesto, že ten useknutý konec měl něco do sebe, volil bych jiný - více vtipný, méně bizarní. Šlo by toho dosáhnout i pouhou lepší replikou.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Zkrátka u filmu, kde američtí hrdinové s jednou rukou v nose a druhou na špuntovce zabíjejí hordy nepřátel, nějak nemohu vypnout a užívat si ho jako nějakého oddechového akčňáku (Shoot 'em up). Když pak ještě přijdou dojemné vzpomínky na Afghánistán, kde padla celá jednotka chudáčků, protože nechtěli ohrozit tamní obyvatele, tak už to byl hotový výsměch. Druhá půle ale stála za to a tam už film svůj účel splnil - obzvlášť když se zjevil Norris a začal vtipkovat sám o sobě.