Král Škorpion - Bitva osudu (2012)

"Posunutí na novou úroveň" (oficiální text distributora :) ? Ale vždyť vykrádačka není ničím novým. Stejně tak jako laciná béčka s kartonovými kulisami a speciálními efekty pouze v podobě zpomalení a přehnaného nalíčení jedné nejmenované, blonďaté..

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Co začínalo na 4 až 5-ti hvězdách, to končí někde dole, u odpadu. Nové díly raději ani nehodnotím, pro mne seriál skončil sedmou sérií. Všechno bylo na začátku zajímavé, vtipné, originální (a to i přes stejnorodý námět epizod). Teď je to jen zbytečné natahování. Seriál mohl být zakončen usazením se hlavního hrdiny (Chelsea se dobře nabízela) nebo na klasickou notu se dvěma holkami v posteli. To, co z toho ale udělali je zoufalost a hloupost. Vyhodit Charlieho - proč ne, když se to nedalo udržet, ale zároveň s ním končí i seriál. Nejde přece točit Joeyho bez Joeyho nebo proházet 2/3 Přátel, úplně stejně, jako nelze vyrazit Listera, Homera, Atkinsona z Beana a další, bez kterých už seriál nemůže být seriálem. Kutcher nikdy nebude moci nahradit Scheena (i odůvodnění - plastika, přičemž by představoval stále stejnou postavu, by bylo lepší). Ale výhrady nekončí jen u hlavní postavy. Na dříve zábavné Bertě si dnes už všímám jen známek stáří. O Jakeovi ani nemluvě. Seriál prošel proměnami - z Charlieho - děvkaře se stal Charlie - budoucí manžel, a i přes to, že se tím zásadně změnil žánr, tak stále šlo o velmi dobrý seriál. Na co se těšit teď? Charlie - jedna z nejdůležitějších postav už tam není, Alan - dobrý, ale pouze jako sekundant Charlieho, to samé pro Jakea, Berta notně zestárla a osobně už se netěším ani na ty holky, což bylo jedno z hlavních lákadel, když se objevovaly po Sheenově boku.

Laskavý dotek (2010) (TV film)

Výborný film a hlavně žádné romantické sladidlo. Jen ty myšlenky napříště neřešit samomluvou a bude to vynikající. Stopáž bych také o pár minut zkrátil - hodina bohatě stačí a bez té vaty se člověk obejde. Jisté části měly spád a tak by to mělo být po celý čas. Na druhou stranu to useknuté kázání byla škoda - tam šlo vrazit opravdové poselství a nějakou tu hlavní myšlenku. Abych stále nekritizoval - hlavní postava samozřejmě za plný počet, nejen kvůli vzhledu. Kupříkladu ta její lítost byla úžasná a na druhou stranu je krásné, když i ta lítost má svůj háček - ale jak už jsem řekl, není to žádný romantický zmetek, ale uvěřitelný příběh.

RRRrrrr !!! (2004)

Nic výjimečného, ale zdaleka ne ani propadák. Něco jako RRrrok jedna v ještě jednodušším podání. I když je to humor velmi primitivní, tak nemám, co jiného bych vytkl a vzhledem k oddechovému žánru nemohu vytýkat ani to. Především archeolog mne pobavil :) ..

Sexy Pistols (2006)

Komedie pro odreagování - nic složitého, ale ani stupidního. Po těch recenzích, které jsem četl (zdaleka ne jen tady) jsem čekal katastrofu, ale film mi ukázal jak daleko od pravdy jsou často ty rádobyodborné rozbory .. Skutečně největším tahákem jsou Cruzová a Hayeková, ale o vtip také velká nouze není a nebýt těch hrdinských proslovů a tisíckrát použitých vět, tak bych neměl, co podstatného vytknout. Zajímavě (v dobrém smyslu) působila i přestřelka ve vlaku a zpomalené záběry - jinde by to bylo jak pěst na oko, ale sem to nějakým způsobem zapadlo.

Profesionál (1981)

Co vytknout? ... Snad jen ... nic! Film, který strčí do kapsy všechny bondovky a ještě tam zbude místo pro ty ostatní akční, komediální, dramatické a další pokusy. Co se mi nelíbilo byl konec - ale to nemá naprosto nic společného s kvalitou filmu. Ještě dlouho mi budou znít v uších ty housle.

7 trpaslíků (2004)

Překvapilo a velmi mile. Je sice velmi prostý, ale stále je to humor :) Gandalf byl dokonalý..

Modrá laguna: Procitnutí (2012) (TV film) odpad!

Vzít legendu a udělat z ní typickou romantickou blbost pro náctileté. Nic víc nedokázali. On se chová jako idiot, ona má alespoň světlé chvilky. Jinak celý filmy se nese v duchu scény - najde se signální pistole, ona ji zničí. Pak začne ječet, že přežívat na ostrově se jí nechce a touží se vrátit domů :-D .. tedy v duchu hlouposti. Kdybych si vsadil, že to skončí maturitním plesem, kde největší ubožák získá nejhezčí kočku, hádejte, jestli bych vyhrál..?

Cyborg (1989) odpad!

Blbost. Souboje - komické, příběh - divný, ksichty - odporné a tak dále. Obzvlášť úžasné byly ty otevřené huby během hlavního souboje.

Nicolas Le Floch (2008) (seriál)

Snad je to tou atmosférou, snad stopáží anebo něčím úplně jiným :) ale seriál mne nenadchl. Hlavní hrdina nesympatický a divný - stačí projet galerii - ten samý výraz, snad jen s lehkou obměnou mezi jeho přihlouplým úsměvem a otevřenou pusou. Ostatní postavy jsou všechno možné, jen ne zajímavé (čest výjimkám, většinou lehkým). Směska úchylnosti - asi patří k atmosféře, akce - nic moc a detektivní část se mi také příliš nezamlouvala. Body přidávám za to, že se s tím nepářou - jak pitva, tak holky jsou zobrazovány, tak jak to má být. Ale další díl kvůli tomu pouštět asi nebudu..