Avatar (2009)

Popularitě rozumím, ale hodnocení už nechápu. Všechno velké, větší, největší - to je asi motto filmu. To ostatní opět trefně vystihl "Upřímný trailer": ..military bad, trees good. a to je zhruba vše, co lze ve filmu najít. Kde je nějaká zajímavá zápletka, která by film odlišila od stovek westernů, kde záporáci vyhánějí indiány z jejich posvátných míst? Zaznamenal jsem jen jediný rozdíl - vždy jsem se přikláněl na stranu indiánů, tady naopak. Ty modré bestie mi zkrátka lezly na nervy. A i když jsem zarytý odpůrce agresorů, kteří zabírají cizí území pro svůj vlastní zisk, tady to byla jasná volba. A teď to nejhorší - laciný příběh o chlápkovi, který se zabouchne do holky od nepřátel a zachrání jejich svět. Nic víc. Jen zkrátka spojí celé národy, kteří budou tohoto cizáka ochotně následovat (i když ho nemohli ani vystát a většina z nich ho ani nezná) a bojovat pod jeho velením. Kupodivu i přezbrojení je možné v neuvěřitelně krátkém čase, kdy v jednom okamžiku jejich luky a šípy nadělají jen pár škrábanců na pancíři útočníků a v druhém kosí jeden stroj za druhým. Všechno jen na dojem, ale logika pokulhává, příběh je špatný, hrdinové nezajímaví.. no hlavně, že už jsou v plánu tři další díly.

Amerika hledá topmodelku (2003) (pořad) odpad!

Hnus - další z klonů reality-show pro retardované publikum. Odporní porotci, pláč, tupost, umělá krása a samozřejmě konflikty na každém kroku.

Tahle země není pro starý (2007)

Ničím mne to nezaujalo. Chlapík najde prachy a od té doby mu visí za patami odporný pronásledovatel. Ať se hne kam chce, vždycky ho vrah po chvilce najde, vraha nikdo ho nechytí, přestože neustále zabíjí. Stále pronásleduje Brolina, ale není pro něj problém si jít odskočit zabít někoho jiného a pak samozřejmě opět Brolina v krátké době najít. Josh se všemi penězi, co má a s jeho důvtipem ale nedokáže ani pořádně schovat svoji přítelkyni, ani sebe. Logických škobrtnutí je tam více. Mohl bych začít tou flaškou, co si s sebou stále tahá a vyráží s ní zámky a pokračovat dále. Na druhou stranu T.L. Jones nezklamal, stejně tak na J.Brolina se dalo koukat. Na Bardema už ne. Záporák sice nemá být sympatický, ale nemá ani vyvolávat pocit zvracení. Namixovaný špatný účes, silné kecy a bezchybnost Bonda mi zkazily půlku filmu.

Žena v taláru (1999) (seriál)

Stejně (příliš) dlouhé jako Lescautová, stejně nudné. Hlavní postavě, stejně jako většině takovýchto detektivek chybí svéráznost Monka, Poirota, Janea a dalších. Navíc ideální doba pro takovéto seriály už byla určena a při jejím - téměř dvojnásobném natažení platí pro zábavnost nepřímá úměra s časem. Takže až zase budu chtít vidět 'ženskou' detektivku, vrátím se k Marplové.

Resident Evil: Odveta (2012)

Tak nic no, počkám si na další. Při sledování jsem si vzpomněl na scénku z Přátel, kdy se Joey snaží napsat dopis tak, aby co nejvíce zapůsobil a tak použije Tezaurus na každé slovíčko v něm. Tak vzniknou jen efektní kousky, ale dohromady je to hloupost. Půlka filmu zpomalená, neustále na vás něco lítá, ale ne tím stylem - souboj + 3D efekty, ale spíš okatého předvádění, co všechno může létat vzduchem. Kam se poděly hordy tupých zombie, se kterýma byla sranda? Teď z nich udělali atlety, dali jim zbraně, posadili je do aut a tak dále. Vůbec všechny proměny šly špatným směrem - z bývalých spojenců udělají nejhorší nepřátele, z Alice obyčejnou ženu (vím), z roztomilé Červené královny udělají protivný virus atd. Zlaté časy do Apokalypsy a Zániku. Kromě příběhu jsem si vzpomněl i na to, jak si Milla tehdy tak urputně nehlídala stejný kostým, co měla předtím a divák viděl víc, než měl. Dnes je vše dokonalé, uhlazené, nudné.

Disaster Movie (2008) odpad!

Zvažoval jsem jednu hvězdu kvůli Carmen, ale radši napíšu, že mne opět uchvátila a zbytku filmu dám odpovídající hodnocení..za ho***!

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Výborné zesměšnění toho, co si zesměšnit zaslouží. Už za to dávám několik hvězd. Jednu dávám navíc, abych to odlišil od jedničky - od jednoduchého ježdění na gepardovi se to celé posunulo na vyšší úroveň.

Připoutejte se, prosím! 2 (1982)

Úžasný film, rád se k němu vracím, i když opět platí to, co jsem psal u jedničky - vím, že je i něco ještě lepšího (Bláznivá střela). I tak to ale kvalitou daleko přesahuje současné rádoby vtipné propadáky. Nejlepší scéna - černoch u soudu.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Stále zdařilá parodie, ale zařadil bych ji až za všechny tři Bláznivé střely. Humor je takový prvoplánovitý, jednoduchý a nevyždímá jednu scénu takovým způsobem, jakým to zvládal poručík Frank Drebin.