Mentalista (2008) (seriál)

Vyrovnaný brácha Mého přítele Monka. Dosti podobný, přesto originální. Hlavní postava je sice také konzultant, bez kterého by se policie neobešla, který má zvláštní smysl pro detaily, ale tento navíc i hluboké znalosti z oblasti psychologie a místo autismu velmi osobitý charakter. Podoba pokračuje v pátrání po vrahovi "Trudy" a náhlou proměnu v dílech, ve kterých jde o jejího vraha - Rudého Johna. Jinak jde ale o krásný seriál vysoce převyšující všechny kriminálky, vyšetřovací služby a další blbosti, spoléhající se na moderní výdobytky a akci. Tady jde stále o roli detektiva, hrajícího si se svou kořistí. To je ale i největší slabina seriálu - někdy má až příliš navrch a metody dokazování mi někdy opět připomenou Monka - ale v tom negativním a nepřesvědčivém smyslu. // Vzhledem k posledním dvěma sériím bych mohl vzít zpátky tu část o moderních výdobytcích v souvislosti s efbíaj, jejíž agenti z nahraného zvuku motoru stojícího před barákem poznají barvu auta a číslo bot řidiče. Ty série byly odbyté. Smrt poměrně známé postavy, ke které měl Jane vztah berou jen jako epizodu a zápletku bez jeho nejmenší reakce (nechci prozradit příliš, ale ta postava zemřela kvůli němu), jeho originální postupy se mění v jednoduché pastičky na lumpy. Snižovat hodnocení ale nebudu. Originalita a zajímavost předchozích sérií si to nezaslouží.

Železný orel 2 (1988) odpad!

Jak jsem vděčný za Žhavé výstřely, že takovéto kousky posílají tam, kam patří. Armáda USA - zcela bez morálky, jeden ulízaný hnusák, co trpí záští ke svému spojenci a dělá si co chce, stejně jako ten špekoun. Ještě do toho přimíchali něco romantického a tím to už dorazili úplně.

Brestská pevnost (2010)

Úžasný film. Na rozdíl od většiny jiných z tohoto žánru se drží v určitých mezích. Pochopitelně i zde se vyzdvihují své hrdiny, ale tito hrdinové nejsou nesmrtelní nebo minimálně superhrdinové. Dělají co mohou nebo spíše - co musejí - bojují, bojí se, umírají.. Četl jsem tu stížnosti na zpodobnění Němců, jako příliš špatných - doporučil bych těmto neznalým lidem, aby si o tomto bojišti přečetli pár článků a projevili tak úctu alespoň těm zabitým civilistům.

Angel Blade (2002)

Klasická ubohost - příběh není ničím výjimečný, napětí není žádné, ale jeden důvod se přece jen našel. Amanda Righetti se zde ochotně svléká. Asi je to ubohé a přízemní, ale jiný důvod ke sledování jsem neměl a po shlédnutí ani dodatečně nenašel. Takže alespoň těch pár hvězd pro tuhle Mentalistku.

Scary Movie 5 (2013)

Žádná sláva, ale pohroma taky ne. Už jsem si zvykl, že Scary movie těží převážně z jednoduššího humoru a 5.díl není výjimkou. Pořád se ale drží nad většinou filmů, které paroduje.

Andromeda (2000) (seriál) odpad!

Dal jsem jednu epizodu a během ní mi stále běžel před očima díl Hvězdné brány, který byl podobnými blbostmi také napěchován - s tím rozdílem, že tam to vážně myšleno nebylo. -"Zbraně na maximum!" -"Proč?" -"Každý přece má rád: 'Zbraně na maximum'". A asi takhle bych to viděl. Hned v prvních epizodách je shluk několika tvorů, z nichž koukatelný je jen jeden hologram. Dále si pamatuji na divného kapitána, kterého by si O'Neil, vzhledem k jeho zálibě v kýčovitých postavách a okamžicích jistě oblíbil, dále tam byla nějaká robotka - opět výkvět toho nejdrsnějšího ženství, tak drsná, až to bylo k smíchu. Potuloval se tam i nějakej podredovanej chlap, opět rádobydrsný hrdina bez výrazu. Tuším, že jsem tam někde zahlédl i Pergnerovou a některé z obyvatel Planety opic.

Street Fighter: Poslední boj (1994) odpad!

Parodie? Komedie? Nebo pouze naprostá hovadina? JCVD opět ukrutananánsky drsný, jeho projevy jsou úderné a dojemné. Vyburcují vojáka každé národnosti, aby porušil rozkazy - hlavně, když se opět nebude s teroristy vyjednávat :-) Zázraky typu 007 - souboj pistole x samopalu. Zkrátka hloupost střídá hloupost. A ani ty souboje nestojí za moc.

Highlander (1986)

Jedna z největších blbostí mezi "legendami". Nebudu zde projevovat falešnou úctu, jen kvůli názvu filmu, něčemu, co má potřebu strkat do napůl historického filmu více efektů než je v Kobře 11, ze souboje, "který se táhne napříč stoletími" udělat frašku a neustále skákat z jednoho místa na druhé. Film ničím nezaujal - alespoň v tom dobrém smyslu rozhodně ne, ale dlouho nezapomenu na souboj v té zřícenině, kdy padouch třikrát padá z výšky, aby vstal a s proříznutým hrdlem dál v klidu bojoval a mečem rozbil kamenné mohutné zdi. Uniká mi smysl takovéhoto souboje :-)

Iron Sky (2012)

Jedna z nejúžasnějších komedií/parodií/satir za poslední dobu - pravda, moc konkurentů nemá, ale přesto.. Vypodobnění prezidenta(-tky) USA a vůbec celého rokování zástupců mocností bylo brilantní. Náckové sami o sobě hrají až druhou ligu.

Nespoutaný Django (2012)

Mohlo to být za plný počet, ale to by se o pytlíkách přes hlavu nesmělo mluvit deset minut, kolty hlavního hrdiny by nesměly prostřelit deset lidí za sebou, zatímco on sám se kryje za jedním, muselo by tam být víc vtipu o černoších a nesměly by působit jako reklama proti diskriminaci. Koho to napadlo u filmu, který tak předhazuje opovrhování a postavení afroameričanů, že černochovi po zabití bělocha stačí zvednout ruce nebo ukázat papír a vše je v pořádku? Taky holky mi nějak chyběly - Calamity Brünhilda to nějak sama nezvládá. Na druhou stranu - velkou silou to táhl nad průměr doktor, občasný ten vtípek a spád filmu.