Stealth: Přísně tajná mise (2005)

Hvězda patří efektům, které tento brak vytahují z akčních béček s označením "Odpad!". Že se z každého druhého amerického akčního-válečného filmu musí dělat reklama na USArmy už jsem si vcelku zvykl..//kdyby tak překrucování pravdy zůstalo jen ve filmech..//, ale že z vcelku dobrého nápadu udělají jen sled nic neříkajících efektů, to nepochopím. Kdyby přidali ještě malinko fantazie, tak už ta letadla mohla být neviditelná a schopná teleportace...ještě, že se udrželi v mezích a tak jen z USvojáků udělali polobohy.

Bastardi 2 (2011)

Vždy budu vysoce hodnotit filmy zobrazující pravdu. Pro někoho to může být skandální urážka jisté menšiny, ale to jen pro toho, kdo s touto menšinou neměl to potěšení. Ti ostatní povětšinou dají za pravdu. Jak často se asi stává, že mladíci určitého etnika, které se nesmí zveřejňovat pokud nejde o tu malou, připálenou.. bezdůvodně napadnou kolemjdoucího? A kolik filmů se této tématice asi věnuje? Jak první tak druhý díl také krásně zobrazuje bezmoc učitelů a ono "selhání systému", které se zdaleka netýká jen školství..!

Syn pláže (2000) (seriál)

srandykopec ... možná někdy hloupé, ale i tak vtipné. Obsazení se také povedlo a i dabing je naprosto dokonalý. Úžasné hlášky "zřídíme zde tábor, kde se děti budou moci koncentrovat.."< ten nágl :) > a neomrzí ani ten ďábelský a idiotský smích opakující se v každém díle.. PS: nízké hodnocení od mužské části populace svědčí o jejich orientaci nebo intimních problémech ;-) Aneb dle slov Chandlera: "..jen ať je nechaji běhat - to je na tom to dokonalý.."

Farscape (1999) (seriál)

Velmi ubohé. Seriál je takovou směskou skutečných titulů, jako Hvězdná brána, Firefly,.. přičemž nedosahuje úrovně ani jednoho z nich. Když to vezmu postupně, tak efekty jsou velmi špatné - i jednoduché souboje jsou neuvěřitelně odfláknuté a když jsem poprvé viděl souboj dvou holek, nevěděl jsem jestli brečet nebo se smát. Zatímco jedna předváděla jakýsi tanec - jakýkoli jen ne bojový, druhá ji párkrát kopla (asi půl metru mimo..) a bylo po souboji.. Přestože ani Firefly nebo třeba Červený trpaslík po stránce efektů neexcelovaly, tady je to nějak moc znát. Maskéři si dali soutěž o nejpodivnějšího mimozemšťana a tak ani vzhledově mi postavy k srdci nepřirostly. Úroveň seriálu byla poznat i na účasti poradců, musíme hodně používat odborné výrazy a dodáme tomu tu správnou sci-fi atmosféru - tak asi uvažovali. Opět odkážu na Hvězdnou bránu, která se s tím vyrovnala úžasně - této stránce by se podobné seriály měly vyhnout...

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Kdyby jen ta melodie, tak to alespoň na 3 hvězdy stačí. Trocha historie v rouše detektivním. Kam se hrabou všechny kriminálky dohromady..

M*A*S*H (1972) (seriál)

Klenot! O válce trochu jinak - možná s vtipem, ale vždycky rozumně a s ponaučením na konec. I ten nejzelenější mozek si musí přiznat absurditu válek. Dvojice doktorů, kteří vtipkují aby se nezbláznili a při tom se hrabou ve střevech je naprosto úžasná. Svou neposlušností upozorňují na tu šílenost kolem a svými schopnostmi uzdravují raněné, aby se mohli zase jít nechat zabít.. Jednotlivé postavy pak dokreslují celkový obraz šílenství - zelené mozky, lidé, kteří si bez formuláře nedojdou na latrinu, násilníci, psychopati, oběti války a mnoho dalších. Všechno krásně sladěno a dovedeno k dokonalosti. Seriál jsem viděl asi pětkrát, proto si ho jdu pustit po šesté..

Okresní přebor (2010) (seriál)

Tak kucí ... SPOJTU ZDAJ !!! Z tohodle jsou legendární hlášky. Taky popularizace fotbalu u holek zaznamenala úspěchy a konečně - životní role pro pana Vetchého - tak zapáleného člověka naposledy viděli v Kostnici. Opravdu - to srdíčko do toho dal a šel tomu na proti.. :)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Krev stříká, střeva tečou a já s radostí dávám plné hodnocení. Ne že by krváky byly tím jediným, co potřebuju, ale do dávnověké řezačky to prostě patří. Takovýto seriál není v dnešní době výjimkou - velmi se toto podobá Spartakovi a ještě více Camelotu. Dokonce dvě ženské představitelky jsou si velice podobné (povahou i fyzicky). Tento seriál má ovšem obrovskou výhodu - měl by se dočkat dalšího pokračování a tak si sad konec zase nebudeme muset domýšlet...:)

Tři životy (2007) (TV film)

Krásná pohádka - všichni tu rozebírají nahotu - neni to přece nic nového! Tohle už jsme tu měli dávno před revolucí u malé mořské víly (1976) a vidět tam bylo víc. Takovouto nahotu bych vůbec neřešil - dětem neuškodí a tatínky potěší ;)

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Legenda, a to zaslouženě. Tyhle dvě neuvěřitelně ukecané holky jsou zkrátka k sežrání.. Sice nemám rád romantické ... cokoli, ale tohle je jedna z výjimek. Tohle je jeden ze 3 kandidátů na snímky u kterých bych byl schopen uronit slzu. Loučení s Gilmorkami se tak dostává na úroveň rozpouštění jednotky M*A*S*H a loučení s Přáteli.