• Krátkometrážní

Degrassi: Next Class (2016) (seriál)

Ideální věc na zkouknutí, když už jste na těch internetech viděli všechno, a ležíte týden doma na antibiotikách. Samý teenage drama, takový nový Beverly Hills 90210, s LGBT a Twitter updatem.

The Wedding Party (2016)

Začínám mít pocit, že filmy z Nigérie, to je takovej Bollywood bez tancování a zpívání :) V tom filmu je úplně všechno :D nevěsta - panna, bohatí rodiče, chudí rodiče, lupič-kriminálník, sexy ex, všechny typy rodinnýho drama.... nenudila sem se :D

Svět podle Putina (2017) (seriál)

Dokument je ukázkovou prací, po které si fakt řeknete, že i když třeba v některých věcech s Putinem nesouhlasíte, tak rozhodně mu rozumíte. Kdokoliv, kdo si myslí, že po staletích, kdy v čele Ruska stál jeden silný vůdce, tohle můžete nasilno nahradit demokracií ve stylu západních zemí, je úplně mimo. Podívejte se, jak krásně třeba jen u nás komunismus ze dne na den vymizel a lidi ho v hlavách najednou vůbec nemaj (pro lidi co nechápou - to bylo myšleno ironicky). Ano, Rusko rozhodně není stoprocentně svobodná země, ale je o 1000% svobodnější, než bývalo. Pokud chcete hodnotit jakoukoliv zemi, zejména v Euroasii, musíte se dívat nejdřív aspoň 500 let do historie, porozumět jí a teprve na základě toho si udělat názor. Rozhodně určitě všechno v Putinově životě nebylo tak krásné a růžové jak říká, na druhou stranu si myslím, že je jeden z mála lidí v čele jakékoliv dnešní země, který opravdu myslí dopředu a na to, jak to asi bude vypadat za 25, 50 let. Hodně tomu přispívá, že v čele země je už tak dlouho, někomu se to líbit nemusí, ale na druhou stranu podívejte se, jak to vypadá, když se představitelé země mění každé 4-5 let. Navíc se opravdu snaží mít nějaký právní rámec, a ten dodržovat - narozdíl od kolegů ze západu, kteří opravdu zákony mají jen pro srandu. Jeden příklad za všechny (na kterém je i vídět, jak stejně lidi slyšej jenom to, co chtějí slyšet) vzhledem k tomu, jak je Rusko tradicionalistická země, mají zakázanou propagaci homosexuality mířenou na děti mladší 18 let. Pak už si dělejte co chcete. Jo, ta propagace na tuhle věkovou skupinu je prostě ošemetná, takže rozhodně se to dá našroubovat skoro na každou veřejnou akci, takže prostě si tam nemůžete moc nikde vykračovat a svým dildovým růžovým vrtulníkem oblažovat každého v okolí, ale každá země má prostě nějaké zvyklosti a nemůžete si všude nakráčet jak Američani a na všechny tlačit svoje představy o životě. Za mě prostě výbornej dokument, a kdyby se lidi naučili víc přemejšlet a míň poslouchat kolenem, bylo by na tomhle světě radostněji.

Vražedná přání (2017)

Co se týče dějové linie, je tenhle film naprosto, ale naprosto předvídatelný od začátku do konce. I s tím otvírákem pro možné pokračování na konci. Podotýkám akorát, že lidi se slabší povahou jako já nemusí vidět všechny detaily některých scén. Hlavní postava se tak 80% filmu chová docela jak by se dalo teoreticky předpokládal, pak jí ale z ničeho nic švihne v hlavě a film mě v tom místě přestal bavit.

Dohazovač (2005)

První polovinu ještě koukatelný, v druhý půlce už jen strašně předvídatelná nuda, která se dá proklikat za dvě minuty do konce. Když je scénář na pytel, ani hezkýma hercema to nezachráníš. Taky divně nazvučený.

Steve (2010)

Asi jsem to úplně nepochopila. Tak jim krade poštu žije sám, a teď jim nadiktoval, co maj dělat, a? Čekala jsem nějaký víc rozuzlení, takhle to podle mě vyčpělo do nikam. Ale jinak suprovej výkon, Colin a Keira, to bylo super pokoukání.

Žádost o přátelství odeslána (2011)

Dvě babči se přes facebook snaží sbalit dědulu. Je krásné vidět, když se k sobě lidé dokáží chovat mile, a mají i relativně hezké a funkční vztahy v rodině. Na tenhle film by se poučně měli podívat všichni ti hollywoodští scénáristi, producenti a režiséři, co tvoří filmy, který tady celou tu dobu vůbec nemusely bejt. Krása!

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

K tomuhle hledat slova je dost těžké. Hlavně si říkáte, co všechno se v životě toho borce muselo pokazit, že mu přijde jako "dobrej nápad" vybudovat si doma další sklep pod sklepem a zavřít do něj cizí dítě. Televizní zpracování filmu úplně nesvědči, ale těžko přemýšlet, jak by se to dalo udělat lépe.

Profesionální flákači (2014)

To je takovej klasickej film s hercema, o hercích, pro herce. Pro mě absolutní zívačka. Scénárista se jim tam snažil vytvořit nějaký "jakože konflikt", ale s už tak nudným dějem nic nepohne.

Touha po moci (2014)

Budu upřímná, na tohle se fakt moc nedalo koukat. Jak moc jsem si říkala, že se aspoň vydržím dívat na Bradleyho ostře řezanou čelist, tak to se prostě nedalo, a od půlky do konce jsem film rychlým proklikláváním dokoukala asi za 4 minuty. Což mi asi některý důležitý části utekly, ale ten film je tak naprosto nesmyslně protahovenj a většina herců působí strašně strojeně, že na moje nervy to bylo fakt už moc. Jestli jste masochista, prosím, užijte si to.