• Fantasy

DonT Stop (2012)

Vím proč nemám ráda punkovou tématiku ve filmu... vždycky po shlédnutí jsem na*raná! Takhle vypadá "punk" očima pubescentního diskanta rebelujícího proti rodičům. Nicméně z filmařského hlediska mě to mile překvapilo. Výprava supr, scénář relativně dobrý a v některých momentech je výborná i kamera. A ještě jedno plus za hudbu. :)

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Miluju jeho hlášky. :)

Sám doma (1990)

Dnes už klasika rodinných komedií, která mě vždy pobaví a dokonale zvedne náladu! Film má neuvěřitelně krásnou a silnou vánoční atmosféru, která mě vždy zcela pohltí. Navíc Maculay, coby Kevin, je úžasně roztomilý. :)

A co Bob? (1991)

Mám pocit, že tenhle film stojí především na (výborném) hereckém výkonu Billa Murraye, který mi ovšem není sympatický. Spíše mi je dost protivný. Navíc - opakovaný vtip není vtipem a film zhruba uprostřed začíná stagnovat. Jako oddychovka dobrý. :)

Až dojde ropa - drsné varování (2006)

Ten název je dost zavádějící. Člověk si ho přečte a očekává, že se mu dostane futuristické vyobrazení společnosti, které "došla" ropa. Dočká se vlastně jen omáčky na informativní bázi, která nepřináší nic nového a pro mě neznámého.

My a oni (2000) (seriál)

Jen mě to utvrzuje v tom, že někteří "pankáči" vůbec nevědí... Jinak dokument velice solidní!

...Aby si lidi všimli (1988)

Podle mě to není vůbec hudební dokument. A už vůbec tento počin nemapuje punkové hnutí jako takové na konci osmdesátých let, kdy komunismu zvonila hrana. Je to spíše osobní výpověď dvou mladých adolescentů, kteří se odmítli začlenit a ohnout hřbet.. a hlavně - kteří mají četné zkušenosti s drogami. To , že se hlásí k punkovému hnutí, je v tomto snímku tak trochu vedlejší. Tak jako tak je to zajímavý krátkometrážní snímeček a myslím, že se z něj dá vyčíst dost věcí.

Annie Hallová (1977)

U Allena se povětšinou bavím, ale tenhle film mě absolutně nevtáhl a tak trochu mě nudil. A navíc mi to přišlo celé takové křečovité a moc "okecané". Škoda ...

Blbec k večeři (1998)

Zasmála jsem se jen 2x, což mi na komedii přijde sakra málo! Spíše mi bylo tak prapodivně úzko z tý lidský arogance a z toho jak lidi můžou být povrchní. Tolik opěvovaný komediální film, který má řadu hluchých míst, je pro mě absolutně nedostačující. Mám dojem, že kdybych toto nejprve viděla v divadelní adaptaci , potrhala bych se smíchy, nicméně na filmovém plátně Blbec k večeři dosti pokulhává. Pro mě solidní průměr.