• Fantasy

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla - audiovizuální obžerství, na kterém jsem se těžce plavila.

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Mrzí mě, že jsem neměla možnost vidět tento muzikál v tomto složení na vlastní oči. Ačkoli mně malinko vadí "herecký" výkon L. Bílé ( její herecký projev mi přijde místy křečovitý) - ovšem nutno podotknout, že ten s přehledem zastiňuje její impozantní hlas - myslím si, že Dracula je nejlepší muzikál české scény. O výborném výkonu D. Hůlky nemluvě. (Když oplakává Adrianu, je to tak famozně procitěné, bolest z něj jen číší, že pláču s ním a jeho žal mu věřím - nakonec v tomto duchu jsou veškeré herecké výkony, vše funguje!) A vynikající (a bohužel nedoceněný) J. Korn jako třešnička na dortu! Nádhera. Celé hudební aranžmá je naprosto dechberoucí. Pro mě vyjímečný zážitek - byť "pouze" v televizi.

Mrazík (1964)

Jako malá holka jsem Mrazíka milovala a dodnes si pamatuju slovo od slova celý film. S odstupem času si říkám "sakra, co se mi na tom tak líbilo?". Nastěnka je mi příšerně protivná, Marfuša odporná, Ivan naprostý slizoun a Mrazík (čti sjetej ruskej dědek) to nezachrání. Jediná světlá stránka celého filmu je baba Jaga a nesmrtelný dabing F. Filipovského. Nemůžu si pomoc, ale dnes mi je tato pohádka hrozně proti srsti.

Děsivá předpověď (2009) (TV film)

Zemětřesení. Venku praská země. Do nenávratna se propadají lidé auta i celé budovy. Reakce specialistky na zemětřesení k přeplněnému sálu lidí : "Najděte si bezpečný stůl, pod který si zalezete!" .... Pobavilo. :D :D :D Film jsem sice neměla odvahu dokoukat, ale jedna * za hlášku. :D

Smlouva s ďáblem (2000)

"Hraješ dobře a chceš hrát dobře! Myslím, že jsme to hráli dobře."

Těsně vedle (2007)

Začátek se rozjel velice slušně, některé scénky byly k popukání. Nicméně zhruba uprostřed začíná film stagnovat a ke konci se člověk již solidně nudí a přeje si, aby bylo po všem. Nehledě na to, že některé momenty ke konci filmu jsou více než trapné.

Eso (1994) (pořad)

Vzpomínám si, že jako malá holka (v době, kdy uváděla T. Pergnerová) jsem vždy čekala na videoklip od Kelly Family. Nebýt Esa, nikdy bych asi nemilovala Paddyho. :D Každopádně pro mě to byl hodně let nejoblíběnější pořad. :)