• Fantasy

Simpsonovi (1989) (seriál)

"..dále Homer nahradí Bartovi škodu, je-li to vůbec možné." "Hmmmmm, jelito..." :D

Pelíšky (1999)

Potřebuje toto komentář? :)

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Pro mě filmařsky nejzdařilejší a nejlepší Potter. Navíc má zde nejlépe vystihnutou magickou atmosféru. A ještě musím vyzdvihnout skvělou výpravu, která je pro mě velice poutavá. Jinak samozřejmě miluju Pottera jako celek - asi především proto, že miluji kouzla.

Dracula (2009) (divadelní záznam) odpad!

Uff ... To, co dělalo Drákulu Drákulou zde prostě není ... Chybí tomu emoce, cit, herecké výkony a koneckonců o zpěvu také moc nemůžeme mluvit. Postrádá to jakoukoli noblesu, lehkost, nemá to to "něco" , co jsem si na původní verzi zamilovala. A to něco je právě to vložení hercova srdíčka do role. To je to něco navíc, co miluji na divadle a muzikálech. Dan už na to nestačí, jeho herecký projev je sice dobře nastudován, ale člověku nic nepředává a celé to působí křečovitě. Hlasově také slabé. (O Mariánovi snad raději ani neluvím -to bylo vedle jak ta jedle, Pepa se mi celkem líbil), kněz neumí zpívat a okamžik prokletí Drákuly naprosto nefunguje. Láska Adriany a Drákuly neexistuje - ničemu jsem nevěřila. To samé vztah Lorraine a Drákuly ... A to porno v druhé půlce muzikálu? Působí to až vulgárně. Celé to zabalíme do honosných kostýmů, zmodernizujeme hudbu a lidi si z toho sednou na zadek! Jedinou hvězdičku by si snad zasloužila úžasná hudba pana Svobody, ale bohužel jsem tímto počinem tak znechucená, že nemohu jinak, než odpad.

Cats (1998) (TV film)

Dokonalé kostýmy, skvělé líčení, úžasné pěvecké výkony, nádherná choreografie! Písně jsou velice chytlavé a ačkoli tento muzikál rozhodně není o příběhu, dává nám nahlednout do života koček. Nevím proč, ale celé mi přijde velice milé a neotřelé. :)

Carmen (2012)

Ty tři * jsou ale jen za výbornou Lucku Bílou a její bestovní herecký i pěvecký výkon. Zbytek muzikálu - včetně chabého příběhu a ostatních herecko-pěveckých výkonů - zaslouží tak možná odpad.

Mimoni (2015)

Naprosto zbytečný, nudný, neoriginální a otravný animák. Nejraději bych si nafackovala, že jsem na tuhle stupiditu vzala svého pětiletého syna. Doufám, že nebude mít pokřivený filmový a estetický vkus. Tohle bylo vážně MIMO! Navíc mě neuvěřitelně štvala mluva těch žlutejch "tikťaků". Jedna hvězda za odkaz na "Klešáky".

Nikki, severský pes (1961)

Naprosto nádherný film! Tohle musí pohladit po duši každého, kdo není beznadějný cynik. Příběh má hlavu a patu a je protkán vtipem, který pobaví nejen ratolesti. Ráda bych ještě dodala, že toto je nejlepší film, ve kterém je v hlavní roli zvíře - už jen neotřelým nápadem, který se tvůrcům povedlo bravůrně zpracovat.

Cesta do fantazie (2001) odpad!

Sakra, dejte mi ty drogy, na kterých si tvůrci frčeli, když tvořili toto dílo. Neuvěřitelně bizarní - ale takovým způsobem, že mi z toho bylo těžce úzko, nelibo a místy jsem přemýšlela, jestli jsem se zbláznila já nebo autoři. Asi mě to tak sťalo, že jsem v tom neviděla ani náznak hlavy či paty. Tohle byl zážitek, který ve mně vyvolal opravdu vlnu depresí a úzkostí na měsíc dopředu. Tohle duchovno se mi vážně nelíbí. Už nikdy více. A když vidím tak vysoké hodnocení, tak si sem ten odpádek klidně dám. Jen tak mimochodem - anime mám ráda.