• Fantasy

Svět podle Garpa (1982)

Předně chci uvést, že jsem velký fanoušek knižní předlohy. Už jen to mě tedy nutí porovnávat knihu s filmem. (ač to dělám nerada) Musím říct, že film byl pro mě velkým zklamáním. Už jen ten začátek... Taková škoda! Film mi přišel "osekaný", krásně pestrý děj byl vecpaný do krátké stopáže. O nějakém hlubším vykreslení charakteru postav snad nemůže být ani řeč. Kdo nečetl knihu, vůbec nemohl pochopit např. myšlenkové pochody a motivace J. Fieldsové. A o tom především - dle mého názoru- je knižní předloha. Totiž o duševních pochodech, emocionálních motivacích, o přesvědčení hlavních postav. Na druhou stranu musím říct, že herecké výkony hlavních postav byly velice solidní, i celá atmosféra filmu byla velice příjemná. Ale pro mě to je sakra málo!

Truman Show (1998)

Mě z toho filmu totálně mrazilo! Měl by se povinně pouštět všem závislákům na různých telenovelách a seriálech... Film oplýval velkými emocemi - navíc vynikající výkon Jima, originální a inteligentní nápad + výborné zpracování = skvělý film! (jen ten konec se mi zdál malinko nedotaženej - za něj 4*)

Krtek ve snu (1984)

Jediný díl krtka, který mě vůbec (opravdu vůbec) nebavil. :( 2* za začátek, který měl dobře našlápnuto.

Alfasamice (2011) (amatérský film) odpad!

To snad ne!

„Já už budu hodný, dědečku!“ (1978)

Jojo, Kopecký je zde cholerik jak vyšitý, role mu naprosto sedla. Tento film mě stále baví, i když jsem ho viděla nejméně desetkrát..:)) Některé scény jsou opravdu pamětihodné (např. hádka s režisérem nebo doktorem, u kterých vždy bouchnu smíchy) .

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Miluji tvorbu divadla Semafor! Je mi jasné, že pro většinu mladých lidí je tato tvorba absolutně neatraktivní a nicneříkající, avšak já si písně Suchého a Šlitra pouštím velice ráda (taková "Babetta", to je paráda!). Tento film na nich stojí a ačkoli mě místy malinko nudil, hodnotím 4*. Jo a Walda je (byl) naprosto úžasně charismatická osoba, ten jeho kukuč, podobný čertíkovi, je naprosto luxusní! :)

1984 (1984)

Oh, my god!

Osvícení (1980)

Tady jsou asi veškerá má slova zbytečná. Vše co je podstatné, už bylo řečeno. Brrr, to bylo mrazu! :)) Atmosféra byla hustá již od počáteční znělky, celou projekci jsem byla napnutá jak kšandy a čekajíc na okamžik, kdy mi srdce vyletí z hrudníku. Opravdu vymazlený film, který mě vskutku zasáhl.

Po druhém shlédnutí hodnotím o hvězdičku výše. Jedná se o výbornou satiru, jejíž suchý humor mi velice sedl a zároveň mě z něj tak trochu mrazilo na zátylku. :) Scéna, kdy prezident USA hovoří po telefonu s prezidentem SSSR, který je evidentně napitý, je vážně k popukání.

Byl jednou jeden král... (1954)

Pro mě nejkrásnější a nejlepší česká pohádka. Oplývá nádherně půvabnou pohádkovou atmosférou, roztomilými dialogy a hlavně - Jan Werich a Vlasta Burian předvádí nádherný herecký koncert, který mě ani po tísícím shlédnutí neomrzí.