Dům snů (2011)

Mám z toho filmu takový rozpačitý pocit. Na jednu stranu jsem se bavil a líbilo se mi to, na druhou stranu bylo tam hodně věcí co mě zklamaly :-(...Námět a zpracování celkem ušlo, Craigův výkon taky a překvapivě v první půlce byla i fajn atmosféra. Bohužel to je tak všechno, zbytek hraje obsazení je tam spíš aby se neřeklo, podivný závěr nechám stranou, protože to je každého názor, ale druhá půlka byla od toho zlomového "objevu" tak trochu o ničem. Navíc bohužel celý dojem byl umocněný trailerem, který nalákal asi až moc. A to si pořád říkám, že se na ně dívat nebudu :-)...70%

O myších a lidech (1992)

Dost jsem čuměl jak se film dokáže držet cca 120 stránkové předlohy. Až na pár drobností jsou totožné. Jenže v knížce vám chybí dokonalý Gary Sinise, ještě dokonalejší John Malkovich, k tomu nějaká ta rancherská hudba v pozadí. Milé překvapení a dobře vynaložené dvě hodiny mého života. Doporučuji.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Při nejmenším stejně dobré jako jednička, ne-li lepší. Skvěle zvládnuté, ještě lépe zahrané, občas náročné na pochopení, ale jinak 108minutová pohodička, která se zapsala jak do mé fantasy mysli tak i do dějin.

Amadeus (1984)

Miloš Forman opět předvádí své režisérské umění. Nádherná hudba, ještě lepší atmosféra a dobře až skvěle zahrané. Škoda jen, že se nedá na všechna fakta z filmu spolehnout. Jinak není moc co dodat. 80%

Horizont události (1997)

Působí to na mě, jako by film byl rozdělený na dvě půlky. První vypadá na zajímavý námět a drsný Sci-fi horor, který si vytváří skoro dokonalou atmosféru, skvělými výkony, oku lahodícími triky a několika vyloženě děsivými momenty. Bohužel je to vyváženo tou druhou polovinou, která celkový dojem jen zhoršuje. Ta vypadá spíš jako vyvražďovací rádoby horor ze zajímavého místa naší sluneční soustavy a obzvlášť závěr, který je dost přitažený za vlasy značně kazí celkový dojem z filmu. Ten nebýt několika scénáristických řekněme zvláštností a toho závěru mohl být dost slušný film. Takhle se vyškrábal tak akorát na 60%

Těsně vedle (2007)

Na tu třetí hvězdičku se film vyšplhal tak tak jen díky závěrečné scéně. Jinak je to podprůměr, Stiller nic moc, na Michelle a Malin se spíš líp kouká než vnímat jak hraje. Myšlenka celého filmu je sice dobrá, ale celkové zpracování dost pokulhává. Takže škoda, sice je to 115minut zábavy a relativně slušné komedie, ale jakmile skončí, tak o ní už nevíte.

Trable v ráji (2009)

"Please don't pee in that, it's not a real toilet."...Dobrý nápad, dobré herecké obsazení, navíc na půlky z obsazení se ještě i dobře kouká, ovšem to je tak všechno co film má. Promarněný potenciál, námět sice zaujme ovšem provedení méně. Navíc několik scén působí přinejmenším nejasně či nelogicky. Takže bohužel podprůměr :-(

Návrh (2009)

Nic moc, romantická komedie, jako jich jsou v Hollywoodu desítky ne-li stovky. Nepomůže tomu ani snaha o rádoby originální námět. I když to herecky ujde a na Sandru se dá koukat, nezbývá mi nic jiného než označit to za průměr.

Thor (2011)

"WHAT?... I'm so sorry! I swear I'm not doing this on purpose."....Další komiks v podání Marvelu a opět značně nadprůměrný. Může za to jak už velmi slušné obsazení, které sice není nejhvězdnější, ale do svých rolí náramně pasují ať už Hemsworth nebo Hiddleston, ale i velký taťka Hopkins působí dost dobře. Sice v celém filmu je akce poněkud po skromnu, ale i tak je to skvěle koukatelné. Herci, hlášky, slušná hudba a nádherné prostředí jsou za 80% takže 4*

Bratři (2009)

I když je perfektní obsazení a ve filmu se najde spousta dokonalých scén tak celkový výsledek na mě působí trochu opačně, I když je to jen 105minut připadalo mi to hrozně dlouhé a místy trochu o ničem. To mě nutí to hodnotit pouze 60%, ale na jedno to zhlédnutí je to fajn.