Sopka (1997)

Dneska tento film už asi nemá tu váhu co míval...jeden z těch lepších starších katastrofických filmů. Tommy Lee Jones ujde, Anne Heche taky v pohodě, triky a sopka jsou dost dobré a Don Cheadle mě vždy pobaví. Koukatelný film, který se dnes tváří už jako "béčko"

Sexbomba od vedle (2004)

"Hi, I'm all wet. Can I come in?"....Překvapení jako prase...člověk očekává průměrnou americkou teenagerovskou komedii a vyskočí na něj tohle...smysluplný děj (na americkou komedii) relativně dost dobrých hlášek, vtipů apod. (v originále) a co především řada vážně pěkných děvčat v čele s kráskou Elishou. Fakt bomba :-)

Underworld: Probuzení (2012)

Díky bohu za Kate, Awakening se snaží pokračovat tam kde Evolution skončila. Scénář je sice takový dost zvláštní, ale to byl asi vždycky u Underworldu. Díky uplynulým rokům se akce a triky od dvojky ještě zlepšily a na Kate ty roky taky poznat skoro nejdou. Bohužel tento film je o vkusu, takže objektivně 60%, ale jinak 75%

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Underworld mám rád, ale to především díky Kate Beckinsale. Trojka nám jen vypráví starý příběh a snaží se nám vysvětlit jak to tehdy bylo a proč se události z prvních dvou dílů staly tak jak se staly. Jinak film nenabízí skoro nic, herecky nic moc, akce je spíš průměrná a vlkodlaci vypadají taky hůř než dřív. Slabota 50%

Underworld: Evolution (2006)

Dvojka se odehrává víceméně ve stejném duchu jako jednička, takže je to zase o vkusu. Akce a fantasy dohromady + zlehka rozvinutý scénář + Kate Beckinsale která je ještě více sexy než v jedničce. Zbytek je však stará písnička. Kdybych měl hodnotit objektivně tak by to bylo tak na 70%

Underworld (2003)

"Whether you like it or not, you're in the middle of a war that has been raging for the better part of a thousand years. A blood feud between vampires and lycans."....Tenhle film je asi hodně o názoru a vkusu. Je předem jasné, že se za ním nebude skrývat nic duchaplného. Přece jenom válka upírů a vlkodlaků je celkem okoukané téma. V tomto případě však film působí jinak, originálněji než všechny předešlé. Je to asi kombinace slušných hereckých výkonů, atmosféry a prostředí, ale i nějakých těch zvratů v ději a v neposlední řadě se na tom samozřejmě podepisuje samotná Kate, kterou radši komentovat nebudu :-) 90%

Nic než pravda (2008)

Milé překvapení, díval jsem se jen kvůli Kate, ale výsledkem je zajímavý příběh o řekněme odhodlání a držet se něčeho za každou cenu. Začátek nebyl nic moc, ale od půlky filmu se to začíná zamotávat a nutí diváka přemýšlet jak by to mohlo být nebo jak to dopadne. Ovšem myslím, že nikoho nikdy nenapadl takový závěr jako pana režiséra. Fakt jsem čuměl. Jinak další plusové body za herecké obsazení.

Zdrojový kód (2011)

Originální, vážně skvělé a originální. Nic jsem od filmu nečekal, jen jsem se rozhodl se na něj podívat a Duncan Jones překvapil. Přijatelné a sympatické obsazení, herecké výkony jsou taky v pohodě a triky (trik) taky super :-). Film není nějak zvlášť náročný ani nákladný, přitom je vážně skvělý, na poprvé jsem byl trochu zmaten a neustálé opakování příběhu mi přišlo trochu otravné, ale ve výsledku je to spíš naopak. Člověk se spíš netrpělivě dívá, jaké důsledky může mít, když změní jedno rozhodnutí. Vážně skvělý film k zamyšlení. 85%

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Toho kdo přišel s nápadem Madagaskaru bych pozval na panáka a toho koho napadlo pokračování tak i na celou flašku :-D...ještě vtipnější, zajímavější a ulítlejší než jednička. Jelimán a tučňáci jsou nepřekonatelní, Alex a spol. taky válí a lev Elvis je vážně k popukání :-) 70%

Tropická bouře (2008)

Přesně takhle bych si představoval akční komedii. Dostatek akce a ještě víc vtipných hlášek, komických scén a situací. Všichni válí a film pěkně letí. Bohužel tak jako tak mám pocit, že filmu něco chybí, prostě i když je to dobrá komedie chybí tomu šmrnc a nějaká ta ženská.