Prometheus (2012)

Zajímavá sci-fi podívaná. Pravdou ale je, že člověk skoro celý film pořád na něco čeká, ono se tedy na konci něco stane, ale přece jen čekal jsem bombastičtější vyústínění. Ale jinak čistých 80 %

Muži v černém 3 (2012)

Celkem povedný sci-fi akčňák s hláškujícím Willem Smithem.

Líbáš jako ďábel (2012)

No, co dodat. První díl jsem zatím neviděl, takže nemám jak srovnat, ale předpokládám, že to bude tak podobné, že to není ani třeba. Nejedná se zrovna o špatnou komedie, ale zas na druhou stranu ani o žádný zázrak. Nechápu, proč musí být většina filmu z Maroka, když by stačilo, aby byl lépe napsaný scénář a klidně to může být od českého rybníka. Product Placement je opět až nestydatě okatý, v poslední době snad nevznikl český film, kde by se necpala nějaká otravná reklama. Když se člověk nad tohle všechno povznese, tak si tu bláznivou a hektickou komedii i celkem užije.

Nákaza (2011)

Nákaza má jednu hlavní přednost, ukazuje, jak by to opravdu mohlo dopadnout v případě vzniku nějakého zákeřného viru a jak rychle je možný se šířit. K plusu určitě lze přičíst, že se tvůrci nesnaží za každou cenu ve filmu někoho označit nálepkou hlavní hrdina, který vše vyřeší a jemu se nic nestane.

Kontraband (2012)

Zajímavá zápletka thrilleru s povedeným obsazením. Bohužel k tomu, aby si člověk po nějaké době řekl, ten Kontraband byl fakt skvělý film, něco chybí. Děj svižně utíká, Wahlberg se nechá stáhnout zpátky do nelegálního obchodování a tím vystaví svojí ženu nebezpečí.

Procitnutí (2012) (seriál)

Mám takový pocit, že autoři tohoto seriálu viděli Nolanův Počátek a rozhodli se, že zahrávat si sny je zajímavé. Ano je to povedený nápad, který Nolan skvěle zpracoval. U Awake je ale jeden velký problém, zůstalo pouze u zajímavého námětu, který se nepovedlo dotáhnout. Když se to totiž vezme kolem a kolem, Awake vychází jako další odnož kriminálky s tím, že se odehrává ve dvou rovinách (snech), přičemž v každém díle jsou dva případy, každý v jednom snu. Náznaky z jednoho snu pomůžou většinou vyřešit případ ve druhém snu. Dalším problémem je místy celkem velká nepřehlednost toho, kde se zrovna nacházíte. Samotný závěr pak působí stylem, cože? O tomhle bylo 13 dílů? Záměrně jsem se vyhnul zbrklému hodnocení po prvním dílu, který sliboval zajímavou podívanou. Seriál by se měl hlavně povést jako celek, bohužel Awake se povedl pouze v některých epizodách a jako celek nefunguje.

Diktátor (2012)

Sacha zase jednou zabodoval. Opravdu vtipná komedie, která sice občas stojí už na hraně vkusnosti, ale pokud není člověk konzervativní, tak se bude smát a užívat si snad všechny gagy.

Šéfové na zabití (2011)

Hodně povedená komedie. Úplně nejvíc šéf byla prostě Jennifer Aniston :-)

Černá hodina (2011)

Nenáročný sci-fi thriller, který těží s celkem zajímavého námětu.

Vrásky z lásky (2012)

Konečně český film, který se nesnaží pevně zaškatulkovat. Chvílemi je to drama ze života, pak komedie. Humor není nijak vtíravý, naopak je přirozený a vyplývající ze situace. Příjemná oddychovka s jednou z nejlepších českých hereček Jiřinou Bohdalovou.