Zločin (2011) (seriál)

Zajímavých kriminálek není nikdo dost, a tak The Killing byla výzva. Seriál jde jinou cestou, než většina ostatních. Celé dvě série se táhne vyšetřování jedné vraždy. To je bohužel ovšem spíše slabší stránka. Od druhé poloviny první sezóny totiž bylo jasně znát, že tvůrci, aby jim něco zbylo do další série, příběh natahují. Do té doby vynikající hutná atmosféra byla pryč a nezbývalo, než čekat, co se bude dít v sérii následující. Ta sice celkem potěšila, ale závěrečné odhalení u mě vyvolalo mírné zklamání. Takže sečteno podtrženo, zajímavá kriminálka s vynikající atmosférou a prostředím, která bohužel ale doplácí na rozdělení do dvou sérií.

Doteky osudu (2012) (seriál)

První díl byl odvysílaný s velkým předstihem, aby nalákal co nejvíce diváků. Opravdu se tak stalo, aspoň v mém případě. Takhle dokonale promyšlený seriál, kde na konci epizody vše do sebe krásně zapadá jsem už dlouho neviděl. Podobná spokojenost mi vydržela i po zbytek celé sezóny. Je pravda, že prostě Kiefera Sutherlanda mám spojeného hlavně s Jackem Bauerem ze seriálu „24 hodin“ a tudíž jsem si musel chvíli zvykat, že prostě Martin Bohm nebude pobíhat s pistolí v ruce, ale bylo to zvykání příjemné. K úplné dokonalosti snad jen chybí místy až moc velké náhody, za kterých se postavy setkají a tím se příběhy propojí, jinak není co kritizovat. Jsem opravdu zvědavý, co si tvůrci připravili na druhou sezónu.

Amazing Spider-Man (2012)

Nejdříve se mluvilo o čtvrtém pokračování Spider-mana pod taktovkou Sama Raimiho, nakonec tu máme úplně nový restart s novým režisérem a novým hereckým obsazením. Jak jsem psal u komentáře k prvnímu dílu Spider-mana od Raimiho, chvíli mi trvalo, než jsem si zvyknul na Tobeyho Maguireho v hlavní roli, nakonec byl ale podle mě opravdu dobře zvolený. Jaký je Peter Parker v podání Andrewa Garfielda? Je to pravý opak Tobeyho, naopak je to možná až moc velký „hezounek“ ke kterému moc nejde to, že by byl ve škole mezi neoblíbenými, ale celkově v roli Spideyho je dobrý. Ema Stone v roli Gwen je nádherná to bez debat. Celý příběh sice působí „to už jsem někde viděl“ ale i tak je podle mě kvalitní, efekty jsou povedené a závěr nemá chybu. Nezbývá než netrpělivě počkat dva roky, jak dopadne pokračování.

Spider-Man 3 (2007)

Spider-man 3 moc nezapadá do předchozích dvou dílů. Já to tedy nepovažuji za nějaké mínus, ovšem dost lidí ano, je totiž o hodně akčnější, megalomanštější atd. Ze Spideyho je hvězda New Yorku, ovšem všechno má i svoje stinné stránky. Díku tomu se mu totiž vzdaluje Mary Jane. Aby toho nebylo málo, tak Spideyho napadne virus, který mu změní oblek na černo a sice zlepší jeho schopnosti, ale zvýší tím i jeho agresivitu. Máme tady tak úplně jiného Spider-mana. Pro mě je to zkrátka povedený třetí díl, ať si říká, kdo chce, co chce.

Spider-Man 2 (2004)

První díl mě opravdu navnadil. Proto jsem se na dvojku těšil a opravdu nejsem zklamaný. Po skřetovi z prvního dílu je tady další záporák, tentokrát Dr. Octopus, který si to se Spideym chce rozdat, ale jak to dopadne, každý uvidí. Aby toho nebylo málo, tak Peterovo nejlepší kamarád Harry má velkou zášť ke Spideymu, jelikož mu dává za vinu smrt svého otce. Dvojka mi přijde akčnější než díl první, ale to určitě není na škodu. Zvykl jsem už i na hlavního představitele Spideyho, Kristen opět nemá chybu a scénář je poutavý, co víc si přát.

Spider-Man (2002)

Spider-man je tak trochu jiná komiksovka. Peter Parker není žádný namakaný frajírek nebo milionář, co se stal superhrdinou. Je to prostě obyčejný kluk, ze kterého se shodou okolností stal hrdina. Film je natočený velmi pěkně, herecké obsazení je taktéž příjemné a Willem Dafoe v roli záporáka nemá chybu. Malinko jsem měl problém zvyknout si na Tobeye Maguireho, ale možná to bylo tím, že působí spíše tuctově, než jako výrazný herec. Mary Jane v podání Kristen Dunst je ale opravdu skvělá. Sečteno, podtrženo, příjemná podívaná na pavoučího muže.

Útěk z MS-1 (2012)

Příjemné akční béčko s dobrým hereckým obsazením.

Signál (2012)

Není to špatný film, ale tak nějak se podle mě tříští, není to totiž ani klasická česká komedie plná hlášek, ani naopak nějaké drama. Navíc některé postavy se chovají značně nelogicky, až hloupě a ač se nám tvůrci filmu snaží vecpat, že tak to opravdu je, každý rozumný člověk ví, že není. Herecké obsazení je kvalitní, když vynechám tedy duo Dyk a Hádek, ti působí místy dost nepřirozeně. Námět taky nezní špatně, ale jak jsem psal na začátku, film má problém se žánrově zařadit a ač to může být někdy výhoda, zde tomu tak není. Tuhle roztříštěnost ještě potrhávají sice krásné záběry na přírodu, ale jsou zbytečně dlouhé a atmosféru tohoto typu filmu to opravdu moc nedotváří. Takže resumé, kdo nic nečeká, možná bude spokojen, kdo ale čeká, že se hlavně zasměje, bude zklamán.

Kat (2004)

Bohužel, ne moc povedená adaptace komiksové předlohy, pod kterou je podepsané Marvel Studio. Vše působí dojmem, už viděného a žádnou novou "přidanou hodnotu" film nenabízí. I tak se ale nejedná o špatnou oddychovku, ale vzhledem k tomu, že podobných snímků je celkem dost, tak mě nenapadá žádný důvod, proč zrovna zvolit Punishera.