Tohle je válka! (2012)

Trošku zklamání. Čekal jsem akční komedii, ovšem Tohle je válka! je možná až moc přeplácané. Všechno by fungovalo, jak hlavní herci, zápletka atd., ale z mého pohledu je to celé až moc "nadsazené". Agenti CIA se totiž chovají jako puberťáci na základce, využívají všechny prostředky CIA pro svoje účely a nikdo se nad tím ani nepozastaví. Pokud ale tohle někomu nevadí, tak si myslím, že se bude slušně bavit, ale já bohužel tohle prominout nemůžu.

Borgia (2011) (seriál)

Hodně slabá nápodoba americké verze The Borgias od Showtime. Hlavní představitel Rodrigo Borgia naprosto postrádá charisma Jeremy Ironse, stejně jako ostatní postavy, naprosto nevýrazní a nezajímaví herci, co je platné, že je tam i české obsazení a vcelku zajímavé kulisy, když vše ostatní je nuda, nuda a zase nuda. Po prvním díle jsem to vzdal, protože seriál naprosto postrádá nějaké tempo vyprávění.

Můj vysvlečenej deník (2012)

Je důležité si uvědomit, že tohle není klasický film. Jedná se o knižní adaptaci, a jak název napovídá, je i film natočen formou deníku. Tudíž se nejedná o film s uceleným dějem, ale spíše o epizodní "povídky" spojené do jednoho celku. Tudíž odsoudit tenhle snímek s tím, že je scénář přeplácaný, je chyba, prostě u zfilmování deníku to tak být musí. Z mého pohledu je Veronika Kubařová hlavní plus filmu. Nejen, že se na ni hezky dívá, ale umí i hrát. Určitě další z mladých nadějí českého filmu.

Avengers (2012)

Výborná týmová komiksovka, která nadchne každého fanouška. Akce, humor, výborný námět. To se prostě musí vidět.

Titanic (2012) (TV film)

Srovnávat televizní minisérii s Cameronovým velkofilmen je prostě nesmysl. Ač by někdo mohl namítat, že přece původní Titanic je z roku 1997 a tenhle je tudíž o 15 let novější, tak proč ne, tak já prostě říkám ne. Cameron měl na svoji dobu takový rozpočet, že si mohl dovolit opravdu hodně, což ani v dnešní době v televizní tvorbě možné není. Začnu nejdříve chválit. Co se mi jednoznačně líbilo, byla celková "historická" věrnost, která myslím Camerona předčí. Určitě bych netvrdil, že je zde moc postav, kde se člověk neorientuje, ano určitě je jednodušší sledovat jen Jacka a Rose, ale prostě tahle minisérie jde jiným směrem. Dialogy bych hodnotil také pozitivně, protože v každém filmu se najdou hluchá místa. Pravdou je, že ač se jednalo v podání ČT o dvoudílný seriál vždy po 1,5 hodině (na ITV 4x cca 40 minut), že dost věcí bylo jen naznačeno a zbytek se neřešil, ale to by musel být seriál minimálně o 10 dílech, aby se rozpracovala nějaká složitá zápletka, ovšem vzhledem k tomu, že každý ví, jak film dopadne, tak by to asi nemělo úplně smysl. Teď ale trošku kritiky. Co je na střední úrovni jsou triky, jak jsem psal nelze televizní tvorbu srovnávat s velkofilmy, ale i tak je na Titanic jen pár exteriérových záběrů, převažují ty v noci. Na to, jak jsou perfektně propracované interiéry, je to velká škoda, ale někde se menší rozpočet projevit musel. Čekal jsem, že závěr bude nějak odkazovat na 100 let starou událost, ale nestalo se, což taky trochu zamrzí.

Ocelová pěst (2011)

Rocky je prostě filmová klasika, která nikdy neomrzí. Ocelová pěst je vlastně film, který jednoznačně "Italského hřebce" kopíruje, ale aby byla originální šel dál a místo sympaťáka Slye tu máme roboty. Možná by se zdálo, že to na úspěch bude málo, ale opak je pravdou. Naopak je to celkem sympatický film s dobrým hereckým obsazením, konečně se prosadila i "Ztracená" Evangeline Lilly, která vypadá a hraje úžasně. Jediné, co mě u verze s dabingem vadilo, byl dabér malého Maxe, měl tak neskutečně upištěný hlas, takže doporučuju originální znění.

Živí mrtví (2010) (seriál)

První sezóna neměla konkurenci. Skvěle natočené, akční i vážné zároveň. Druhá sezóna bohužel trochu sklouzla k upovídaným pasážím, které i místy nudily, ale finále naštěstí vše vynahradilo. Jen doufám, že třetí série naváže kvalitou na tu první a konec druhé a nebude tápat jako letos po zimní přestávce.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Je neuvěřitelné, že uběhlo již 13 let od premiéry prvního a podle mě nejlepšího dílu American Pie. Z hlavních hrdinů se stali již dospělí lidé, kteří řeší své problémy, ale když se objeví pozvánka na školní sraz, nikdo neváhá. Nakonec se totiž ukáže, že u všech a hlavně u Stiflera prostě neustálá chtivina sexu zůstala až doposud. Potkáme všechny staré známé, včetně legendární Stiflerovy mámy. Zábava je opravdu zaručená a jedná se opravdu o perfektní zakončení série. Nebo se podle ohlasů bude chystat pokračování? Necháme se překvapit.

Věc (1982)

Otázka zní: Může i dvacet let starý horor v dnešní době zaujmout? Odpověď zní: Ano, jednoznačně. Neskutečná atmosféra Antarktidy, výborné herecké představení (hlavně Kurta Russella) a odpovídající muzika dělá z Věci i po dvaceti letech nadprůměrný horor, který bez většího problému zastíní moderní pokusy o tento žánr. Ano, je pravdou, že záhadný mimozemský vir nazývaný jednoduše Věc, který způsobuje mutace je místy hodně "nechutný" ale na dobu vzniku je to úžasné.

Válka Bohů (2011)

Trailer sliboval velkolepou podívanou, kde se Bohové postaví proti Titánům, realita je ale hodně jiná. Příběh celkově není nijak zajímavý a člověk tak vzhlíží k finále, kdy má nastat očekáváná bitva. Když se jí ovšem dočká, tak pouze zůstane sedět s otevřenou pusou a hláškou WTF? Ne, není to tím, že by vás tak pohltila, ba naopak. Hůře zpracované souboje jsem dlouho neviděl. To, co bylo ve filmu 300 nové, neotřelé a zajímavé je v Immortals dovedeno do velkých extrémů, které ale v žádném případě nefungují. Tak si jen člověk začne říkat, zda to HCE s tou snahou natočit velkolepý epický film nepřehnal a nešlápl hodně vedle.