V utajení (2011) (seriál)

Zatím jsem vždycky britskou tvorbu chválil a nejinak tomu je i u minisérie Hidden. Politický thriller jako seriálový žánr není zrovna běžný, ale Hidden dokazuje, že je to škoda. Herecké obsazení nemá chybu a scénář má minimum hluchých míst. Je pravda, že hlavně první epizoda je možná místa trochu chaotická, ovšem když po 4. dílů vše pěkně zapadne do sebe, tak začne člověk toužit po dalším pokračování.

Vendeta (2011)

Velmi povedené drama. Co ale čtu, tak je ve zvyku nadávat neustále na Nicolase Cage, ať hraje skoro v čemkoliv, takže jedna rada, pokud se někomu nelíbí, ať prostě na filmy, kde hraje, nekouká a ne pak fňukat, jak každý film s ním je propadák apod. Ale už konečně k samotnému filmu Seeking Justice. Hlavní hrdina není žádný přemotivovaný akční hrdina, ale obyčejný učitel. Nicolas Cage je v roli více než uvěřitelný. Hlášky "Hungry rabbit jumps" je nezapomenutelná. Samotný konec filmu je celkem slušně otevřený, ale druhý film na podobné téma by už asi nebylo ono.

Bez dechu (2011)

Celkem povedený akční film, který má docela zajímavý příběh a slušně odsýpá. Ano, není to žádná špička v žánru, ale na oddych naprosto dostačují. Taylor Lautner navíc dokázal, že umí zahrát i vážnější role, než pouze Twilight.

Dvojitý agent (2011)

Velmi slušně natočený špionížní thriller. Richard Gere určitě neztratil charisma ani po letech a dokazuje, že je velmi kvalitní herec.

Pilíře Země (2010) (seriál)

Jedno obrovské překvapení. Přiznám se, že Pilíře Země jsem donedávna vůbec neznal, ovšem po skončení Tudorovců, přestávce mezi Hra o trůny jsem stále hledal zajímavý historický seriál, až jsem konečně našel. Naprosto geniální seriál, se skvělou atmosférou, výbornými herci a neustálými zvraty. Seriál mě tak nadchnul, že knižní předloha už je v pořadníku na přečtení.

Tři mušketýři (2011)

Srovnávat nové mušketýry s předlohou opravdu nemá smysl, protože kdo zná Andersona, tak ví, že on tvoří zásadně kvalitní béčkové filmy. Mně osobně se jeho podání neskutečně pasuje, je pravda, že ty lodě (vzducholodě) jsou možná až moc, ale zbytek je opravdu zábavný. Milla Jovovich, jako Milady nemá chybu a podlehl by jí snad každý. Závěr navíc nabízí pokračování? Uvidíme...

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Z tohoto amerického remaku původní švédské verze jsem jedním slovem nadšený. To, co u Švédů chybělo tj. kvalitní herecké obsazení a odpovídající atmosféra je u Američanů o třídu výše. Při čtení předlohy jsem si přesně takhle představoval zasněžené Švédsko, stejně tak i herecké obsazení. Zatímco u původní verze snad vyjma představitelky Lisbeth bylo herecké obsazení nudné, zde je to jinak. Každý přesně zapadá do knižní předlohy a ústřední dvojice Daniel Craig a Rooney Mara nemá konkurenci. Už netrpělivě vyhlížím zbylé dva díly.

Protiúder (2010) (seriál)

Perfektní podívána z britské produkce. Autorem není nikdo menší než skvělý spisovatel Chris Ryan, veterán SAS, takže o realističnost ani akci není žádná nouze. Pravdou je, že první série se mi líbila víc. Druhá už byla taková trochu nadstavba, ale i tak mě to neskutečně bavilo.

Vyděděnci (2010) (seriál)

Velký a zajímavý potenciál seriálu, k tomu kvalitní britská produkce. Jedná se tedy o úspěch? Už to, že seriál skončil po první sérii naznačuje, že o úspěch bohužel nešlo. Trochu nechápu, jak někdo může srovnávat Outcasts s Lost, jelikož tam je kvalita úplně někde jinde a i obsahově se jedná o jiný formát. První díl člověka doslova "dostane", a tak si další díly pustí s velkou chutí. Ovšem tam nastává problém, že nápad nové planety, kde lidé žijí, je trestuhodně nevyužit. Hlavní postavy sice řeší problémy sestávající s novou a neznámou planetou, ovšem dost často seriál sklouzne k upovídaným a zbytečným scénám, které seriál pouze natahují a přitom se skoro nic neděje. Další mínus je, že ačkoliv město Forthaven má 70 000 obyvatel, člověk má při sledování pocit, jako kdyby se jednalo o malou osadu, kde žije maximálně několik desítek lidí. Na každém rohu, kde se cokoliv stane je vždycky někdo z hlavních hrdinů, aby zasáhl atd. Spíše to tak působí, jako kdyby bylo jen těch pár vyvolených a zbytek nic. Nelogičností je celkem dost, nebude je všechny rozepisovat, každý ať zhodnotí sám, kolik jich je. Podle mě je ale velká škoda, že seriál se vlastně pohřbil sám díky celkem děravému scénáři, protože poslední díl sliboval opravdu zajímavý materiál pro další sérii.

Obhájce (2011)

Perfektní podívaná. Právnických filmů není zrovna moc, ale Obhájce je opravdu povedný napínavý thriller, který stojí za to vidět.