Speciální jednotka (2011)

Zajímavý thriller o francouzské special forces a jejich snaze osvobodit půvabnou novinářku ze spárů Talibanu. Pravdou je, že občas se chovají jak teroristé, tak hlavní hrdinové celkem podivně, ale i přesto je to zajímavý snímek a když člověk bude přehlížet občasné nelogičnosti ve filmu, tak si ho určitě užije, jelikož na francouzskou produkci je to opravdu povedné.

Úsvit mrtvých (2004)

Na zombie filmy jsem nikdy moc nebyl, ale po Úsvitu mrtvých jsem svůj postoj přehodnotil. Není to totiž jen o chodících mrtvolách, ale hlavně o lidských charakterech a to dostává snímek o třídu výš nad konkurenci.

Colombiana (2011)

Celkem zajímavý akční film, který ovšem až moc vše staví na hlavní hrdince, jejíž roli ztvárnila Zoe Saldana. Já osobně tuhle herečku moc nemusím, ale i přesto mi námět zaujal. Čekal jsem kvalitní béčkový akčňák, bohužel se vyklubal pouhý průměrný film, kde pro někoho může být Zoe nepřekonatelně nesympatická.

Expozitura (2009) (seriál)

Úvodní 3 epizody nestojí opravdu za moc. Je zde znát neskutečná snaha napodobovat zahraniční produkci, s tím rozdílem, že na to tvůrci neměli ani dostatečně kvalitní herce, ani finanční prostředky. Když se ovšem přetrpí počáteční nuda, pak se seriál celkem zajímavě rozjede a časem člověka i zajímá, jak to vlastně celé dopadne. Na české poměry zajímavý počin, který by ovšem vypadal líp, kdyby se nesnažil být za každou cenu světový.

Terra Nova (2011) (seriál)

Dinosauři a rok 2149? Proč ne. Velmi zajímavý námět na seriál a ještě k tomu pod záštitou Stevena Spielberga by měl slibovat opravdu skvělou podívanou, bohužel je to ale pravda jen z části. Pilot a prvních pár epizod splňuje předpoklady a zajímavé prostředí člověk přímo hltá, poté ale seriál spadne do místy ne moc zajímavé vztahové linie hlavních hrdinů a dost ztrácí na akčnosti a zajímavosti. Finále je ale naštěstí opět plné akce a nemá chybu. Škoda jen, že taková nebyla celá sezóna, jinak by to bylo jasných 100%, takhle je to bohužel pouze 70%. Závěr sliboval celkem zajímavou pointu pro případnou další řadu, ale FOX seriál, jak všichni víme bohužel zrušil.

The Fixer (2008) (seriál)

Trošku mě udivuje, že The Fixer u nás patří mezi celkem neznáme seriály. Jedná se totiž o výborný britský kousek, kde je opravdu hutná anglická atmosféra, zajímavé postavy i zajímavé příběhy. Když se k tomu připočte opravdu velmi sympatické hlavní postavy, je o zábavu postaráno.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po pilotu jsem byl nadšen, to tu dlouho nebylo. Napínavý a tajemný seriál o strašidelném domu. Ovšem jak šly epizody dál, trochu nadšení opadalo. Bohužel výborný námět se začal utápět v místy nezajímavých dialozích, scénách, které mi přišly naprosto zbytečné a hlavně až v moc velkém sci-fi oparu... Bylo také znát, že po prosáknutí informace, že bude i druhá sezóna se seriál stal místy natahovaný. Závěr sice slibuje možná zajímavý námět na další řadu, ale uvidíme...

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Pro mě pokud mám hodnotit celou sérii, tak je to mírné zklamání, jelikož jsem po dlouhé době čekal něco ve stylu seriálu "24". Jasně, Homeland není v žádném případě tak akční, ale co mi asi vadí nejvíce, je absence nějakých větších zvratů, podrazů, intrik, napojení teroristů na Američany atd. První série se dá podle mě shrnout do následujícího, Brody se vrátil z dlouhého zajetí u teroristů, pro lidi je hrdina, Carrie mu na to neskočila, šla po něm, pak se ale moc sblížili, Carrie trochu vyměkla, a pak z ní "udělali blázna". Brody lže kudy chodí, a nakonec vyměkne při sebevraždném útoku. Nic víc, nic míň žádné složitější záplety prostě nic. Doufám, že za rok se scénáristi polepší a to mít větší spád, protože námět je opravdu zajímavý. I přes všechny výhrady, které jsem popsal mi Homeland stejně vychází jako příjemné pokoukání, od kterého když člověk nic nečeká, tak bude spokojen.

Pařba v Bangkoku (2011)

U dvojky Hangover je patrné, že se jedničky drží zuby nehty. Celkem často člověka napadne, tohle už jsem viděl, ale i přesto jsem se bavil celou dobu.

Italské prázdniny (2003)

Příjemná oddychovka, prostě klasická americká romantická pohádka. Nevím, co kdo čeká, že tomu dá pak odpad, ale prostě tenhle žánr existuje. Takže pokud ho někdo nemá rád, ať se na něj nekouká.